شما بگویید؛ ساعت هوشمند یا ساعت معمولی؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
ساعت هوشمند ساعت معمولی

در حال حاضر شرکت‌های زیادی مشغول تولید ساعت‌های هوشمند هستند که می‌توان با استفاده از آن‌ها در کنار اطلاع از ساعت و تاریخ، به پایش وضعیت سلامتی و تناسب اندام هم پرداخت. اما با این حال هنوز هم برخی‌ها ساعت‌های معمولی را به این گجت‌های هوشمند ترجیح می‌دهند. انتخاب شما چیست؟


ساعت‌های هوشمند امکانات و قابلیت‌های متعددی دارند. اگرچه می‌پذیریم که نمونه‌های ارزان‌قیمت از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و شاید آنقدرها سنسورهای دقیقی نداشته باشند که بتوانید روی آن‌ها حساب کنید، اما اگر اندکی بودجه را افزایش دهید، می‌توانید به گزینه‌هایی دسترسی پیدا کنید که واقعاً در انجام کارهای مختلف مفید هستند. اتفاقا یک سری از شرکت‌ها هم طی چند سال اخیر روی کار آمده‌اند که ساعت‌های هوشمند بسیار خوبی را با قیمت مناسب راهی بازار می‌کنند. بنابراین دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های زیاد برای بهره‌مندی از قابلیت‌های خوب یک ساعت هوشمند نخواهید داشت مگر اینکه جذابیت و لوکس بودن و نام برند هم برای شما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد.

ساعت‌های معمولی اما فقط امکان نمایش تاریخ و ساعت را به عنوان مهم‌ترین قابلیت خود دارند. اگرچه یک سری سنسور در مدل‌های گران‌قیمت این محصولات به کار گرفته شده اما به صورت کلی سنسورهای جذاب و کارآمد ساعت‌های هوشمند در ساعت‌های معمولی به کار گرفته نمی‌شود تا یک مرز مشخصی بین آن‌ها وجود داشته باشد. شما با خرید یک ساعت معمولی، دیگر نگران شارژ مجدد دستگاه نخواهید بود، که در ساعت‌های هوشمند به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربران تبدیل شده است، حتی ساعت‌های گران‌قیمت. وزن و ابعاد ساعت‌ها را می‌توانید متناسب با مچ دست خود انتخاب کنید اما یک ساعت هوشمند اگر از یک حدی کوچک‌تر باشد، خیلی کاربردی نخواهد بود و طرح‌ها و اشکال متنوعی دارند که به جرئت می‌توان گفت ساعت‌های هوشمند تا این اندازه متنوع نیستند.

از آن طرف ساعت‌های هوشمند هم برتری‌های خاص خود را دارند. از نمایشگرهای رنگی باکیفیت‌شان گرفته تا امکان نصب اپلیکیشن، پاسخ به تماس‌ها، دریافت اعلانات گوشی روی ساعت، انجام بازی‌های مینیمال، پایش وضعیت سلامتی، ردیابی فعالیت‌های ورزشی مختلف و تحلیل تأثیر آن‌ها روی سلامت بدن، نمایش میزان کالری مصرفی، نمایش ضربان قلب، پایش وضعیت و کیفیت خواب، مسافت طی شده، امکان مسیریابی بدون نیاز به گوشی و بسیاری موارد خوب دیگر که بیان آن‌ها از حوصله‌ی چنین متنی خارج خواهد بود.

با این تفاسیر، ترجیح شما کدام است؟ ساعت‌های معمولی با ظاهری لوکس و تنوع بالا یا ساعت‌های هوشمند با امکانات فوق‌العاده متنوع و جذاب؟

loading...
کدام را ترجیح می‌دهید؛ ساعت هوشمند یا ساعت معمولی؟
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. امیر

    از اونجاییکه ساعت امروزه بخشی از ست پوشاک محسوب میشه، ساعت های هوشمند همیشه گجت هایی اسپرت و تابع مد روز هستند، منظورم از اسپرت اینه که جز با تیپ اسپرت قابل استفاده نیستند (فرضا ترکیب کت و شلوار رسمی با ساعت هوشمند بنظرم خنده داره) و تابع مد هستند یعنی شما اگر امروز و در این دوره زمونه یک گجت کم رمق مثل miband2 دستتون کنید فکر میکنن که تازه از خواب زمستانی بیدار شدید! در صورتیکه همین mibandدر زمان عرضه هم قیمت یک ساعت کلاسیک معمولی مثل فرضا کاسیو بوده.
    به همین دلیل فکر میکنم کلا ساعت معمولی در هر زمینه ارجحیت داره و کمک بزرگی هم هست به کاهش زباله الکترونیکی.

  2. بهنام

    من ساعت بازم و خیلی ساعت دوست دارم. ولی کاربرد این دو با هم فرق داره. برای ورزش و ردیابی سلامتی از ساعت هوشمند استفاده می کنم و برای استایل و ست کردن ساعت معمولی. ولی خب استفاده ام از ساعت هوشمند نسبت به قبل خیلی بیشتر شده. ساعت های خوب هوشمند اون قدر پیشرفت کردن که کم کم دارن یک گجت واجب برای همه می شن.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما