پلی‌استیشن ۵ پرو احتمالا در سال ۲۰۲۴ عرضه می‌شود

۷ اسفند ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پلی‌استیشن 5

به گفته‌ی تحلیلگران صنعت، انتظار می‌رود که سونی در اواخر سال جاری نسخه‌ی جدید پلی‌استیشن ۵ را عرضه کند.

گفتنی است که یک گزارش جدید از CNBC اشاره می‌کند که بسیاری از منابع در صنعت بازی بر این باورند که سونی در حال آماده‌سازی انتشار پلی‌استیشن ۵ پرو در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۴ است. با این حال، این گزارش همچنین هشدار می‌دهد که بعید است سونی شاهد افزایش فروش سالیانه‌ی پلی‌استیشن ۵ در نتیجه‌ی عرضه‌ی نسخه‌ی پرو باشد و همچنین احتمال کاهش قیمت نسخه‌ی معمولی پلی‌استیشن ۵ در نتیجه‌ی این اتفاق بسیار کم خواهد بود. سونی در مورد این گزارش اظهار نظری نکرده است. طبق گفته‌ها سونی می‌خواهد هنگام عرضه‌ی جی‌تی‌ای ۶ در سال ۲۰۲۵، مطمئن شود که یک سخت‌افزار عالی را آماده خواهد داشت.

خبر عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ پرو در سال جاری چیز جدیدی نیست چرا که شایعاتی در تابستان گذشته منتشر شد که رسانه‌ی دیجیتال فانادری در آن زمان بر اساس گزارش روزنامه‌نگاری با نام تام هندرسون که به درستی هم Project Q سونی و هم نسخه‌ی اسلیم با دیسک درایو جداشدنی را پیش‌بینی کرده بود، آن را تحلیل کرد. با این حال، به طور دقیق مشخص نیست که پلی‌استیشن ۵ پرو چه افزایشی در قدرت سخت‌افزاری خود و بهبودهای به همراه خواهد داشت.

پلی‌استیشن

رئیس دیجیتال فاندری در آن زمان اظهار داشت که بخش محاسباتی مورد بحث برای پلی‌استیشن ۵ پرو با نام رمز Viola ظاهرا دارای ۶۰ واحد محاسباتی است که احتمالا چهارتای آن غیرفعال است. این فقط چهار واحد محاسباتی بیشتر از ایکس‌باکس سری ایکس را تشکیل می‌دهد، بنابراین از نظر هزینه اندکی مقرون به صرفه به نظر می‌رسد. حرکت به سمت فرآیند احتمالی تولید ۵ نانومتری همچنین به این معنی است که بخش محاسباتی می‌تواند با سرعت کلاک بالاتری کار کند.

در این میان مایکروسافت نیز اخیرا تایید کرده که قصد دارد کنسول ایکس‌باکس جدید را در اواخر سال جاری عرضه کند. اگرچه باید دید که آیا این سخت‌افزار از نسخه‌ی اصلی ایکس‌باکس سری ایکس/اس بهتر خواهد بود یا شبیه به بازطراحی‌هایی خواهد بود که سال گذشته شاهد لو رفتن آن‌ها بودیم. فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، سال گذشته خاطرنشان کرد که تغییرات مکرر در مشخصات سخت‌افزاری به معنای پیچیدگی بیشتر برای سازندگان و بازیکنان در چیزی است که قبلا بسیار ساده بوده است. در نهایت نینتندو نیز در حال آماده‌سازی سخت‌افزار جدید خود است و سوییچ ۲ را احتمالا در سال ۲۰۲۵ در دسترس بازیکنان قرار خواهد داد.

منبع: Eurogamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه