اوپو هم شارژر را از جعبه گوشی‌هایش حذف می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اوپو حذف شارژر

اینطور که به نظر می‌رسد، اوپو هم می‌خواهد مثل ردمی، اپل و سامسونگ، شارژر را از جعبه‌ی گوشی‌های آینده‌ی خود حذف کند.

بعد از اینکه اپل تصمیم گرفت شارژر را از درون جعبه‌ی گوشی‌های سری آیفون ۱۲ حذف کند، سامسونگ هم یک سال بعد همین سیاست را در پیش گرفت و همچنان هم آن را ادامه می‌دهد. البته این شرکت کره‌ای حتی شارژر از درون گوشی گلکسی A33 که میان‌رده‌ی رده پایین آن هم به حساب می‌آید حذف کرد تا بدین ترتیب حتی کاربران برخی از گوشی‌های ارزان‌قیمت هم مجبور شوند برای خرید شارژر هزینه کنند.

اخیرا هم ردمی از یک گوشی اقتصادی رونمایی کرده که شارژری درون جعبه‌ی آن وجود ندارد تا یکی از شرکت‌هایی که به خاطر عرضه‌ی محصولاتی ارزان‌قیمت و در عین حال باکیفیت معروف است هم در چنین مسیری قدم بگذارد. اما اینطور که به نظر می‌رسد، شمار این شرکت‌ها در حال افزایش است چرا که به تازگی شنیده‌ایم اوپو هم می‌خواهد در طول یک سال آینده شارژر را از درون یک سری از گوشی‌هایش حذف کند.

در طول یک مصاحبه در جریان رونمایی از گوشی‌های سری اوپو رینو ۸ در اروپا، بیلی ژانگ، نائب رئیس بخش فروش و خدمات خارجی اوپو، این استراتژی جدید شرکت را تأیید و خاطرنشان کرده آن‌ها می‌خواهند شارژر را از جعبه‌ی بسیاری از محصولات خود حذف کنند. او در ادامه‌ی صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرده که اوپو از این کار «یک نقشه دارد». ژانگ دقیقا اعلام نکرده چه دسته‌ای از محصولات قرار است بدون شارژر راهی بازار شوند. اینطور که از حرف‌های او پیداست، ظاهرا این اتفاق قرار است در یک سری از بازارها رخ دهد و نه در تمامی بازارها. ژانگ در این رابطه گفته:

برای یک سری از کاربران ما اصلا آسان نیست که به شارژر سریع SuperVOOC دسترسی داشته باشند. بنابراین باید شارژر را درون جعبه قرار دهیم. اما از آن‌جایی که در حال گسترش کسب و کار و تجارت خود هستیم، می‌خواهیم شارژر را از درون جعبه {برخی از گوشی‌های‌مان} خارج کنیم و به صورت مجزا در فروشگاه‌ها به فروش برسانیم. بدین ترتیب کسانی که به شارژر نیاز دارند می‌توانند آن را خریداری کرده و برای محصولات بعدی‌شان هم استفاده کنند.

اوپو هنوز دقیقا اعلام نکرده دلیل حذف شارژر از درون جعبه چیست اما یکی از اهداف آن قطعا کاهش هدررفت الکترونیکی خواهد بود که بسیاری از شرکت‌ها هم از آن به عنوان دلیلی برای حذف شارژر از جعبه‌ی گوشی‌هایشان یاد کرده‌اند. البته کسب سود بیشتر از راه فروش شارژر به صورت مجزا را هم نباید از قلم انداخت.

با حذف شارژر از جعبه‌ی گوشی‌های اوپو، این احتمال وجود دارد که وان‌پلاس هم چنین سیاستی را در پیش بگیرد. اوپو در حال حاضر به عنوان شرکت مادر وان‌پلاس فعالیت می‌کند و در نتیجه رابطه‌ی آن‌ها کاملا به هم نزدیک است. به همین خاطر هم هست که پیش‌بینی می‌کنیم وان‌پلاس هم در آینده‌ای نزدیک، شارژر را از درون گوشی‌هایش حذف کند.

منبع: Android Policeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. mahan

    باعث تاسفه.ولی هنوز موتورولا و نوکیا همچنان هم شارژر دارند هم هندزفری هم گارد!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما