فروش سری بازی‌های پرسونا از ۱۵ میلیون نسخه گذشت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی persona 5

شرکت بازی‌سازی آتلوس از موفقیت بسیار بزرگ مجموعه بازی‌های پرسونا خبر داده است؛ موفقیتی که به لطف عرضه‌ی نسخه‌های بازسازی شده و ورود به پلتفرم‌های بیشتر محقق شده است. شرکت آتلوس با اعلام آمار و ارقام مربوط به فروش نسخه‌ی کامپیوتر پرسونا ۴ و همچنین بازی فرعی پرسونا ۵ اعلام کرده است که این مجموعه بازی‌ها در مجموع بیش از ۱۵ میلیون نسخه فروش داشته‌اند.

خبر آمار فروش عالی سری بازی‌های پرسونا در حالی منتشر می‌شود که پیش از این، سری بازی‌های پرسونا فقط روی کنسول‌های پلی‌استیشن عرضه شده بودند، اما امروزه می‌بینیم که در کنار پلی‌استیشن، می‌توان برخی از قسمت‌های این مجموعه را روی کامپیوتر و نینتندو سوییچ هم تهیه کرد؛ اتفاقی که مطمئنا ادامه خواهد داشت.

بازی persona 5 strikers

طبق آمار منتشر شده از سوی آتلوس، سه عرضه‌ی اخیر سری پرسونا هر کدام بیش از یک میلیون نسخه فروخته‌اند. پرسونا ۵ رویال که نسخه‌ی ارتقایافته و بزرگ‌تر پرسونا ۵ است و اتفاقا به صورت انحصاری روی پلی‌استیشن ۴ عرضه شده، توانسته است فروشی نزدیک به ۲ میلیون نسخه داشته باشد. آتلوس پیش از این خرداد ماه سال گذشته بود که خبر از فروش ۱٫۴ میلیون نسخه‌ای این بازی داد و دیروز از فروش ۱٫۸ میلیون نسخه‌ای این بازی گفت.

پس از آن، بازی فرعی Persona 5 Strikers که در سبک اکشن ساخته شده و تفاوت‌های بسیار زیادی با دیگر بازی‌های سری پرسونا دارد، تونسته فروشی ۱٫۵ میلیون نسخه‌ی داشته باشد. این بازی روی سه پلتفرم پلی‌استیشن ۴، کامپیوتر و نینتندو سوییچ عرضه شده است.

شاید جالب‌ترین آمار مربوط به فروش نسخه‌ی کامپیوتر پرسونا ۴ باشد. بازی Persona 4 Golden که سال گذشته روی استیم عرضه شد، توانسته است بیش از یک میلون نسخه فروش داشته باشد؛ رقمی که برای این بازی بسیار قدیمی شگفت‌انگیز است و از علاقه‌ی بسیار طرفداران به عرضه‌ی دیگر نسخه‌های پرسونا روی کامپیوتر می‌گوید.

بازی persona 4 golden

بدون شک می‌توان انتظار داشت تا در آینده‌ی نزدیک نه‌تنها بازی‌های دیگر مجموعه‌ی پرسونا اعم از پرسونا ۵ به کامپیوتر یا حتی ایکس‌باکس راه پیدا کنند، بلکه ممکن است شاهد عرضه‌ی دوباره دیگر بازی‌های قدیمی مجموعه باشیم. عرضه‌ی پرسونا ۴ به کنسول پلی‌استیشن ۲ بازمی‌گردد و آتلوس توانسته است آن را پس از این همه سال، البته در قالب یک نسخه‌ی ارتقا یافته روی کامپیوتر دوباره عرضه کند و به موفقیتی بی‌سابقه برسد.

در نتیجه اینکه پرسونا ۳ و پرسونا ۲ هم به کامپیوتر یا دیگر کنسول‌ها راه پیدا کنند دور از ذهن نیست. البته که ترجیح می‌دهیم نسخه‌ای بازسازی شده از این بازی‌ها ساخته و عرضه شود، اما به همان عرضه‌ی دوباره‌ی نسخه‌های اصلی هم راضی هستیم.

شرکت آتلوس پس از موفقیت پرسونا ۴ روی کامپیوتر گفته بود که به ساخت بازسازی‌های مختلف از بازی‌های قدیمی خود فکر خواهد کرد؛ امیدواریم این بازسازی‌ها از روی پرسونا ۲ و ۳ باشند و جمعیتی جدید از مخاطبان بتوانند این بازی‌های عالی را تجربه کنند.

منبع: Persona Central

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما