ناخن آمبره چیست و چگونه ایجاد می‌شود؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
آمبره‌ی ناخن بهاری

ناخن آمبره در طی سال‌های اخیر محبوبیت چشمگیری پیدا کرده است. ایده‌ی آمبره‌ی ناخن با طرح نه چندان مشهور بیبی بومر که ناخن فید فراسوی است آغاز شده و به یک هنر جذاب طراحی ناخن تبدیل شد که قابلیت‌های بسیار زیادی هم دارد. ناخن‌های آمبره نه تنها خودشان به تنهایی زیبا به نظر می‌رسند بلکه در ترکیب با مواردی مانند طراحی ناخن، گلیتر یا ترکیب با بدلیجات هم ظاهر بسیار جذابی را ایجاد می‌کنند که می‌تواند هر نوع ناخنی را برجسته کند. در این مطلب به بررسی ناخن آمبره و چگونگی ایجاد آن می‌پردازیم.

ناخن آمبره‌ی بهاری چیست؟

در ابتدا توصیف ناخن‌های آمبره را با شرح مفاهیم پایه‌ی آن مانند اینکه ناخن آمبره چیست آغاز می‌کنیم. ناخن‌های آمبره را می‌توان به این صورت تعریف کرد که دو یا چند رنگ به آرامی در هم جریان پیدا کرده و گرادیان ملایمی را ایجاد می‌کنند که نه تنها دیدن آن بسیار جذاب و رضایت‌بخش است بلکه در صورتی که به درستی انجام شود می‌تواند ظاهر فوق‌العاده‌ای را ایجاد کند.

این تکنیک می‌تواند با ریختن یک رنگ تیره‌تر در رنگی روشن‌تر به دست بیاید. دو رنگی که غلظت مشابهی دارند در صورتی که به آرامی با هم ترکیب شوند در محلی که به هم می‌رسند رنگ دیگری را ایجاد می‌کنند (به عنوان مثال جاری شدن رنگ‌های قرمز و نارنجی در یکدیگر طیف رنگی نارنجی ایجاد می‌کند که این رنگ برای زمان غروب آفتاب یا برای ناخن‌های کهکشانی بسیار مناسب است) گلیتر روی یک رنگ ساده جاری شده یا رنگ به آرامی روی گلیتر جریان پیدا کرده و رنگدانه‌ها روی یک رنگ ثابت به آرامی تغییر می‌کنند.

اثر آمبره می‌تواند از هر جهتی به دست بیاید فرقی ندارد که آن را از بالا به پایین یا برعکس، عمودی یا مورب  یا هر مدل دیگری که دوست داشتید روی ناخن بریزید انتخاب‌ها نامحدود هستند.

ریشه‌ی ناخن‌های آمبره

تاریخچه ناخن آمبره

ناخن‌های آمبره در ابتدا با عنوان ناخن بیبی بومر شناخته می‌شدند. این نام بر اساس نسلی بود که پس از جنگ جهانی دوم به دنیا آمدند و به معنای سال‌های پر از بچه است. دلیل این مساله این است که فرنچ کلاسیک بسیار محبوب بود و در دهه‌ی ۱۹۴۰‌آغاز شد. این مدل همچنین بین افرادی که دوست داشتند ناخن‌های خود را به رنگ‌های صورتی و سفید رنگ کنند هم بسیار محبوب بود.

ناخن‌های بیبی بومر پس از سال ۲۰۱۰ توسط چند طراح ناخن انجام شدند اما زمان ایجاد بیبی بومر مشخص نیست. این طرح در سال ۲۰۱۸ در کشورهای فرانسه و آلمان گسترش بسیار زیادی پیدا کرد و همین موضوع منر شد که ناخن‌های بیبی بومر در سراسر دنیا توسعه پیدا کرده و ترند شوند. از آن زمان به بعد افراد طراحی ناخن آمبره را به صورت جسورانه‌تری تجربه و امتحان کردند.

چرا هزینه‌ی انجام آمبره‌ی ناخن از مانیکور کامل ناخن بیشتر است؟

هنگام اجرای طرح‌های آمبره روی ناخن ممکن است به این توجه کنید که بسیاری از طراحان ناخن هزینه‌ی بیشتری را برای این کار نسبت به مانیکور کامل ناخن دریافت می‌کنند. این مساله می‌تواند چندین دلیل داشته باشد که مشهورترین آن‌ها عبارتند از:

 • ایجاد ناخن آمبره‌ی بی‌نقص و تمیز به مهارت بسیار زیادی نیاز دارد؛ برخی از طراحان ناخن حتی دوره‌های بیشتری را هم می‌گذرانند تا تکنیک‌های بیشتری را برای یاد گرفتن این مدل طراحی یاد بگیرند.
 • آمبره به محصولات بیشتری نیاز دارد؛ طراحان ناخن در طراحی آمبره به جای تنها استفاده از یک رنگ، از یک یا چند رنگ، گلیتر یا حتی رنگدانه که ممکن است گران قیمت باشند استفاده می‌کنند. این مدل طراحی همچنین باید با اکریلیک شفاف پوشش داده شود تا از خراب شدن طیف رنگ هنگام سوهان کشیدن ناخن جلوگیری شود.
 • هنگام استفاده از ژل، در صورتی که از بیش از یک رنگ ژل استفاده شود باید به صورت بسیار دقیق آن‌ها را با هم ترکیب کرد.  هنگام استفاده از ژل پولیش نیازی به پوشش دادن با اکریلیک نیست زیرا سوهان کشی در انتها انجام نمی‌شود. با این حال در صورتی که طراحی را حداقل با یک لایه ژل قبل از اعمال لایه‌ی رویی محافظ بپوشانید خیلی خوب است زیرا ژل پولیش از خرد شدن محافظت می‌شود.
 • انجام طراحی آمبره از ایجاد یک رنگ ساده روی ناخن به زمان بسیار بیشتری نیاز دارد.

آیا ناخن‌های آمبره دمده شده‌اند؟

ترند ناخن‌های آمبره

خیر به هیچ عنوان. با وجود اینکه ناخن‌های آمبره در سال ۲۰۱۸‌شروع به ترند شدن کردند اما همچنان تا الان هم ترند هستند. البته طرح آمبره از آن زمان تاکنون دچار تکامل شده و از ترکیب بیش از دو رنگ، طراحی‌های نئونی، گلیتر و حتی رنگدانه فراتر رفته است. برخی از طراحی‌ها همچنین به جای افقی به صورت عمودی رنگ‌ها را آمبره می‌کنند که البته آمبره در اصل به همین صورت بوده است.

آیا می‌توان ناخن‌های آمبره را با هر سیستم طراحی ناخنی ایجاد کرد؟

ناخن‌های آمبره با هر سیستم طراحی ناخنی اجرا می‌شوند. فرقی ندارد که از ژل، اکریلیک، سیستم ناخن‌های اکریلیک غوطه‌وری یا پلی‌زل استفاده کنید، در هر حال می‌توانید طراحی آمبره را ایجاد کنید. روش چگونگی ایجاد این طراحی‌ها با هم تفاوت دارند.

چه رنگی برای آمبره‌ی ناخن‌ها مناسب است؟

ناخن‌های آمبره بسیار کاربردی بوده و دیگر محدود به ظاهر سفید و صورتی نیستند. فرقی نمی‌کند که بخواهید از رنگ‌های نئونی، گلیترهای پاستلی یا کروم استفاده کنید این موضوع کاملا به خود شما بستگی دارد. البته مساله بسیار مهم این است که دو زنگی که استفاده می‌کنید حتما مکمل هم باشند. استفاده از رنگ‌هایی مانند نارنجی، صورتی و بنفش با هم یک ست کامل برای ایجاد یک اثر غروبی است.

در صورتی که بخواهید از رنگ‌های تیره مانند مشکی استفاده کنید رنگ‌های عمیق مشابه بهترین گزینه‌ها هستند. به عنوان مثال به جای استفاده از قرمز نئونی از قرمز تیره بهره بگیرید زیرا بیشتر به هم می‌آیند و جذاب‌تر هم هستند. در صورتی که بخواهید دو رنگی که غلظت مختلفی دارند را ترکیب کنید در نهایت ظاهر عجیبی ایجاد شده و یک خط واضحی بین دو رنگ به وجود می‌آید که مشخص می‌کند کجا رنگ اول تمام و رنگ دوم آغاز شده است. این موضوع در ایجاد طرح آمبره خوشایند و جالب نیست.

ناخن آمبره‌ی شاین

با ناخن‌های آمبره‌ی شاین می‌توانید ست‌های جذاب بسیاری ایجاد کنید. برای ایجاد این طرح در ابتدا می‌توان گلیتر را روی رنگ ساده در بالا یا پشت ناخن قرار داد. گلیتر را روی رنگ تا جایی که می‌خواهید گرادیانت پیش برود فید کنید. نکته‌ی مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که فید کردن را تا حد ممکن به صورت طبیعی انجام دهید. جایی که گرادیان متوقف می‌شود شاین باید کم باشد. برای ایجاد اثر آمبره شیری در ابتدا از گلیتر استفاده کرده و سپس رنگ را روی آن فید کنید. گلیتر را زیر یا روی ناخن گذاشته و رنگ را فید کنید تا کمی از گلیتر و بقیه‌ی ناخن پوشانده شود. این کار باعث می‌شود گلیتر پوشانده شده شیری ماننده به نظر برسد که در عین حال برخی از قسمت‌های ناخن بدون گلیتر باقی مانده است.

آموزش آمبره‌ی ناخن

ایجاد ناخن آمبره

همانطور که پیشتر گفتیم ناخن‌های آمبره را می‌توان با بیشتر دستگاه‌های طراحی ناخن ایجاد کرد. در ادامه چگونگی ایجاد آمبره با ژل و اکریلیک اسید را شرح می‌دهیم.

چگونگی ایجاد ناخن‌های آمبره با اکریلیک اسید

 • برای ایجاد طراحی آمبره‌ی بی‌نقص با اکریلیک باید از تکنیک مناسب پیروی کنید. فرقی نمی‌کند که از دو، سه یا چند رنگ استفاده کنید در هر حال مفهوم همان است. باید کار را به سرعت انجام دهید زیرا اکریلیک در هوای آزاد به سرعت خشک می‌شود و در صورتی که قبل از ترکیب صحیح رنگ‌ها با هم خشک شود، اصلاح کردن آن دشوار است.
 • نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که در صورتی که رنگ تیره‌تر پایین باشد گرادیانت زیباتری خواهید داشت. در ابتدا با استفاده از یک مهره‌ی خیس رنگ تیره‌تر را روی ناخن قرار دهید. به خاطر داشته باشید که باید از مقدار کمی از محصول استفاده کنید زیرا همچنان باید طرح را پوشش دهید. استفاده از حجم زیاد محصول باعث می‌شود ناخنتان ظاهر بسیار حجیمی داشته باشد.
 • رنگ تیره‌تر را محو کنید تا شروع به نازک‌تر شدن و شفاف‌تر شدن کند. حال به یک رنگ روشن نیاز دارید که رنگ تیره را بپوشاند.
 • رنگ روشن‌تر را عقب و دورتر از رنگ تیره‌تر قرار دهید. آن را به سمت پایین به سمت رنگ تیره‌تر فید کنید. رنگ روشن‌تر را به صورت کامل روی رنگ تیره فید نکنید زیرا همچنان دوست دارید که در نوک ناخن تاریکی قابل مشاهده باشد.
 • باید رنگ روشن‌تر را به گونه‌ای ترکیب کنید که بخش فید شده‌ی رنگ تیره پوشانده شده باشد اما همچنان بتوانید بخشی از رنگ تیره را از میان رنگ روشن‌تر ببینید.
 • بسته به اینکه می‌خواهید چقدر از رنگ تیره‌تر قابل رویت باشد میزان ترکیب کردن رنگ روشن قابل تغییر است.
 • کمی صبر کنید تا طراحیتان خشک شود سپس جایی که دو رنگ به هم می‌رسند را با اکریلیک شفاف بپوشانید. این قسمت بسیار مهم است زیرا محافظت از طراحی زیر آن برایتان اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورتی که ناخن‌ها را بدون زدن اکریلیک روی آن‌ها سوهان بکشید به سادگی گرادیان بین آن‌ها از بین خواهد رفت.
 • ناخن‌های آمبره با پوشش نهایی مات یا براق زیبا به نظر می‌رسند. البته با رویه‌ی براق برجستگی و درخشش بیشتری خواهند داشت. فقط توجه داشته باشید که در رویه‌ی براق پوشاندن نقاط ناقص و معیوب کمی آسان‌تر از رویه‌ی مات است.

چگونگی ایجاد آمبره‌ی ناخن با لاک ژل

آمبره‌ی ناخن با لاک ژل

با دو روش می‌توان به آمبره‌ی ناخن‌ها با لاک ژل دست پیدا کرد. به این منظور از اسفنج یا براش می‌توان استفاده کرد.

براش

برای ایجاد آمبره‌ی ناخن با استفاده از براش به یک براش گرادیان مخصوص احتیاج دارید. این مدل براش‌ها در انتهایشان مو داشته و مقدار اندکی موهای بلندتر دارند که به صورت صاف قرار گرفته‌اند. استفاده از این براش به سادگی باعث ایجاد اثر آمبره‌ی زیبا می‌شود.

 • به این منظور در ابتدا باید دو یا چند رنگی که می‌خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید. قرار است که این رنگ‌ها را نزدیک به هم استفاده کنید بنابراین هنگام استفاده از براش‌های لاک ژل مراقب باشید که به صورت اتفاقی براش یک رنگ با رنگ دیگر برخورد نکند. بهتر است از یک براش لاک ژل جداگانه استفاده کنید تا رنگ‌ها تا حد امکان به هم نزدیک شوند.
 • اکنون باید از براش گرادیان برای آغاز ترکیب رنگ‌ها با هم در جایی که با هم ترکیب می‌شوند استفاده کنید. از یک حرکت کشیدن ملایم براش برای ترکیب دقیق رنگ‌ها تنها در جایی که به هم می‌رسند استفاده کنید. این کار را تا زمانی که بتوانید رنگ سومی که از ترکیب دو رنگ ایجاد می‌شود را ببینید ادامه دهید.
 • هنگام استفاده از لاک ژل این نکته را در نظر داشته باشید که حتما به صورت لایه‌های بسیار نازک از آن استفاده کنید زیرا استفاده به صورت لایه‌های بسیار ضخیم می‌تواند باعث شود ژل به درستی قرار نگیرد و مجبور شوید همه چیز را از ابتدا انجام دهید.
 • در صورتی که ژل پس از یک لایه استفاده به اندازه‌ای که می‌خواهید مات نیست این فرایند را تا زمانی که می‌خواهید به ماتی مورد نظر برسید ادامه دهید.

اسفنج

این روش به صورت کامل با استفاده از براش گرادیان تفاوت داشته و بسیاری از افراد آن را ترجیح می‌دهند.

 • برای ایجاد آمبره‌ی ناخن به این روش در ابتدا رنگ روشن‌تر را اعمال کرده و از آن مراقبت کنید.
 • سپس از یک اسفنج آمبره یا حتی یک اسفنج معمولی آرایش برای اعمال رنگ تیره‌تر روی بالای ناخن استفاده کنید.
 • در ابتدا رنگ تیره‌تر را با یک براش در قسمت نوک ناخن اعمال کنید سپس با استفاده از اسفنج به آرامی رنگ را به سمت عقب حرکت دهید.
 • در صورتی که احساس می‌کنید رنگ خیلی روشن و کمرنگ است رنگ اضافه کنید. هنگامی که از نتیجه راضی بودید دستان خود را در دستگاه لامپ UV/LED به مدت ۶۰ ثانیه قرار دهید.

منبع: The Nail Tech Diariesبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما