استرینگ کست: بحران آنتی‌بیوتیک‌ها

نویسنده استرینگ کست
گوینده استرینگ کست
زمان 8:38
حجم فایل 6 مگابایت

کمتر از ۱۵۰ سال پیش،‌ انسان در جهانی زندگی می‌کرد که یک بریدگی کاغذ می‌توانست خطرهای زیادی برای او به همراه داشته باشد خطرهایی که در نهایت به مرگ او ختم می‌شد! جهانی که یک بیماری ساده مانند سرماخوردگی می‌توانست بزرگترین کابوس هر موجودی باشد و بیماری هایی مثل سل و مخملک که امروزه حتی اسم آن‌ها هم برای بسیاری از ما ناآشناست علت مرگ هزاران هزار نفر در سرتاسر جهان بود. به شکلی که در بازه‌ای کوتاه انسان را تا مرز انقراض هم پیش‌برد. جهانی ترسناک که هیچ راه فراری از آن وجود نداشت.
با کشف – کاملا اتفاقی – پنیسیلین توسط الکساندر فلمینگ دوران تاریکی انسان‌ها به پایان رسید. همه نفس راحتی کشیدند و به زندگی عادی خودشان بازگشتند..

اما با ا گذر زمان باکتری ها نسبت به این آنتی‌بیوتیک مقاوم شدند و دیگر آسیب پذیر نبودند. و به این شکل یک بازی عجیب میان انسان‌ها و باکتری ها برای حمله و نابودی آغاز شد که تا به امروز ادامه پیدا کرده است. بازی‌ که با کشف یک آنتی‌بیوتیک و مقاومت دوباره باکتری ها به آن وارد مرحله بعدی می‌شود.

این در حالی است که ما با مصرف غلط و بی‌رویه آنتی‌بیوتیک ها کار را برای خودمان سخت می‌کنیم و باکتری ها با پیشرفت خیلی سریع و تولید ابرباکتری‌ها در مرز پیروزی این بازی قرار دارند. پیروزی‌ای که ممکن است به بازگشت انسان به دوران تاریک خود منجر شودبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما