کدام ابرقهرمان فرمانده‌ی انتقام‌جویان در فاز چهارم مارول خواهد بود؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه

با رفتن مرد آهنی (تونی استارک) و کاپیتان آمریکا (استیو راجرز) از مارول، چه کسانی می‌توانند به عنوان فرمانده‌ی انتقام ‌جویان، جایگزین آن‌ها شوند؟

با توجه به این که تونی استارک و استیو راجرز دیگر در دنیای مارول حضور ندارند، انتقام ‌جویان باید تصمیم بگیرند که رهبر یا رهبران بعدی آن‌ها چه کسانی باشند. بعد از شکست تانوس در فیلم انتقام ‌جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame)، تعدادی از قهرمانان این سری فیلم مانند مرد آهنی و استیو راجرز به ماجراجویی خود پایان دادند و سم ویلسون به عنوان کاپیتان آمریکای جدید معرفی شد. این امر باعث می‌شود که ابرقهرمانان زمین بدون حضور این مهره‌های تاثیر‌گذار، ماموریت خود را پیش ببرند.

مارول بعد از اکران آخرین قسمت انتقام جویان و پایان سه فاز اول، کمی استراحت کرد و این استراحت به موجب شیوع ویروس کرونا، حتی مقداری بیشتر طول کشید. علی‌رغم اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای که استودیو مارول را مجبور به ارزیابی مجدد برنامه‌ی اکران خود کرد، سرانجام فاز ۴ با مجموعه‌ای از برنامه‌‌های دیزنی پلاس و پخش سریال‌های وانداویژن و شاهین و سرباز زمستان، آغاز شد. هر دو پروژه شخصیت‌هایی را که قبلا نقش‌های مکمل در انتقام ‌جویان اصلی داشتند، به عنوان نشانه‌ای از موقعیت‌ عالی آن‌ها در این دنیای جدید، مورد توجه قرار می‌دهد. در چند ماه آینده، مارول قهرمانان جدیدی مانند شانگ چی را در فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings) به کارگردانی دستین کریتون و هم‌چنین جاودانگان را در فیلم جاودانگان به کارگردانی کلوئی ژائو، معرفی خواهد کرد. این طرح و برنامه‌ی استودیوی مارول برای اکران در چند سال آینده خواهد بود.

از آن‌جا که فیلم پایان بازی به نوعی پایان حماسه‌‌ی بی‌نهایت بود، منطقی به نظر می‌رسد که مارول در حین بازسازی خود، روی پروژه‌های مستقل نیز تمرکز کند. به هر حال پروراندن دوباره قهرمانان جدید اجتناب ناپذیر است، چرا که افراد شرور جدیدی پس از تانوس جهان را تهدید خواهند کرد. حال این سوال پیش می‌آید که چه کسی اکنون انتقام ‌جویان را رهبری می‌کند؟ ایکاریس در فیلم جاودانگان علاقه خود را برای این مسئولیت ابراز کرد اما پنج کاندید معتبر دیگر نیز برای این امر وجود دارند.

۱. سم ویلسون / کاپیتان آمریکا (Sam Wilson / Captain America)

انتقام ‌جویان

استیو قبل از بازنشستگی کامل، شخصا سم ویلسون را به عنوان کاپیتان آمریکای بعدی انتخاب کرد. کمی زمان لازم بود تا سم متوجه شود که گزینه مناسبی برای این نقش است اما سرانجام این مسئولیت را در پایان فصل اول سریال شاهین و سرباز زمستان به عهده گرفت. حال که او فصل جدیدی را در مارول آغاز می‌کند، ممکن است حتی جایگاه رهبری استیو را نیز به ارث ببرد. واضح است که او از نظر جسمی مانند نفر قبلی نیست اما استیو بیشتر به دلیل قدرت مدیریت و ذهنیت تزلزل‌ناپذیرش به عنوان رهبر تیم ابرقهرمانان تاثیر گذار بود؛ دو ویژگی که سم به دلیل داشتن آن‌ها به عنوان جایگزین مناسب استیو انتخاب شد. هم‌چنین لازم به ذکر است که زمینی بودن سم باعث می‌شود که او یک فرد مناسب برای هدایت انتقام ‌جویان باشد. با گسترش دنیای مارول، ابرقهرمانان زمینی به کسی احتیاج دارند که کاملا به حفاظت از زمین متعهد باشد.

۲. جیمز رودز / ماشین جنگی (James Rhodes / War Machine)

انتقام ‌جویان

اگر سم بتواند نقش استیو را در میان انتقام ‌جویان به ارث ببرد، رودی هم می‌تواند جای خالی تونی استارک را پر کند. ماشین جنگی قرار نیست مرد آهنی بعدی مارول باشد اما او بیشترین شباهت را به آن نابغه میلیاردر، تونی استارک دارد. البته مرد عنکبوتی هم یکی از گزینه‌هاست اما او بیشتر نقش شاگرد تونی را داشت. جدا از شباهت‌های شخصیتی با تونی، رودی هم‌چنین یک نظامی توانمند و باسابقه است. او قبل از تبدیل شدن به ماشین جنگی، به عنوان یک سرهنگ نیروی هوایی ایالات متحده فعالیت می‌کرد. داشتن تجربه‌ی میدان نبرد می‌تواند او را به یک رهبر موثر برای این تیم جدید تبدیل کند. وی هم‌چنین یک رابطه‌ی کاری با دولت دارد که از نظر حفظ هماهنگی بین انتقام ‌جویان و دولت، بسیار مفید خواهد بود.

شاید مانند مرد آهنین و کاپیتان راجرز، سم و رودی نیز که استارک در ابتدا او را دست کم گرفته بود، بتوانند از رهبران مشترک انتقام ‌جویان باشند. این زوج، پیوندی با یکدیگر دارند که در مکالمه کوتاه اما تاثیرگذارشان در آغاز سریال شاهین و سرباز زمستان دیده شد. بررسی بیشتر هماهنگی آن‌ها، به ویژه هنگامی که شاهد دو مرد سیاه پوست به عنوان رهبران انتقام ‌جویان باشیم، می‌تواند نشان دهنده حرکت رو به جلو و متنوع مارول باشد.

۳. پروفسور هالک (Smart Hulk)

انتقام ‌جویان

جدای از قهرمانان جدیدتر مارول، انتقام ‌جویان هم‌چنین می‌توانند هالک باهوش را به عنوان رهبر بعدی خود انتخاب کنند. از آن‌جا که بروس بنر توانست با موفقیت، آگاهی و ذکاوت خود را با قدرت و نیروی فیزیکی پیوند دهد، به یک قهرمان بسیار قابل اعتماد تبدیل شده‌ است. اگر چه همان‌طور که هنگام دزدی زمان در فیلم پایان بازی دیدیم، او علاقه‌ای به استفاده از قدرت خود ندارد اما نمی‌توان این را منکر شد که او هنوز هم دارای نیرویی باورنکردنی است. او از کنترل کردن هر شش سنگ ابدیت جان سالم به در برد و حتی از قدرت اضافی نیز برای شرکت در جنگ نهایی علیه تانوس برخوردار بود. این بدان معنی است که حتی اگر فشار به بیشترین حد خود برسد، ابرقهرمانان زمین هنوز هم می‌توانند روی او حساب کنند تا در خط مقدم نبردها حاضر باشد. بروس قطعا در کنار مرد آهنی و کاپیتان راجرز، چند نکته‌ای در مورد نحوه مدیریت موثر تیم یاد گرفته است. سرانجام، با فرض این موضوع که ساخت یک فیلم مستقل از هالک، بیشتر باعث پیچیدگی و هرز رفتن شخصیت و نقش او می‌شود، به نظر می‌رسد سپردن رهبری به او بهترین راه برای دخیل کردنش در آینده مارول خواهد بود.

۴. کاپیتان مارول (Captain Marvel)

انتقام ‌جویان

یکی از قدرتمندترین قهرمانان تقریبا نوظهور مارول، کاپیتان مارول است. او یک کاندیدای مناسب برای هدایت انتقام ‌جویان به حساب می‌آید. به عنوان الهام‌بخش ساخت فیلم انتقام ‌جویان، شاید از نظر محتوا هم مناسب باشد که کارول دنورز در حال حاضر رهبر ابرقهرمانان زمین شود، چرا که حضور او در این سری فیلم‌ها تثبیت شده‌ است. با این که ماجراهای او بیشتر در کیهان اتفاق می‌افتاد، اما این مسئله می‌تواند در دنیای مارول و جایی که کارول با مونیکا رمبو و کامالا خان همکاری می‌کند، به گونه‌ای دیگر باشد. به هر حال این احتمال وجود ندارد که او در کیهان باقی بماند و بتواند با خطرات و تهدیدات رخ داده در زمین مقابله کند. او در حال حاضر پس از نبرد تانوس به سیارات دیگر نیز کمک کرده و شاید زمان آن رسیده باشد که دوباره روی زمین مستقر شود.

۵. دکتر استرنج (Doctor Strange)

انتقام ‌جویان

استاد هنرهای عرفانی پس از بازی در فیلم‌های انتقام ‌جویان: جنگ بی‌نهایت و پایان بازی، به عنصری مهم و تاثیرگذار در دنیای سینمایی ماورل و سری‌ فیلم‌های آن تبدیل شده است. او احتمالا نقش مهم‌تری در مارول خواهد داشت، چرا که این شرکت قصد دارد روایت آینده خود را بر اساس یک جهان چند‌وجهی (چند بعدی) بیان کند.

انتظار می‌رود روایت فیلم دکتر استرنج در چند‌جهانی دیوانگی (Doctor Strange in the Multiverse of Madness)، لوکی (Loki) و مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home) به هم گره خورده باشد و در محوریت آن‌ها، دکتر استرنج قرار بگیرد. او اکنون چشم آگاموتو را در اختیار ندارد، زیرا دیگر سنگ ابدیتی وجود ندارد. به نظر، دکتر استرنج به هر طریقی شده، در قسمت بعدی که در آن حضور دارد چشم آگاموتو را به چنگ می‌آورد. این موضوع، او را سوق می‌دهد تا به جادوگر اعظم بعدی تبدیل شود. داشتن قدرت‌های منحصر به فرد همراه با نبوغ، او را به یک رهبر بالقوه و موثر برای نسل جدید انتقام ‌جویان تبدیل می‌کند. اخیرا علی‌رغم سفرها و ماجراجویی‌های بین بعدی، دکتر استرنج هم‌چنان در سنکتوم سنکتروم در نیویورک مستقر است. همین باعث می‌شود که در صورت تهدید شدن زمین، او راحت‌تر با انتقام ‌جویان همراه شود.

منبع:‌ Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۱۹ دیدگاه
  1. امیرحسین

    بنظرم با اینکه کاپیتان سم رو جانشین خودش قرار داد لیاقت فرمانده بودن رو نداره بنظرم دکتر استرنج بهترین گزینه است

  2. A.h.t

    تونی بدرد نمخورد اگه کاپیتان نبود الان هیچی به هیچی کاپیتان همرو جمع کرد و ثور که قوی ترین انتقام جو بود کاپیتان الان پتک ثور را دارد پس کاپیتان قوی ترین انتقام جو است البته کاپیتان دیگه در بین اونجا نیست ولی خب

  • 1
  • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما