Playstation Vita هک شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

پنج سالی می‌شود که از عرضه‌ی کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا می‌گذرد. این کنسول دستی تا این لحظه از نظر امنیتی آن‌قدر قدرتمند بود که هکرها نتوانسته بودند آن‌ را مانند PSP هک کنند؛ اما به نظر می‌رسد که پلی‌استیشن ویتا هم نتوانست دربرابر اقدامات هکرها در امان باشد و گروهی با نام Team MoleCule توانسته‌اند حفره‌ی امنیتی جدیدی در این دستگاه پیدا کنند که اجازه‌ی دسترسی به کل تنظیمات امنیتی را می‌دهد. حتی این گروه توانسته‌اند برنامه‌های غیر رسمی تولید کنند و موفق به نصب آن ها روی ویتا هم شده‌اند.

استفاده از این حفره‌ی امنیتی کار بسیار آسانی است. دستگاه شما باید فریم‌ویر ۳.۶۰ را داشته باشد. فایل‌هایی که با این حفره‌ی امنیتی روی ویتا نصب می‌شوند باعث می‌شوند که کاربران بتوانند به FTP دستگاه دسترسی داشته باشند و به این ترتیب می‌توان برنامه‌های غیر رسمی روی این کنسول نصب کرد.

این حفره‌ی امنیتی روی Playstation TV هم کار می‌کند. همان کنسول کوچکی که نقش یک دستگاه پخش کننده‌ی چند رسانه‌ای را ایفا می‌کرد.

اقدامات گروه Team Molecule به این معنا خواهد بود که تا مدتی دیگر می‌توانیم شاهد عرضه‌ی برنامه‌های مختلفی برای ویتا باشیم که امکان اجرای بازی‌های کپی روی این کنسول را فراهم می‌کنند. در حال حاضر نرم‌افزارهای مختلفی برای این کنسول ساخته نشده است. اکنون می‌توان بازی Doom را به وسیله‌ی شبیه‌ساز روی ویتا بازی کرد.

تیمی که این کنسول را هک کرده گفته که احتمال اجرای بازی‌های غیرقانونی روی این کنسول بسیار زیاد است. البته این گروه قسمت‌هایی که باعث از کار افتادن بخش‌های امنیتی برای اجرای بازی‌های غیرقانونی می‌شود را دستگاری نکرده‌، اما از زمانی که روش استفاده از این حفره‌ای امنیتی در اختیار گروه‌های دیگر قرار بگیرد، شاهد به وجود آمدن راه‌های مختلفی برای اجرای بازی‌های کپی خواهیم بود.

تصویری هم از هک شدن پلی‌استیشن ویتا منتشر شده که روی آن یک شبیه‌ساز NES نصب شده و بازی Super Mario Bros 3  اجرا ‌شده است.

PS-Vita-Hack-1

باید ببینیم که اقدامات شرکت سونی در این‌باره چه خواهد بود. آیا این شرکت می‌تواند جلوی همه‌گیر شدن این روش هک را بگیرد؟

البته در گذشته هم خبرهایی از هک شدن پلی‌استیشن ۴ منتشر شده بود. هنوز نمی‌دانیم که هک شدن این کنسول وارد چه مرحله‌ای شده است.

منبع: Eurogamer

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالا

‌‌‌‌

 برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. ايمان

  توی مشهد هم اومده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. محمد

  با هک شذنش ب نظر من،بهتر میشه،چون راحت و بدون صرف هزینه اضافی میتونیم بازی روش نصب کنیم…اما باید منتظر اقدام سونی هم باشیم

 3. امیر

  اینجور هک ها فایده نداره چون با آپدیت فریم ور، سونی مشکل را برطرف میکنه و اجازه اجرای کپی را نمیده….

 4. سینا

  دیجی کپی خور شدنشم پوشش بده یکی ازت بخریم.

 5. سینا

  هه هه می دونستم یه روز کپی خور میشه، دمت گرم که پوشش دادی دیجی.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما