۱۰ ضدقهرمان که ممکن است در فیلم بلک آدام ببینیم

۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه

تا پخش فیلم بلک آدام در یک سال آینده، طرفداران به این فکر می‌کنند آیا ممکن است گرنی گوودنس یا وندال وحشی در فیلم حضور داشته باشند. این فیلم با بازی دواین جانسون در نقش بلک آدام در تاریخ اکران ۲۹ ژوئیه ۲۰۲۲ اکران خواهد شد.

کمپانی برادران وارنر لیست کامل بازیگران را منتشر و تأیید کرده‌ است که فیلم بلک آدام را به عضویت انجمن عدالت آمریکا درخواهد‌ آورد. اگر بلک آدام شخصیت بد نیست، این گمانه‌زنی‌ها به وجود می‌آید که چه کسی نقش منفی فیلم خواهد‌‌ بود. با گذشت چند دهه از داستان‌های کمیک بلک آدام، شزم و انجمن عدالت آمریکا، مطمعنا ضدقهرمان‌های شرور و خبیث برای مقابله با این قهرمانان کم نیستند.

۱۰. مستر مایند (Mr. Mind)

مستر مایند

در حالی که فیلم شزم جذابیت‌های جالبی برای طرفداران داشت، اما بزرگترین شک در انتهای تیتراژ پایانی بود که یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های شرور مقابل شزم معرفی شد. بسیاری از طرفداران انتظار داشتند که خود بلک آدام در فیلم حضور یابد.

ممکن است مستر مایند فقط یک کرم هزارپا به نظر برسد، اما او یک موجود فوق‌العاده باهوش با قدرت روانی است که به طور منظم گروه فوق شرور و جامعه‌ی هیولاهای شرور را اداره می‌کند. با توجه به اینکه به نظر نمی‌رسد مستر مایند در فیلم شزم: خشم خدایان (Shazam: Fury of the Gods) حضور داشته باشد، پس می‌تواند در فیلم بلک آدام حضور یابد و تقابل جالبی با دواین جانسون داشته باشد.

۹ . پادشاه یخی (The Frost King)

پادشاه یخی

تهدیدی که به‌تازگی برای لیگ عدالت در کمیک‌ها ایجاد شد، موجودی به نام پادشاه یخی است که در «لیگ عدالت: زمستان بی‌پایان»، با طوفان برفی ابدی بر روی زمین مشکل ایجاد کرد. پادشاه یخی دارای نیروهای یخی خداگونه است و توانایی ایجاد هیولاهای یخی، مانند یک نسخه شیطانی از السا (یا یک نسخه مردانه از ملکه برفی) را دارد.

از همه مهم‌تر، بلک آدام مستقیما به پادشاه یخی ارتباط دارد زیرا او قرن‌ها پیش به زندانی کردن پادشاه یخی کمک کرد ( همراه با کمک مادر زن شگفت‌انگیز، هیپولیتا). در واقع، فقط به لطف تهدید پادشاه یخی بود که آدام توسط جادوگر شزم زنده شد.

۸. انجمن بی‌عدالتی (Injustice Society)

اگر انجمن عدالت آمریکا با بلک آدام درگیر شود، ممکن است دشمنن اصلی آن‌ها یعنی انجمن بی‌عدالتی هم با آن‌ها درگیر شود.

انجمن بی‌عدالتی طی سال‌های گذشته اعضای زیادی داشته‌ است، از جمله آیسیکل یخی، برین ویو پیشگو، پر دگاتون دانشمند نازی و متفکر نابغه که به‌زودی در کمیک جوخه انتحار امسال حضور خواهند یافت. در مجموعه‌ی تلویزیونی دختر ستاره‌ای که در حال پخش است، اعضای اصلی انجمن عدالت آمریکا توسط انجمن بی‌عدالتی کشته شدند.

۷. چهار سوار آخرالزمان (Four Horsemen Of Apokolips)

چهار سوار آخرالزمان

چهار سوار دی سی از قدرتمندترین و وحشتناک‌ترین دشمنانی بودند که بلک آدام تا آن زمان با آن‌ها جنگیده‌ بود و تنها با تجربه‌های شخصی عالی خود آن‌ها را شکست داد. سواران دشمنان زیست محیطی هستند و برای نابود کردن ابرقهرمانان و فراهم کردن آخرالزمان دارک ساید، طراحی شده‌ بودند.

آن‌ها ابتدا علیه بلک آدام و سرزمین مادری‌اش کاهنداک (Kahndaq) که پس از بحرانی عظیم تجدید حیات یافته‌ بود و به او و خانواده‌اش (ایسیس، اوزیریس و سوبک تمساح سخنگو) رسیده‌ بود، فرستاده شدند. متأسفانه سوبک به دلیل قحطی اوزیریس را کشت. ایسیس توسط سموم بیماری‌زا کشته‌ شد. در نهایت بلک آدام آن‌ها را کشت و این حادثه او را به یک شرور بدذات تبدیل کرد.

۶. گرنی گوودنس (Granny Goodness)

گرنی گوودنس

در حال حاضر اگر نکته‌ای در دنیای دی سی باشد که طرفداران نسبت به آن اعتراض داشته باشند، آن نحوه‌ی ادامه‌ی خط روند داستانی است که توسط لیگ عدالت زک اسنایدر مشخص شده‌ است. ممکن است زمان‌بندی نایتمر، بدون لیگ عدالت ۲، برای ادامه دادن مشکل‌ساز شود. اما فیلم‌های دنیای توسعه‌یافته دی سی مانند بلک آدام می‌توانند شخصیت‌های شرور دیگری مانند استپن ولف را نشان دهند.

گرچه ممکن است دارک ساید کمی آزاردهنده باشد، اما یک خبیث خطرناک‌تر می‌تواند گرنی گوودنس باشد. گرنی گوودنس با وجود حضور به‌عنوان یک پیرزن، به اندازه استپن ولف قدرتمند است و گروهی از زنان را که به اندازه کافی برای مبارزه با زن شگفت‌انگیز مهارت دارند، فرماندهی می‌کند. همه‌ی آن‌ها می‌توانند دشمنان خارق‌العاده انجمن عدالت آمریکا باشند.

۵. فلیکس فاوست (Felix Faust)

فیلیکس فاوست

جادوگر قدرتمند، فلیکس فاوست، یکی از ظالم‌ترین مردان جهان دی سی است. جادوگر تاریکی یکی از اعضای دیرینه‌ی تیم دشمنان شرور (جامعه بی‌عدالتی) بوده و در شکنجه و اسارت دیگران تبحر دارد و روح خود را به احزاب مختلف فروخته‌ است. درباره‌ی بلک آدام، فاوست همسرش ایسیس را دستگیر و برده کرد و آدام مجبور بود برای پس گرفتن او بجنگد.

۴. وندال وحشی (Vandal Savage)

وندال وحشی

لازم است شخصیت منفی فیلم بلک آدام به اندازه کافی قوی باشد تا بتواند تهدیدی برای آدام و جامعه عدالت باشد. وندال وحشی در اصل یک انسان اولیه بود که هزاران سال پیش زندگی می‌کرد. با این حال، برخورد با یک سنگ فضایی مرموز او را تغییر داد و او را باهوش‌تر، قوی‌تر و غیرقابل کنترل کرد.

گویا او بزرگترین فاتح تاریخ به شمار می‌رود و طی سال‌های گذشته یکی از دشمنان اصلی انجمن عدالت آمریکا بوده‌ است. از آنجا که آدام هزاران سال سن دارد، وندال وحشی دشمنی مناسب برای او خواهد‌ بود، به خصوص اگر این فیلم نشان دهد که آن‌ها چندین بار در طول قرن‌ها با یکدیگر روبه‌رو شده‌ و مبارزه کرده‌اند.

۳. هفت دشمن مرگبار انسان (Seven Deadly Enemies Of Man)

هفت دشمن مرگبار انسان

هفت دشمن مرگبار انسان که با نام هفت گناه مرگبار هم شناخته می‌شود، یک انتخاب جذاب برای نقش ضدقهرمان‌ در فیلم بلک آدام خواهد‌ بود.

بازگشت آن‌ها برای بلک آدام خوب است زیرا آن‌ها به لطف سقوط آدام از کرامت و بزرگی، از زندان آزاد شدند. این امر منجر به ویرانی کاهنداک، خانه آدام شد تا این‌که جادوگر شزم توانست آن‌ها را صخره کرده و به دام بیندازد. بازگشت آن‌ها برای رویارویی مجدد با بلک آدام می‌تواند راهی برای رهایی بلک آدام باشد.

۲. اکلیپسو (Eclipso)

اکلیپسو

اکلیپسو شرور یکی از قدرتمند‌ترین دشمنان جهان دی سی، یکی از ضدقهرمان‌های اصلی برای جامعه عدالت و شزم، و دشمنی تمام عیار برای بلک آدام است. اکلیپسو موجودی شیطانی و باستانی با روحی انتقام‌جو است.

روح او در هزار کریستال سیاه قرار دارد و اگر همه‌ی آن‌ها نابود شوند، تمام قدرت او از بین می‌رود. اکلیپسو یک بار برای انتقام از شزم، اسپکتر را فریب داد تا به همه‌ی موجودات سحرآمیز حمله کند. او به‌زودی به‌عنوان شرور اصلی در فصل ۲ دختر ستاره‌ای دیده خواهد‌ شد، بنابراین مخاطبان به‌زودی با او بیشتر آشنا می‌شوند.

۱.سوپرمن (Superman)

سوپرمن

بعید به نظر می‌رسد، اما داشتن سوپرمن (هنری کویل) به‌عنوان حریف اصلی بلک آدام یک چرخش خارق‌العاده و بازگشت عالی برای این شخصیت، به‌خصوص پس از حضور افتخاری‌اش در انتهای شزم، خواهد‌ بود.

بلک آدام مدت‌ها حریف سوپرمن بود، بنابراین اگر سوپرمن در این فیلم حضور داشته باشد، حتما درگیری‌های شدیدی بین این دو شکل می‌گیرد که بسیار تماشایی خواهد بود.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۷ دیدگاه
 1. Avatar آسیایی

  سلام
  واقعا واقعا هیچ بازیگر سوپرمن به پای هنری کویل نمیرسد
  و واقعا مارول و دی سی قابل احترام هستند

 2. Avatar R!

  چی میگی
  نباید ب هیچ کدومشون توهین بشه چون طرفدار مارولی ، یا دیسی
  مهم اینکه هردوشون جذابن و ادم از تماشای فیلم هاشون لذت میبره

 3. Avatar صالح

  دی سی گرفتار تصمیمات شتاب زده شد وگرنه اونم داستانای خوبی داره.

  به جای انتقاد ازمارول دنبال این باشین که هردو رشد کنن و به سطح عالی برسن.

  من مارول فن هستم البته مارول فن کمیکی و آرزوی رشد سینمای کمیک رو دارم.
  انقد به کمیک فن ها ظلم نکنید باید اونقد رشد کنن و با محتوای خوب باشن که کراس اور ببینیم.

  دی سی‌ روبه رشده و مارول باید فرمولو عوض کنه تا افت نکنه هنوز وقت داره و افت نداشته
  دعا کنید رشد جفتشون پایدار باشه

 4. Avatar shahdad

  کلا اونوقت که دی سی بود مارول نبود
  مارول اصالت دی سی رو نداره
  مارول از دل دی سی اومده بیرون
  شرکت دیزنی مارول رو از دیسی خرید
  وگرنه مارولی وجود نداشت
  البته همه چیز اصالت نیست
  از حق نگذریم
  مارول تو این دو سه دهه خوب موافق بوده
  ولی بلک آدام داستانش با همه فرق میکنه

 5. Avatar محسن.

  فقط یه سوال فنی خداوکیلی نصف بیشتری اینا شیاطین مصر باستان بودن دیگه؟ کمیکه یا ملک سلیمان؟.

 6. Avatar امین

  اکشنهای مارول همیشه بهتر بوده.هیجان بیشتر و جلوهای ویژه خیره تر . داستانهای احساسی و اهمیت دادن به تمام قهرماناش (مثل ادای احترام مارول به بیوه سیاه که یک اکشن جداگانه تمام عیار ساخته).بیشتر تماشاچیا تا آخر فیلم زک اسنایدر رو ندیدن.من فیلم زک اسنایدر رو با یک تریلر تا آخر پیش بینی کردم که ۸۰% درست بود.https://www.digikala.com/mag/justice-league-trailer-breakdown/

  1. Avatar M

   این مارول بود که با برگشت به زمان و درست کردن همه چیز ، کپی بی شرمانه از روی فلش پوینت بود
   حالا سری بعدی این فیلم جوری پیش می‌ره که هیچ چیز مشخص نیست
   درضمن مردم برای این تا آخر ندیدن چون این فیلم همون فیلم ۲۰۱۷ بود فقط صحنه های اضافه داشت
   شما هم برا همین هی میگی متولد بهتره
   مارول خیلی لوس شده
   اصلا شما فیلم های دی سی رو دیدید
   پیشنهاد میکنم v for Vendetta
   و Constantine رو ببینید تا هنر فیلم کنیم بوک واقعی رو درک کنید

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه