وان‌پلاس احتمالا روی یک گوشی تاشوی مجهز به دو لولا کار می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گوشی تاشوی وان‌پلاس

وان‌پلاس به‌تازگی پتنتی را ثبت کرده که طراحی یک گوشی تاشو مجهز به دو لولا را نشان می‌دهد که در نتیجه از سه بخش تاشو بهره می‌برد. ضخیم‌ترین قسمت این گوشی که احتمالا باتری و دیگر قطعات سخت‌افزاری مهم را در خود دارد، حول محور لولای بزرگ‌تر می‌چرخد. با انجام این کار، کاربران در پنل جلویی و پشتی به نمایشگر دسترسی پیدا می‌کنند. لولای کوچک‌تر هم دو پنل باریک‌تر را به یکدیگر متصل می‌کند.

به لطف طراحی منحصربه‌فرد لولاها، کاربران با تغییر جهت نمایشگرها می‌توانند یک مثلث را تشکیل دهند. این اولین پتنت مربوط به گوشی تاشوی مجهز به دو لولا محسوب نمی‌شود. باید خاطرنشان کنیم شرکت چینی TCL در سال ۲۰۱۹ از یک گوشی تاشوی مفهومی با سه لولا رونمایی کرده است. سامسونگ هم از جمله شرکت‌هایی است که چنین ایده‌ای را در سر دارد و چند پتنت در این راستا ثبت کرده است.

اگرچه عملی کردن این طراحی به کاربران اجازه می‌دهد به نمایشگرهای بزرگ‌تری دسترسی پیدا کنند، اما از طرف دیگر افزایش تعداد لولا منجر به افزایش احتمال خرابی گوشی و در کل پیچیده‌تر شدن ساخت آن می‌شود. در حال حاضر گوشی‌های تاشو با قیمت بالایی راهی بازار می‌شوند و اگر شرکت‌ها به ساخت گوشی‌های تاشوی با دو لولا روی بیاورند، این نوع گوشی‌ها بدون شک قیمت بالاتری نسبت به گوشی‌های تاشوی معمولی خواهند داشت.

گوشی تاشوی وان‌پلاس

گفتنی است تمام گوشی‌های تاشوی موجود در بازار مبتنی بر مکانیسم عمودی و افقی هستند. از بین گوشی‌های تاشوی مبتنی بر مکانیسم عمودی می‌توانیم به سری گلکسی زد فلیپ سامسونگ و موتورولا ریزر اشاره کنیم. از طرف دیگر، سری گلکسی زد فولد و گوشی‌های تاشوی هواوی هم مبتنی بر مکانیسم افقی هستند که این گوشی‌ها مانند کتاب باز و بسته می‌شوند.

در کنار گوشی‌های تاشو، نباید گوشی‌های رول شونده را از قلم بیندازیم. این گوشی‌ها از چندین قطعه‌ی متحرک تشکیل شده‌اند که از بین آن‌ها می‌توانیم به محور مرکزی استوانه‌ای، موتورهای مختص حرکت نمایشگر و قاب کشویی اشاره کنیم. در حال حاضر هنوز هیچ شرکتی نتوانسته یک گوشی مبتنی بر این مکانیسم را راهی بازار کند. در نمایشگر چنین گوشی‌هایی چین‌خوردگی دیده نمی‌شود و بین نمایشگر هم فاصله وجود ندارد.

در نهایت باید خاطرنشان کنیم وان‌پلاس فقط یک پتنت را ثبت کرده و اگر با این موضوع آشنا باشید، احتمالا می‌دانید که سازندگان گوشی‌های هوشمند همواره ایده‌های مختلفی را به صورت پتنت ثبت می‌کنند که بسیاری از آن‌ها هیچ‌وقت به واقعیت تبدیل نمی‌شوند. اما شاید در آینده‌ی نزدیک، وان‌پلاس هم با عرضه‌ی گوشی تاشو بخواهد شانس خود را در این حوزه امتحان کند.

منبع: Android Authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما