سونی کوتاه آمد: برای تجربه‌ی Helldivers 2 نیازی به ساخت حساب پلی‌استیشن نیست

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بازی Helldivers 2

اخیرا سونی اعلام کرده بود که بازیکنان برای تجربه‌ی Helldivers 2 روی استیم ملزم به ساخت حساب پلی‌استیشن نتورک خواهند بود. با این حال پس از یک سری واکنش شامل ده‌ها هزار نقد منفی که برخی از آن‌ها به دیگر بازی‌های سونی روی این پلتفرم نیز سرایت کرد، این شرکت از سیاست نامطلوب خود عقب‌نشینی کرد.

در بیانیه‌ی این شرکت آمده است:

ما نظرات شما هواداران Helldivers را در مورد پیوند حساب استیم و پلی‌استیشن نتورک شنیده‌ایم در نتیجه این مورد دیگر نیاز نخواهد بود. ما هنوز در حال کار روی ارائه‌ی بهترین شرایط برای بازیکنان رایانه‌های شخصی هستیم و بازخورد شما بسیار ارزشمند است. از حمایت مداوم شما از Helldivers ۲ متشکریم و شما را در جریان برنامه‌های آینده قرار خواهیم داد.

گفتنی است که این سیاست نامطلوب که باعث می‌شد بازیکنان جدید با ساخت اجباری حساب پلی‌استیشن مواجه شوند، منجر به حذف Helldivers ۲ در حدود ۱۷۷ کشور شد. یوهان پیلستد (Johan Pilestedt)، مدیر عامل استودیوی Arrowhead Game که به وضوح از این جنجال ناامید شده بود، بیان کرده بود که در حال گفت‌وگو با پلی‌استیشن برای پیدا کردن راه‌حل است که ظاهرا منجر به تصمیم برای عدم پیشبرد سیاست ذکر شده شد. پلیستد همچنین تصمیم‌گیری در پشت صحنه را روشن کرد و اعتراف کرد که عدم نیاز به پیوند حساب در هنگام عرضه تصمیم او بوده تا بازیکنان بیشتری بتوانند بازی را انجام دهند.

هل دایورز 2

نقدهای اخیر بازی در استیم به شدت منفی بوده‌اند و از ۲۸۲ هزار نقد اخیر تنها ۳۴ درصد مثبت بوده‌اند که اصلا خوب نیست. از طرفی نقدهای کلی بازی به حالت Mixed درآمده و نشان می‌دهد طرفداران به هیچ وجه با اقدام اخیر سونی موافق نبوده‌اند. برخی طرفداران ابراز‌ امیدواری کرده بودند که بازی‌های آینده این مورد را شامل نشوند و برخی دیگر از بازیکنان خواستند که خشم خود را روی بازی اعمال نکنند.

در هر صورت تصمیم پلی‌استیشن به این معنی است که تمرکز بازیکنان بار دیگر می‌تواند به خود بازی بازگردد؛ اثری که تا کنون یکی از محبوب‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۴ بوده است و به لطف رویکرد منحصربه‌فردش به سبک آثار سرویس محور، توانسته به فروش ۸ میلیون نسخه‌ای تا مارس ۲۰۲۴ دست یابد.

منبع: IGN

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما