فیلم جدید اصغر فرهادی به نام «یک قهرمان» کلید خورد

۲۱ مهر ۱۳۹۹ | ۱۵:۵۸ ۱۲ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فیلم یک قهرمان

مراحل فیلم‌برداری و تولید فیلم «یک قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی با حضور امیر جدیدی و محسن تنابنده در شیراز آغاز شد.

تولید فیلم یک قهرمان قرار بود در تابستان آغاز شود، اما به دنبال شیوع کرونا فیلم‌برداری فیلم جدید اصغر فرهادی به تعویق افتاد. بر اساس اعلام روابط عمومی فیلم یک قهرمان، بالاخره از هفته‌ی گذشته فیلم‌برداری این اثر در شیراز آغاز شده است.

پس از فیلم نه‌چندان موفق اسپانیایی‌زبان «همه می‌دانند» فرهادی باری دیگر تصمیم به ساخت یک فیلم ایرانی گرفته است. او برای فیلم جدید خود با امیر جدیدی و محسن تنابنده همکاری خواهد کرد که پیش از این حضوری در فیلم‌های فرهادی نداشته‌اند. علاوه‌بر این دو بازیگر اصلی، چند بازیگر بومی از شیراز هم برای حضور در فیلم جدید فرهادی انتخاب شده‌اند که یکی از آن‌ها نقش مهمی در داستان دارد. احتمالا فیلم‌برداری یک قهرمان تا اواخر آذرماه طول بکشد و نخستین نمایش آن در جشنواره‌ی کن ۲۰۲۱ باشد.

اطلاعات چندانی از چگونگی و جزئیات داستان یک قهرمان در دسترس نیست و تنها می‌دانیم این فیلم در شیراز رقم می‌خورد و بن‌مایه‌ی آن شبیه به سایر آثار فرهادی است و باری دیگر این کارگردان صاحب سبک قصد دارد وجدان و اخلاقیات انسان را به چالش بکشد.

چندی قبل سایت داده‌پردازی استکر فهرستی از صد فیلم معمایی برتر تاریخ بر اساس امتیاز IMDb و امتیازات منتقدان در متاکریتیک منتشر کرد که اصغر فرهادی با ۳ فیلم در این فهرست حضور داشت. فیلم‌های «چهارشنبه سوری» در جایگاه پنجاه و هشتم، «گذشته» در جایگاه چهل و چهارم و «درباره الی» در جایگاه بیست و ششم لیست استکر قرار گرفتند.

اصغر فرهادی طی دهه‌ی گذشته با دو فیلم «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۸ موفق به دریافت جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان شده است. به همین خاطر بسیاری از سینمادوستان ایرانی از همین الان به موفقیت یک قهرمان در جشنواره‌ها و مراسم‌های سینمایی سال ۲۰۲۱ امیدوار هستند!

برچسب‌ها :
دیدگاه شما