بازسازی پرسونا ۳ رکورد سریع‌ترین فروش تاریخ آتلوس را ثبت کرد

۷ اسفند ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
پرسونا 3 ریلود

طبق جدیدترین آمار منتشر شده، به نظر می‌رسد که بازی پرسونا ۳ ریلود (Persona 3 Reload) سریع‌ترین فروش را در تاریخ کمپانی اتلوس (Atlus) به ثبت رسانده است.

بازسازی سومین نسخه‌ی اصلی از سری محبوب نقش‌آفرینی پرسونا اخیرا برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نسل هشتم و نهمی ایکس‌باکس و پلی‌استیشن منتشر شده است. این بازی بلافاصله پس از عرضه مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و طرفداران و منتقدان بی‌شماری به طور یکسان وفاداری آن را به بازی اصلی را با بهبودهایی مانند قابلیت بازگردانی زمان حتی بدون ذخیره‌ی بازی تحسین کردند. شتاب تجاری اولیه‌ی این اثر توانست با استقبال شگفت‌انگیز انتقادی آن مطابقت داشته باشد و کمپانی سازنده یعنی اتلوس نیز این موضوع را تایید کرده است.

این شرکت زیر مجموعه‌ی سگا عملکرد فروش هفته‌ی عرضه‌ی بازی را به اشتراک گذاشته و اعلام کرده که پرسونا ۳ ریلود تنها پس از شش روز به فروش جهانی ۱ میلیونی رسیده است. بازی از این نظر ظاهرا رکوردشکنی کرده است و اگرچه استودیوی سازنده عملکرد بازی روی پلتفرم‌های مختلف را به طور خاص ارائه نکرده است، داده‌های ولو نشان می‌دهد که پلتفرم استیم به میزان زیادی در موفقیت اولیه‌ی بازی کمک کرده است.

پرسونا 3 ریلود
یکی دیگر از عواملی که بدون شک در این موفقیت تاریخی نقش داشته، این واقعیت است که بازی اولین نسخه‌ی جدید بین نسخه‌های اصلی سری است که به صورت همزمان روی چند پلتفرم عرضه می‌شود.  گفتنی است که بازی به جای یک تجربه‌ی کاملا تازه، فقط یک بازسازی است و این فقط توانایی آن را برای جذب چنین مخاطبان زیادی با قیمت ۷۰ دلاری خود بیش از پیش چشمگیر می‌کند. این در حالی است که بازی در روز عرضه روی سرویس گیم پس نیز قرار گرفته است و شش روز متوالی در بخش محبوب‌ترین‌ آثار این سرویس قرار گرفته است.

علی‌رغم این عرضه‌ی بسیار موفق، اتلوس ممکن است مشتاق نباشد که روی موفقیت‌های خود تا حد زیادی حساب کند، زیرا برخی از تلاش‌های اخیر دیتاماینرها نشان می‌دهد که پرسونا ۳ ریلود حداقل یک بسته‌ی الحاقی را نیز دریافت خواهد کرد. گفته می‌شود که این بسته همان The Answer یا فصل پایانی است که در حال حاضردر بازسازی غایب است اما یک عامل فروش تاثیرگذار برای Persona ۳ FES روی پلی‌استیشن ۲ بود. علاوه‌بر این، اخیرا یکی از منابع معتبر اتلوس گزارش داده است که این شرکت در حال حاضر روی سه بازسازی دیگر از سری پرسونا کار می‌کند و  نسخه‌های جدید پرسونا ۱، ۲ و ۴ همگی در دست تولید هستند.

گفتنی است که بازسازی‌ها و ریمسترها به یک تجارت بزرگ در صنعت بازی تبدیل شده‌اند. سال گذشته، ریمیک فاینال فانتزی ۷ و نسخه‌ی Intergrade به بیش از ۷ میلیون فروش در سراسر جهان رسید، در حالی که سری پیکسل ریمستر فاینال فانتزی در دو سال ۳ میلیون فروش داشته است. بازسازی رزیدنت اویل ۴ نیز در ژوئن سال گذشته از مرز ۵ میلیون نسخه فروش عبور کرد. در رابطه با سری پرسونا، آخرین نسخه‌ی اصلی یعنی پرسونا ۵ طی سه سال پس از عرضه، بیش از ۳.۲ میلیون نسخه فروخت. از طرفی مجموعه‌ی پرسونا ۵ که شامل نسخه‌ی بزرگتری به نام پرسونا ۵ رویال، استرایکر و تاکتیکا می‌شود، تا دسامبر ۲۰۲۳ مجموعا ۱۰ میلیون نسخه‌ فروخته‌اند.

منبع: Game Developer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه