تولید آیفون ۱۴ به دلیل محدودیت‌های کرونایی چین عقب‌تر از برنامه است

۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۱ ۴ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 14

بر اساس یک گزارش جدید، محدودیت‌های کرونایی اعمال شده چین روند توسعه‌ی حداقل یکی از مدل‌های آیفون ۱۴ را با تاخیر ۳ هفته‌ای روبرو کرده و ممکن است این گوشی در ابتدا به طور محدود راهی بازار شود.

خبرگزاری Nikkei Asia گزارش داده که با وجود کاهش محدودیت‌ها، روی هم رفته این موضوع تاثیر بلندمدت بر زنجیره تامین محصولات اپل داشته است. گفته می‌شود کارخانه‌ها برای جبران این زمان از دست رفته ساعات کار را افزایش داده‌اند ولی این اقدامات هم ممکن است چندان مثمر ثمر واقع نشود. اپل از تامین‌کنندگان خواسته که سرعت تولید قطعات موردنظر را افزایش بدهند تا بر این چالش‌ها غلبه کنند.

انتظار می‌رود امسال اپل از ۴ مدل آیفون ۱۴ رونمایی کند. پس از فروش پایین مدل‌های مینی، این شرکت تولید مدل مینی را کنار گذاشته و در عوض آیفون ۱۴ مکس به جای آن عرضه می‌شود. این خانواده از دو مدل پرو و دو مدل استاندارد تشکیل شده که دو مدل مبتنی بر نمایشگر ۶.۱ اینچی و دو مدل دیگر مجهز به نمایشگر ۶.۷ اینچی هستند.

هنوز مشخص نیست که کدام مدل به طور مستقیم تحت تاثیر محدودیت‌های کرونایی در چین قرار گرفته است. گفته می‌شود در حال حاضر هر چهار مدل در مرحله‌‌ی تست تایید مهندسی قرار دارند. معمولا تمام مدل‌های آیفون تا اواخر ژوئن (اوایل تیر) این مرحله را پشت سر می‌گذارند.

بعد از این مرحله، کارخانه‌های فاکس‌کان و پگاترون گام بعدی را آغاز می‌کنند که در جریان آن جزئیات مربوط به تولید انبوه مشخص می‌شود. معمولا هم این گوشی‌ها در اواخر آگوست (اوایل شهریور) وارد فاز تولید انبوه می‌شوند. در همین زمینه یکی از منابع آگاه گفته که اگر تامین‌کنندگان بتوانند سرعت ساخت قطعات موردنظر را افزایش دهند، ممکن است این گوشی‌ها اواخر ژوئن یا اوایل ژوئیه به مرحله‌ی بعدی راه پیدا کنند. اما هنوز در این رابطه نمی‌توانیم با قاطعیت صحبت کنیم.

در هر صورت باید ببینیم آیا اپل می‌تواند تمام مدل‌های آیفون ۱۴ را در زمان مقرر به طور گسترده به دست کاربران برساند یا نه.

منبع: MacRumors

برچسب‌ها :
دیدگاه شما