وان‌پلاس ۱۰ پرو شاید از شارژ سریع ۱۲۵ وات پشتیبانی کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
وان‌پلاس 10 پرو

وان‌پلاس ۹ پرو در حال حاضر بهترین پرچم‌دار این شرکت محسوب می‌شود که از شارژ سریع ۶۵ وات پشتیبانی می‌کند. این یعنی در عرض حدود ۳۰ دقیقه، باتری این گوشی را می‌توانید به طور کامل شارژ کنید. حالا به نظر می‌رسد سرعت شارژ وان‌پلاس ۱۰ پرو حدود ۲ برابر نسل قبلی خود خواهد بود.

بر اساس اعلام یکی از افشاگران، گوشی وان‌پلاس ۱۰ پرو و تعدادی از دیگر گوشی‌های هلدینگ BBK با سرعت شارژ ۱۲۵ وات راهی بازار خواهند شد. برای یادآوری باید بگوییم که شرکت‌های وان‌پلاس، اوپو، ویوو و ریلمی همگی زیرمجموعه‌ی هلدینگ BBK محسوب می‌شود. در هر صورت این افشاگر به گوشی‌های ریلمی GT 2 پرو، سری اوپو فایند X4، سری اوپو N و رینو ۸ پرو اشاره کرده که به نظر می‌رسد مبتنی بر این سرعت شارژ خواهد بود. متأسفانه هنوز اطلاعاتی درباره‌ی سرعت شارژ بی‌سیم این گوشی‌ها فاش نشده است.

به احتمال زیاد وان‌پلاس از همان تکنولوژی ۱۲۵ وات اوپو موسوم به Flash Charge بهره می‌برد که سال گذشته معرفی شد. در این رویداد اوپو اعلام کرد که با بهره‌گیری از این فناوری، باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی در عرض فقط ۲۰ دقیقه به طور کامل شارژ می‌شود. هنوز مشخصات باتری وان‌پلاس ۱۰ پرو فاش نشده ولی با توجه به اینکه ظرفیت باتری نسل قبلی این گوشی به ۴۵۰۰ میلی‌آمپر ساعت می‌رسد، احتمالا گوشی ۱۰ پرو هم با باتری مبتنی بر ظرفیت مشابه راهی بازار خواهد شد.

وان‌پلاس 10 پرو

اگرچه سرعت شارژ بالا بدون شک جذابیت زیادی دارد، اما از طرف دیگر عمر باتری را با سرعت بیشتری کاهش می‌دهد. به‌عنوان مثال اوپو اعلام کرده که بعد از انجام ۸۰۰ شارژ کامل با سرعت شارژ ۱۲۵ وات، ظرفیت باتری به ۸۰ درصد ظرفیت اولیه‌ی خود می‌رسد. این یعنی بعد از حدود ۲ سال، کاربران تقریبا یک پنجم ظرفیت باتری گوشی خود را از دست می‌دهند. البته این سناریو زمانی محقق می‌شود که کاربران هر روز باتری گوشی را از صفر تا صد شارژ کنند که معمولا کمتر کسی اینگونه عمل می‌کند. اما در هر صورت نسبت به دیگر سرعت‌های شارژ، در این روش ظرفیت باتری با سرعت بیشتری کاهش پیدا می‌کند.

البته از آنجایی که این فناوری اوپو سال گذشته رونمایی شده، اگر وان‌پلاس بخواهد از آن استفاده کند احتمالا طی این مدت بهبودهایی پیدا کرده و به همین خاطر شاید در گوشی‌های جدید فشار کمتری به باتری وارد کند. همچنین امیدواریم وان‌پلاس ۱۰ پرو با انواع شارژرها سازگاری خوبی داشته باشد. به‌عنوان مثال اوپو فایند X3 پرو با وجود اینکه سرعت شارژ بسیار بالایی دارد، اما اگر از دیگر شارژرها استفاده کنید سرعت شارژ به طور عجیبی پایین می‌آید.

منبع: Android authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما