PC دومین پلت‌فرم موفق برای یوبی‌سافت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت فرانسوی یوبی‌سافت، یکی از بزرگ‌ترین استودیوهای بازی‌سازی، آمار فروش‌اش را برای سه ماه‌ی اول سال مالی تا پایان روز نهم تیر ماه منتشر کرد. نکته‌ای که در این آمار و ارقام قابل توجه است، این است که پلت‌فرم کامپیوتر شخصی تقریبا از همه‌ی پلت‌فرم‌های دیگر درصد بیشتری از فروش را به خود اختصاص داده و تنها با اختلاف ۴ درصد از پلی استیشن ۴ عقب‌تر است.

شرکت یوبی‌سافت اخیرا آمار فروش بازی‌های خود برای پلت‌فرم‌های مختلف را منتشر کرده است که تصویر جالبی از جایگاه PC ارایه می‌دهد.

همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید طی سه ماه‌ی اول سال مالی ۲۰۱۴/۲۰۱۵ میلادی تنها ۱۴ درصد فروش‌ بازی های یوبی‌سافت از کامپیوترهای شخصی آمدند، اما این رقم در سه ماهه‌ی اول سال مالی ۲۰۱۵/۲۰۱۶ به ۲۳ درصد افزایش یافت.

گرچه پلی استیشن ۴ همچنان جایگاه خود را به عنوان موفق‌ترین پلت‌فرم برای یوبی‌‌سافت حفظ کرده است، اما درصد سهم آن روندی نزولی داشته و اختلاف میان PC و پلی استیشن ۴ به میزان چشم‌گیری کاهش یافته است. پلی استیشن ۴ در سال گذشته سهم ۳۶ درصدی از فروش‌ بازی های یوبی‌سافت داشت و امسال این رقم به ۲۷ درصد کاهش یافت. در مقابل آن سهم PC با افزایش ۹ درصدی از ۱۴ به ۲۳ درصد رسید.

ubisoft2

به این ترتیب جایگاه PC به عنوان یک پلت‌فرم پرط‌رف‌دار برای بازی‌های ویدیویی تثبیت بیشتری یافته و بدین معنی خواهد بود که یوبی‌سافت در آینده بازی‌هایش را بهتر از پیش برای PC بهینه خواهد کرد. با توجه به این که بازی‌ها در پلت‌فرم PC از کیفیت بالاتری به نسبت کنسول‌ها برخوردار هستند روز به روز افراد بیشتری به این پلت‌فرم روی می‌آورند. علاوه بر این قیمت نسخه‌ی PC بازی‌ها به نسبت کنسول کمتر است که می‌تواند عامل دیگری برای استقبال بازی‌کنندگان از این پلت‌فرم باشد. در هر صورت، اگر این روند به همین شکل ادامه پیدا کند، روزی فرا می‌رسد که PC به عنوان پلت‌فرم برتر جایگاه کنسول را تصاحب خواهد کرد، مگر این که شرکت‌های سازنده‌ی این کنسول‌ها دست به حرکت جدیدی بزنند که بتوانند طرف‌داران خود را حفظ کنند.

منبع: WCCFTechدیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما