وان‌پلاس ۱۰T 5G با اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ یا دایمنسیتی ۹۰۰۰ عرضه می‌شود

۲۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۱:۴۱ ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
وان‌پلاس 10T

اگرچه وان‌پلاس ۱۰T 5G قرار است به زودی عرضه شود اما هنوز مشخص نیست شرکت چینی چه پردازنده‌ای را برای آن در نظر گرفته است.

طبق گفته‌ی یکی از افشاگران معروف حوزه‌ی فناوری یعنی مکس جی (Max J)، ظاهرا از بین پرچم‌دارهای وان‌پلاس که برای سال ۲۰۲۲ در نظر گرفته شده، به نظر می‌رسد فقط یک مدل باقی مانده که رونمایی شود و آن هم وان‌پلاس ۱۰T 5G است که با نام رمز Ovaltine شناخته می‌شود. فعلا فقط وان‌پلاس ۱۰ پرو معرفی شده و در دسترس هم قرار دارد. اما ظاهرا خبری از وان‌پلاس ۱۰ یا ۱۰ اولترا که بارها خبرهایی در رابطه با آن‌ها شنیده بودیم نیست.

اگر گفته‌های مکس جی حقیقت داشته باشد، ظاهرا وان‌پلاس ۱۰T 5G می‌آید که جانشین وان‌پلاس ۱۰ شود. محصولی که نمایشگر کوچک‌تری خواهد داشت اما مشخص نیست شرکت چینی می‌خواهد چه پردازنده‌ای را درون آن استفاده کند. یکی از افشاگران با نام Abhishek Yadav معتقد است این گوشی به اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ مجهز خواهد شد در حالی که گفته می‌شد این تراشه برای وان‌پلاس ۱۰ اولترا رزرو شده است. اما اصلا نمی‌دانیم آیا چنین محصولی وجود خارجی خواهد داشت یا خیر. یک روز قبل، همین افشاگر گفته بود که ۱۰T به اسنپدراگون ۸ نسل ۱ مجهز می‌شود که مکس جی با او مخالفت کرد.

اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ اخیرا معرفی شده و پردازنده‌ی بسیار توانمندی است. منطق حکم نمی‌کند از چنین پردازنده‌ای در یک مدل استاندارد استفاده شود. هرچند افزایش توان پردازشی و گرافیکی ۸ پلاس نسل ۱ در مقایسه با قبل خیلی چشمگیر نیست. از طرفی کوالکام بعد از معرفی این پردازنده، لیست شرکت‌هایی را هم که قرار بود در سه ماه سوم امسال از آن در گوشی‌های خود استفاده کنند اعلام کرد که در میان آن‌ها، نام وان‌پلاس هم دیده می‌شد. بنابراین بهره‌مندی وان‌پلاس ۱۰T 5G از این پردازنده تا حدودی از شایعه فراتر می‌رود و به حقیقت نزدیک می‌شود. از آن جایی هم که بعد از وان‌پلاس ۷T پرو، دیگر هیچ گوشی از وان‌پلاس از سری T در مدل پرو راهی بازار نشد، بنابراین منطقی هم هست که شرکت چینی همان یک مدل را به بهترین قابلیت‌ها مجهز کند.

همانطور که گفته شد، مکس جی که پیش‌تر هم در رابطه با وان‌پلاس ۱۰T 5G اطلاعاتی را منتشر کرده بود، در پاسخ به توییت Abhishek Yadav درباره‌ی تجهیز این گوشی به اسنپدراگون ۸ نسل ۱ گفت که این اتفاق رخ نخواهد داد. متأسفانه او دقیقا اشاره نکرد وان‌پلاس چه برنامه‌ای در سر دارد اما اگر اسنپدراگون ۸ نسل ۱ به عنوان قلب تپنده در وان‌پلاس ۱۰T 5G حضور پیدا نکند، فقط دو گزینه باقی می‌ماند؛ دایمنسیتی ۹۰۰۰ و اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱.

پیش‌تر یک افشاگر دیگر با نام استیو همرستوفر گفته بود که وان‌پلاس در حال تست دو پردازنده روی یکی از گوشی‌های پرچم‌دار خود است؛ اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ و دایمنسیتی ۹۰۰۰. پیش از اینکه او این ادعا را مطرح کند، احتمال انتخاب دایمنسیتی ۹۰۰۰ به عنوان قلب تپنده‌ی وان‌پلاس ۱۰T مطرح شده بود. بنابراین به نظر می‌رسد این گوشی به احتمال زیاد از همین تراشه بهره خواهد برد.

با تمام این تفاسیر باز هم مشخص نیست چه خواهد شد. باید منتظر ماند و دید آیا وان‌پلاس واقعا قصد دارد از همین یک گوشی رونمایی کند یا گوشی‌های پرچم‌دار دیگری هم در راه خواهند بود. چون اگر در این رابطه مطمئن شویم، می‌توانیم حدس بزنیم وان‌پلاس ۱۰T با چه سخت‌افزاری راهی بازار می‌شود.

طبق اطلاعاتی که فعلا در اختیار داریم، وان‌پلاس ۱۰T 5G به احتمال زیاد شارژری ۱۵۰ واتی، دوربین‌هایی که در بهترین حالت مشابه همان دوربین‌های ۱۰ پرو هستند، طراحی متفاوت و پردازنده‌ای قدرتمندتر خواهد داشت. حال باید دید کدام یک از این موارد در نهایت به حقیقت تبدیل می‌شود.

منبع: Android Authority ,GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما