وان‌پلاس ۱۰ با فناوری HyperBoost GPU راهی بازار می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
وان‌پلاس 10

این‌طور که به نظر می‌رسد سری وان‌پلاس ۱۰ قرار است با یک فناوری بسیار جذاب تحت عنوان HyperBoost GPU راهی بازار شود که برای بهبود عملکرد گرافیک سیستم است.

سری وان‌پلاس ۱۰ طی هفته‌ی آینده معرفی خواهد شد و تاکنون هم در رابطه با آن‌ها خبرهای زیادی منتشر شده است. می‌توانیم بگوییم تقریبا از ۹۰ درصد اطلاعات مربوط به گوشی‌های این سری باخبر هستیم اما یک سری جزئیات مانده‌اند که بعید به نظر می‌رسد تا زمان رونمایی رسمی خبری در رابطه با آن‌ها بشنویم. البته وان‌پلاس در نمایشگاه CES 2022 به صورت خیلی مختصر از وان‌پلاس ۱۰ پرو رونمایی کرد اما چیز جدیدی را در رابطه با آن نشنیدیم.

خوشبختانه ساعاتی پیش خود شرکت تیزری را در شبکه‌ی اجتماعی ویبو با کاربران به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد پرچم‌داران سری وان‌پلاس ۱۰ از قابلیت جدیدی تحت عنوان HyperBoost GPU بهره می‌برند. این تیز را پیت لاو، مدیرعامل کنونی شرکت چینی منتشر کرد و در توضیحات مربوط به آن هم فقط نام فناوری را ذکر کرد و گفت که این قابلیت جدید برای بهبود عملکرد کلی گوشی و همچنین تجربه‌ی بازی است.

وان‌پلاس 10
  • وان‌پلاس 10

این فناوری جدید به‌عنوان بخشی از قابلیت‌های رابط کاربری ColorOS 12.1 در گوشی‌های وان‌پلاس قرار خواهد گرفت و همان‌طور که از نامش پیداست، بیشتر روی افزایش یا بهینه‌سازی قدرت گرافیک تمرکز دارد. این فناوری جدید طبق آنچه می‌دانیم از هوش مصنوعی قدرت می‌گیرد و نتیجه‌ی دو سال تحقیق و توسعه است.

البته پیش از این هم خبرهایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه قابلیتی این‌چنینی قرار است در گوشی‌های پرچم‌دار وان‌پلاس استفاده شود که به نظر می‌رسد سری وان‌پلاس ۱۰ اولین میزبان آن خواهد بود. از آنجایی که اطلاعات منتشر شده از سوی پیت لاو در ویبو به زبان انگلیسی است، به همین خاطر اندکی سخت است بخواهیم با ترجمه‌ی ماشینی متوجه شویم منظور مدیرعامل شرکت دقیقا چیست اما متن دقیق ترجمه این است که این فناوری کمک می‌کند پردازشگر گرافیکی در انجام کارهای مختلف به عملکرد خوب خود ادامه دهد و در طول زمان افت پیدا نکند. پیت لاو بیش از این وارد جزئیات نشد اما امیدواریم در مراسم رونمایی از این گوشی‌ها خبرهای بیشتری در رابطه با آن بشنویم.

طبق خبرهای رسمی منتشر شده، سری وان‌پلاس ۱۰ قرار است در تاریخ ۱۱ ژانویه رسما رونمایی شود (۲۱ دی ماه).

منبع: GSMArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما