تبلت پیکسل و اندروید ۱۴ شاید از اپ‌های ۳۲ بیتی پشتیبانی نکنند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اندروید 14 32 بیتی

اینطور که به نظر می‌رسد، تبلت پیکسل که در جریان رویداد I/O هم شاهد انتشار خبرهایی پیرامون آن بودیم و اندروید ۱۴ از اپ‌های ۳۲ بیتی پشتیبانی نخواهند کرد.

میشل رحمان، سردبیر ارشد Esper، با توجه به نشانه‌های موجود در کد منبع اندروید ۱۳، مدعی شده تبلت گوگل پیکسل و اندروید ۱۴ شاید از اپ‌های ۳۲ بیتی پشتیبانی نکنند. اندروید از سال ۲۰۱۴ تاکنون از اپ‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی می‌کند اما گوگل امکان پشتیبانی از اپ‌های ۳۲ بیتی را هم درون آن قرار داده تا بدین ترتیب همه‌ی کاربران امکان نصب اپ‌های مختلف را داشته باشند. اما ظاهرا پشتیبانی از اپ‌های ۳۲ بیتی در اندروید قرار است سال آینده به پایان برسد.

اپل، یکی از رقبای اصلی گوگل از سال ۲۰۱۷ و همزمان با iOS 11، اعلام کرد که سیستم‌عامل iOS از این پس فقط از اپ‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی می‌کند اما با این حال یک سری اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی همچنان در اپ استور باقی ماندند تا بدین ترتیب کاربرانی که به هر دلیلی قصد ارتقا به سیستم‌عامل جدید را نداشتند، از آن‌ها استفاده کنند. هرچند آن‌ها هم بعد از گذشت مدتی با اعمال تغییراتی از سوی توسعه‌دهنده، ۶۴ بیتی شدند.

از سال ۲۰۱۹ تاکنون هم گوگل درخواست کرده اپ‌های پلی استور که از کد بومی استفاده می‌کنند، باید یک نسخه‌ی ۶۴ بیتی هم داشته باشند. اما اگر نشانه‌ای که میشل رحمان پیدا کرده («Tangor فقط ۶۴ بیتی» – گفته می‌شود Tangor نام رمز تبلت پیکسل است) حقیقت داشته باشد، به احتمال فراوان اپ‌های ۳۲ بیتی دیگر در اندروید ۱۴ پشتیبانی نخواهند شد. این تغییر باعث می‌شود هم سرعت اپلیکیشن‌ها افزایش پیدا کند و هم امنیت آن‌ها بیشتر شود.

اندروید 14 32 بیتی

میشل رحمان همچنین در یک توییت دیگر اعلام کرده که توسعه‌دهندگان می‌توانند اپ‌های ۳۲ بیتی را برای دستگاه‌هایی که از ۳ گیگابایت حافظه‌ی رم یا کمتر بهره می‌برند طراحی کنند. از آن‌جایی که بسیاری از گوشی‌های اندرویدی حداقل ۴ گیگابایت حافظه‌ی رم دارند، این احتمال وجود دارد که اندروید ۱۴ به طور کامل فقط از اپ‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی کند.

با این سیاست جدید گوگل، تراشه‌های بکار رفته در گوشی‌های پرچم‌دار هم احتمالا فقط ۶۴ بیتی خواهند شد. اکنون یک سری از شرکت‌ها، پشتیبانی از فناوری ۳۲ بیتی را در تراشه‌های پرچم‌دار خود که در ساخت آن‌ها از فناوری ARM استفاده شده کمتر کرده‌اند (فقط سه هسته از هشت هسته از آن پشتیبانی می‌کنند) که با عدم پشتیبانی از اپ‌های ۳۲ بیتی در اندروید ۱۴، این احتمال وجود دارد که سال آینده پردازنده‌ها هم به طور کامل ۶۴ بیتی شوند.

منبع: PhoneArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما