پیتر مور صنعت بازی را ترک کرده ولی او هم از فورت‌نایت می‌ترسد

۱۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۰ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پیتر مور الکترونیک آرتز

«پیتر مور» (Peter Moore) یکی از افراد شناخته شده صنعت بازی در سال ۲۰۱۷ شرکت الکترونیک آرتز و این صنعت را برای همیشه رها کرد و ریاست باشگاه فوتبال لیورپول را به عهده گرفت. او قبلا در شرکت‌های سگا و مایکروسافت کار کرده بود. پیتر مور باعث شده بود الکترونیک آرتز روال تجاری جدیدی را پیش بگیرد و بازی‌هایی مانند «جنگ ستارگان: جمهوری گذشته» (Star Wars: The Old Republic) را در قالب تجاری رایگان و بدون حالت تک نفره ارائه بکند.

ولی حالا او از سبک فعلی بازی‌سازی که خودش از پایه‌گذاران آن بوده، می‌ترسد. او به تازگی در مصاحبه‌ای با مجله «تجارت عربی» (Arabian Business) گفته است: «من به عنوان مدیر یک باشگاه فوتبال، نگران طرفداران نسل جوان این ورزش هستم. امروزه راه‌های زیادی برای تفریح وجود و یک روز فقط ۲۴ ساعت دارد. جوانان هم بیشتر آن را صرف بازی فورتنایت می‌کنند».

جالب است که حتی در دنیای یکی از بزرگترین ورزش‌های جهانی، بازی‌های ویدیویی (به خصوص بازی‌های رایگان و بزرگی مانند فورت‌نایت) رقیب جدی برای جلب توجه جوانان به بازار خود هستند.

بازی فورت‌نایت

این مصاحبه همچنین نشان می‌دهد پیتر مور از دانش خود در صنعت بازی‌سازی برای فروختن کالاهای مربوط به فوتبال (بلیط استادیوم، مجوز پخش و کالاهای باشگاه لیورپول مانند لباس) به نسل جوان طرفداران این باشگاه استفاده می‌کند.

مور گفته است: «این چیزی است که من در صنعت بازی یاد گرفتم. می‌توانم سعی کنم کالاهای مربوط به تمام بازیکنان باشگاه را به شما بفروشم. ولی اگر شما به بازیکن خاصی مثل «محمد صلاح» علاقه‌مند باشید و من این را ندانم، این تلاش من بیهوده خواهد بود.»

او اضافه کرده: «شما ممکن است از «جورجینو وینالدوم» خوش‌تان بیاید. پس من هر چقدر بیشتر در مورد سلایق شما بدانم بیشتر می‌توانم وسایلی با آرم جورجینو وینالدوم به شما نشان دهم و شما را ترغیب به خرید آنها کنم. نکته موفقیت در شناختن شما است».

از این روش امروزه در تحلیل داده‌های بازی‌های رایگان به شدت استفاده می‌شود تا بازی‌کننده‌ها را ترغیب به خرید کنند.

منبع: Gamasutra

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما