بهترین ترکیب‌های PES 2020 کدام هستند؟

۱۲ آبان ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه

اگر اهل بازی‌های فوتبال باشید حتما می‌دانید که ترکیب تیم و نحوه چینش بازی‌کنان نقش بسزایی در نتیجه نهایی مسابقه خواهد داشت. اگر حین چینش ترکیب خود، کوچکترین اشتباه و غفلتی کنید به احتمال زیاد در پایان به عنوان بازنده از بازی خارج خواهید شد. از این رو همه‌ی ما پیش از شروع بازی و حتی بین دو نیمه زمان بسیار زیادی را صرف این موضوع می‌کنیم و می‌خواهیم مطمئن شویم که با بهترین ترکیب ممکن پا به میدان می‌گذاریم. در سری بازی‌های PES ترکیب‌ها همیشه نقش مهمی در روند بازی داشته‌اند؛ طوری که تفاوت بین بردن و باختن، در ترکیب تیم‌ها خودش را نشان می‌دهد. اگر از هواداران حالت‌های آنلاین باشید و بخواهید با تیم فانتزی خود با سایر بازی‌کنندگان رقابت کنید، اهمیت این موضوع حتی فراتر از این‌ها می‌رود. در همین راستا، در PES 2020 هم همانند سال‌های گذشته انتخاب‌های زیادی مقابل بازی‌کنندگان قرار می‌گیرد که با استفاده از آن‌ها می‌توانند استراتژی تیمی خود را تعریف کنند. با این حال، تنوع و گوناگونی انتخاب‌ها آنقدر زیاد است که افراد تازه‌کار مطمئنا در ابتدای راه گیج می‌شوند و دقیقا نمی‌دانند چگونه بیشترین بهره را از این امکان ببرند. به همین منظور تصمیم گرفتیم تا در این مطلبی نگاهی به بهترین ترکیب‌های بازی داشته باشیم و آن‌ها را با توجه به سبک و استراتژی‌های فوتبالی، بررسی کنیم.

ترکیب ۳-۳-۴ (۳-۱-۲-۴ در بازی)

اگر از یک فوتبال پرجنب و جوش و رقابتی لذت می‌برید، از این ترکیب استفاده کنید.

در این ترکیب باید تا جایی که می‌توانید از وینگرهای تهاجمی و بال‌های دفاعی در حملات خود استفاده کنید و به پشت مدافعین کناری تیم حریف راه پیدا کنید. بهترین راه استفاده از ترکیب بالا این است که با کمک وینگرهای خود راه را به دروازه باز کنید یا اینکه برای مهاجم وسط خود پاس‌های هوایی سانتر کنید. طبیعتا برای انجام این کار لازم است تا از تمامی نقاط خالی زمین استفاده و فضای آزادی را برای بازی‌کنان ایجاد کنید. در بخش تنظیمات تکنیکی ترکیب، استفاده از گزینه Hug the Touchline می‌تواند به کمک شما بیاید چرا که در این حالت بازی‌کنان کناری به گوشه و کنار زمین می‌روند و مرتبا بین زمین خود و رقیب جابه‌جا می‌شوند.

در این ترکیب مهم نیست که بازی مالکانه را ترجیح می‌دهید یا روی ضدحمله‌ها حساب می‌کنید. ارسال‌ پاس‌های بلند و هوایی و پراکندگی بازی‌کنان در گوشه و کنار زمین مهم‌ترین عامل موفقیت در حملات هستند.

با اینکه استفاده از ترکیب در بخش حمله حسابی به کمک شما می‌آید، اما از طرفی ممکن است با مشکلاتی در بخش دفاعی روبه‌رو شوید، چرا که بال‌های دفاعی شما دائما در حال رفت و آمد بین دو نیمه هستند و با کوچکترین غفلتی، جای‌شان خالی می‌شود. برای حل این مشکل پیشنهاد می‌کنیم حداقل پست دوتا از سه هافبک خود را به «هافبک دفاعی» (DMF) تغییر و با کمک آن‌ها ضعف‌های خط دفاعی را پوشش دهید.

بنابراین، در این ترکیب می‌بایست در پست بال‌ تهاجمی خود از بازی‌کنان تکنیکی و سرعتی استفاده کنید و در وسط آن‌ها، یک بازی‌کن هدف و تمام‌کننده قرار دهید. در خط میانی، استفاده از هافبک‌های دفاعی که استقامت و قدرت دفاعی بالایی دارند قطعا کمک‌کننده خواهد بود.

ترکیب ۱-۲-۱-۲-۴ (۱-۲-۳-۴ در بازی)

اگر بازی‌کننده صبوری هستید و با حوصله بازی می‌کنید، این ترکیب انتخاب خوبی برای شما است.

هدف شما در ترکیب بالا این است که با پاس‌های کوتاه و حفظ مالکیت توپ، به سمت دروازه حریف حرکت کنید. اساسا برای انجام پاس‌های کوتاه و حفظ مالکیت باید سعی کنید تا همواره هم‌تیمی‌های خود را نزدیک به خود و در مسیر توپ نگه دارید. در بخش تنظیمات تاکتیکی، بازی گزینه‌های زیادی را مقابل‌تان می‌گذارد.

در قسمت حالت حمله، حتما از گزینه بازی مالکانه (Possessive Attacking Style) استفاده کنید و سعی کنید با استفاده از پاس‌های کوتاه در وسط زمین، به سمت دروازه حریف حرکت کنید. همچنین سعی کنید تا بازی‌کنان خود را همواره در پست‌های خود نگه دارید و مطمئن شوید که همیشه سر جای خودشان باقی مانده‌اند. استفاده از گزینه «تیکی-تاکا» (Tiki-Taka) در بخش تنظیمات ترکیب باعث می‌شود تا انجام این کار ساده‌تر شود.

در بخش دفاعی از آنجایی که همیشه گروهی از بازی‌کنان نزدیک بهم هستند، خیلی مهم است که بعد از لو دادن توپ و پیش از اینکه حریف فضاهای خالی را پیدا کند، آن را پس بگیرید و به بازی مالکانه خود ادامه دهید. در این مواقع باید سعی کنید بازی‌کنان حریف را تا جای ممکن پرس کنید و آن‌ها را تحت فشار قرار دهید. به همین منظور، در بخش تنظیمات ترکیب حالت‌های دفاعی خود را حتما روی Aggressive Pressuring و Frontline Pressure قرار دهید تا رقیب‌تان برای ادامه کار به دردسر بیوفتد.

در سمتی دیگر استفاده از دو «هافبک دفاعی» (DMF) قدرتمند می‌تواند خط دفاعی تیم‌تان را تقویت کند. اگر حریف‌تان از ضدحمله‌های سریع و برق‌آسا استفاده می‌کند، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از دو هافبک دفاعی استفاده کنید.

در ترکیب بالا ضمن اینکه باید قدرت پاسکاری و دریبل‌زنی بالایی داشته باشید، باید حسابی صبور باشید و با حوصله پیش بروید.

ترکیب ۲-۳-۵ (۲-۱-۲-۵ در بازی)

اگر اهمیت زیادی برای بخش دفاعی تیم‌تان قائل هستید، استفاده از این ترکیب را برای‌تان پیشنهاد می‌کنیم.

با اینکه تمرکز ترکیب بالا روی دفاع کردن است، اما استفاده از دو مهاجم وسط می‌تواند حسابی خط دفاعی تیم حریف را به دردسر بیندازد و اثر ویرانگری داشته باشد. در فاز حمله، کلید موفقیت این است که توپ را در سریع‌ترین زمان ممکن به یکی از دو مهاجم وسط خود برسانید. بنابراین در بخش تنظیمات ترکیب، از حالت ضدحمله (Counter Attacking Style) استفاده کنید و مرتب از پاس‌های هوایی و بلند بهره ببرید. اگر می‌خواهید شجاعت بیش‌تری به خرج دهید، می‌توانید مدافعین کناری خود را ماموریت کنید تا در زمان حمله به سمت دروازه حریف بیایند و مشارکت کنند.

در بخش دفاع لازم نیست کار خیلی خاصی انجام دهید چون این ترکیب اساسا یک ترکیب دفاعی است و بیشتر بازی‌کنان در کار دفاعی تیم شرکت می‌کنند. از طرفی آنقدر فضای خط دفاعی تیم فشرده است که حریف‌تان به سختی می‌تواند کاری از پیش ببرد.

اگر می‌خواهید از این ترکیب استفاده کنید، اول از هر چیز به سه مدافع میانی قدرتمند نیاز دارید تا کارهای خط دفاعی را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. علاوه بر این، استفاده از یک مهاجم نوک قدرتمند و تمام‌کننده در خط حمله بسیار مهم است.

ترکیب ۳-۱-۲-۴

اگر هر سال به صورت مرتب فوتبال بازی می‌کنید و جزء دسته حرفه‌‌ای‌ها هستید، استفاده از این ترکیب را برای‌تان پیشنهاد می‌کنیم. جالب است بدانید که قهرمان حال حاضر بازی – Usmakabyle – هم از این ترکیب استفاده می‌کند.

در ترکیب بالا، حمله حرف اول و آخر را می‌زند. در واقع این ترکیب برای بازی‌کنان هجومی طراحی شده است و کسانی که از آن استفاده می‌کنند، باید با استفاده از هافبک‌های خود توپ را به دروازه برسانند. حرکت و چرخش سریع توپ بین نقاط مختلف زمین بسیار حیاتی است و باید تا جای ممکن از خط هافبک خود کار بکشید. کوتاه کردن فاصله بین بازی‌کنان و فشرده کردن آن‌ها به پاسکاری تیمی‌تان کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

در فاز دفاعی از آنجایی که از یک ترکیب هجومی استفاده می‌کنیم باید سعی کنید با پرس زیاد بازی‌کنان حریف، توپ را در اولین فرصت پس بگیرید. همچنین جلو کشیدن خط دفاعی فضای تیم حریف را محدود و راه آن‌ها را برای رسیدن به دروازه سخت می‌کند. با این حال، در استفاده از این استراتژی باید حسابی مراقب باشد و اگر کوچکترین اشتباهی کنید، احتمالا خودتان بیشتر از حریف از این موضوع ضربه خواهید خورد.

همان‌طور که بالاتر گفتیم، در این ترکیب باید بازی‌کنان حریف را پرس کنید و در فاز حمله با سرعت زیادی توپ را به حرکت در بیاورید. بنابراین استقامت و قدرت بازی‌کنان تیم‌تان اهمیت بسیار زیادی در این بین دارد. از طرفی برای دوام آوردن تا دقیقه ۹۰ باید چند تعویض انجام دهید و بازی‌کنان تازه نفسی را به میدان بفرستید. استفاده از هافبک‌هایی که قدرت پاسکاری بالایی دارند و مهاجم‌های تمام‌کننده در این ترکیب بسیار مفید خواهد بود.

منبع: GamesRadar

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar مسعود

    برای فیفا ۲۰ هم بزارید

  2. Avatar مصطفی

    ممنون ومرسی لطفا بیشتر از این مطالب بگذارید

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه