یک ساعت یازده دقیقه کم یا حتی اگر دوران خوبی نباشد هر روز زیباست (پادکست نوین کتاب – اپیزود ۴)

پائولو کوئلیو
نویسنده اسماعیل باستانی
گوینده اسماعیل باستانی
زمان 56:08
حجم فایل 51 مگابایت

قسمت چهارم پادکست‌ نوین کتاب کاری‌ است از اسماعیل باستانی و پرونده‌ای ا‌ست درباره‌ی پائولو کوئلیو با روایت‌هایی از امیرمهدی حقیقت، دل‌آرا قهرمان، اسدالله امرایی و شهاب نادری مقدم.

پائولو کوئلیو نویسنده‌ی مطرح برزیلی است که رمان‌هایش جزو پرفروش‌ترین کتاب‌ها در اغلب کشورهای دنیاست.

کتاب‌‌های‌ پائولو کوئلیو به‌ ۵۶ زبان‌ ترجمه‌ شده‌‌اند و جدای‌ از آن‌ که‌ همواره‌ در فهرست‌ کتاب‌های‌ پرفروش‌ بوده‌اند، در تمام‌ ط‌ول‌ دوران‌ انتشارشان، مورد بحث‌ و جدل‌ اجتماعی‌ و فرهنگی‌ قرار داشته‌‌اند. کتاب «کیمیاگر» نخستین کتابی بود که نه فقط در ایران که در کل جهان پائولو کوئلیو را معرفی کرد.

در این پادکست بخش‌هایی از کتاب کیمیاگر کوئلیو را با صدای محسن نامجو می‌شنوید.

محسن نامجو آهنگساز، خواننده، نوازنده‌ی سه‌تار، دوتار، گیتار، و ترانه‌سرای ایرانی‌ست که کیمیاگر را با خلاقیت بدیعی اجرا کرده است.

کتاب صوتی «ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد» کتاب دیگری از پائولو کوئلیوست که در این پادکست تکه‌هایی از آن با صدای نیکی کریمی انتخاب شده است.

پائولو کوئلیو درباره‌ی این کتاب می‌گوید: ««ورونیکا تصمیم‌ می‌‌گیرد بمیرد» درسال‌ ۱۹۹۸ در برزیل‌ منتشر شد. تا ماه‌ سپتامبر، بیش‌تر ۱۲۰۰ نامه‌‌ی‌ الکترونیکی‌ و پستی‌ دریافت‌ کردم‌ که‌ تجربه‌‌های‌ مشابهی‌ را بیان‌ می‌‌کردند. در اکتبر، بعضی‌ از مسائل‌ مورد بحث‌ دراین‌ کتاب‌ ــ افسردگی‌، حملات‌ هراس‌، خودکشی‌ ــ در کنفرانسی‌ ملی‌ مورد بحث‌ قرار گرفت‌. در ۲۲ ژانویه‌‌ی‌ سال‌ بعد، سناتور ادواردو سوپلیسی‌، قطعاتی‌ از کتاب‌ مرا درکنگره‌ خواند و توانست‌ قانونی‌ را به‌ تصویب‌ برساند که‌ ده‌ سال‌ تمام‌، درکنگره‌ مانده‌ بود: ممنوعیت‌ پذیرش‌ بی‌رویه‌‌ی‌ بیماران‌ روانی‌ در بیمارستان‌‌ها.»

و اما «رزم‌آور نور» کتاب صوتی دیگری به قلم پائولو کوئلیو با خوانش صدای پرخاطره‌ی میکائیل شهرستانی‌ست که در این پادکست گوشه‌هایی از آن را می‌شنوید:

«رزم‌آور نور در بهبود خویش می‌کوشد. هر ضربه‌ی شمشیر قرن‌ها خرد و مراقبه را همراه دارد. هر ضربه نیازمند نیرو و توانایی تمام رزم‌آوران پیشین است که حتی امروز هم به نبرد برکت می‌بخشد. هر حرکت او در نبرد گرامی می‌دارد حرکات نسل‌های پیشین را که کوشیدند آن‌ها را از راه سنت انتقال دهند. رزم‌آور نور به زیبایی ضربات کمال می‌بخشد.»

راهنمای خرید کتاب


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما