تمام کارت‌های گرافیک سری RTX انویدیا به لپ‌تاپ می‌آیند

۱۷ دی ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۰ ۱۹ دی ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
کارت گرافیک لپ تاپ سری RTX

تابستان بود که شرکت انویدیا از سری جدید کارت‌های گرافیک خود رونمایی کرد. کارت‌های گرافیک سری RTX با معماری جدید تورینگ ساخته شده‌اند و از قابلیت گرافیک تازه‌ای به اسم Ray Tracing پشتیبانی می‌کنند. انویدیا ساعتی پیش و طی کنفرانسی که به مناسبت رویداد CES 2019 برگزار کرده بود، از مدل های کارت گرافیک لپ تاپ سری RTX خود رونمایی کرد.

نکته‌ی جالب این جاست که دقیقا مثل سری قبل کارت‌های گرافیک انویدیا، مدل لپ‌تاپ سری کارت‌های RTX این شرکت هم اساسا تفاوتی با مدل دسکتاپ خود ندارند. هر سه کارت RTX 2080 و RTX 2070 و RTX 2060 مدل لپ‌تاپ خواهند داشت.

انویدیا خبر داده است که ۴۰ لپ‌تاپ تا پایان ماه جاری میلادی با استفاده از کارت‌های سری RTX وارد بازار خواهند شد که از این تعداد، ۱۸ عدد در سری Max-Q جای می‌گیرند و به کمک انویدیا طراحی شده‌اند.

کارت گرافیک لپ‌تاپ RTX انویدیا

قوی‌ترین کارت سری لپ‌تاپ RTX، که از سوی انویدیا RTX 2080 Mobility نام گرفته است، از نظر سخت‌افزاری تفاوتی با نسخه‌ی دسکتاپ ندارد. با همان ۲۹۴۴ هسته‌ی CUDA و ۸ گیگابایت حافظه‌ی GDRR6 طرف هستیم. فرکانس پایه‌ی کارت ۱۳۸۰ مگاهرتز و فرکانس بوست آن هم ۱۵۹۰ مگاهرتز است. سرعت حافظه هم همان ۱۴ گیگابیت مدل دسکتاپ است.

کارت RTX 2070 Mobility هم تفاوتی با مدل دسکتاپ ندارد. این کارت از چیپ‌ست TU106 انویدیا استفاده می‌کند، تعداد هسته‌های CUDA ان برابر با ۲۳۴۰ عدد است و هشت گیگابایت حافظه دارد. فرکانس پایه‌ی این کارت ۱۲۱۵ مگاهرتز و فرکانس بوست آن هم ۱۴۴۰ مگاهرتز است.

کارت گرافیک لپ‌تاپ RTX انویدیا

سومین کارت لپ‌تاپ سری RTX یعنی RTX 2060 Mobility هم از همان چیپ‌ست TU106 استفاده می‌کند و ۱۹۲۰ هسته‌ی CUDA و ۶ گیگابایت حافظه دارد. فراکانس پایه‌ی RTX 2060 Mobility برابر با ۹۶۰ مگاهرتز و فرکانس بوست آن هم ۱۲۰۰ مگاهرتز است.

مدل Max-Q هر سه کارت، در فرکانس پایین‌تری فعالیت می‌کنند، ولی مصرف انرژی پایین‌تری هم دارند و در راستای حفظ باتری لپ‌تاپ تنظیم شده‌اند.

طبق گفته‌ی انویدیا، لپ‌تاپ‌های جدیدی که از کارت‌های RTX استفاده می‌کنند، از روز ۲۹ ژانویه وارد بازار خواهند شد.

منبع: WCCftech

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar Mahdi

    سلام اسم و مدل لپ تاپ هایی که قراره این مدل کارت گرافیگ داشته باشند چیه؟