خلاصه نقد و نمرات بازی Prince of Persia: the Lost Crown منتشر شد؛ بازگشت قدرتمند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
خلاصه نقد بازی Prince of Persia: the Lost Crown

مجموعه شاهزاده پارسی (Prince of Persia) را می‌توان یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های دنیای گیمینگ دانست. این مجموعه با طرفداران بسیار زیادی که داشت باعث شد شرکت یوبیسافت به موفقیت خوبی دست پیدا کند و به یکی از شرکت‌های بزرگ گیمینگ تبدیل شود. با عرضه چندین بازی از این مجموعه، شرکت یوبیسافت به ساخت آن پایان داد و تمرکز خود را روی مجموعه‌های دیگر گذاشت.

با گذشت چندین سال از عرضه آخرین بازی شاهزاده پارسی، شرکت یوبیسافت تصمیم گرفت تا دوباره این مجموعه را زنده کند. با این حال این شرکت تغییرات زیادی در بازی شاهزاده پارسی ایجاد کرد و این بازی را از یک عنوان عادی سه بعدی به یک بازی ساید اسکرولینگ (Side Scrolling) تبدیل کرد. در کنار آن کرکتر اصلی و موارد دیگر نیز تغییر کرده که باعث شده بازی شاهزاده پارسی یک بازگشت قوی و جالب داشته باشد.

نام آخرین بازی عرضه شده از مجموعه شاهزاده پارسی: تاج گمشده (Prince of Persia: The Lost Crown) است. این بازی توانست مجموعه شاهزاده پارسی را دوباره زنده کرده و به یکی از بازی‌های بسیار خوب سال ۲۰۲۴ میلادی تبدیل شود. نکته اینجاست که شرکت یوبیسافت برای اعتبار خود نیز نیاز به این بازی داشت و تاج گمشده نیز توانست امتیاز بسیار خوبی کسب بکند. بازی جدید شاهزاده ایرانی توانست امتیاز ۸۶ را از سایت متاکریتیک (Metacritic) و امتیاز ۸۷ را از سایت اپن کریتیک (Open Critic) دریافت کند. این امتیازها بسیار خوب بوده و نشانگر این هستند که ما با یک عنوان بسیار قدرتمند روبرو هستیم.

خلاصه نقد بازی Prince of persia the lost crown

گیم‌پلی و مبارزات بازی تاج گمشده بسیار دقیق طراحی شده تا کاربر از هر ضربه خود مطمئن باشد.

خلاصه نقدهای بازی شاهزاده آریای: تاج گمشده

Playsense – امتیاز ۹.۵ از ۱۰

سیستم مبارزات، جلوه‌های صوتی و بصری، مبارزات با غولآخرها، کنترل بازی، عملکرد و تمامی شاخصه‌های اصلی بازی تاج گمشده به بهترین نحو طراحی شده‌اند. این بازی یکی از بهترین عناوین مجموعه شاهزاده ایرانی بوده و یک بازیابی بسیار خوب برای این مجموعه به حساب می‌آید. اگر شما طرفدار سبک مترویدوینیا (Metroidvania) یا مجموعه شاهزاده ایرانی هستید، باید این بازی را تجربه کنید.

Game Informer – امتیاز ۹۵ از ۱۰۰

بازی تاج گمشده مانع از این می‌شود که کاربر کنترلر را روی زمین بگذارد. این بازی به طور دائم کاربران را مجبور کرده تا مسیرهای مختلف را دنبال کرده و کمی بیشتر جلو بروند. دنیای بازی و طراحی کوه قاف (Mount Qaf) بسیار جالب بوده و گشت و گذار را در این بازی بسیار لذت‌بخش می‌کند. از طرفی مبارزات و پلتفرمینگ در این بازی بسیار قوی بوده و باعث می‌شود که هرگز خسته کننده نباشد. داستان بازی به طور کلی قوی است ولی ایرادات مخصوص خود را دارد. چیزی که باعث می‌شود این بازی از عناوین دیگر سبک خود بهتر باشد، گیم‌پلی آن است.

Playstation Universe – امتیاز ۹ از ۱۰

بازی تاج گمشده یک بازگشت بسیار قدرتمند از طرف مجموعه شاهزاده پارسی است. این بازی سبک کلاسیک مترویدوینا را گرفته و آن را با گیم‌پلی قدرتمند، پازل‌های قوی و مبارزه بسیار دقیق بهتر کرده است. بازی تاج گمشده به راحتی یکی از عناوینی است که گیمرها باید تجربه کنند و نباید خود را از آن دریغ کنند.

Game Spot – امتیاز ۹ از ۱۰

بازی شاهزاده پارسی: تاج گمشده یک تغییر اساسی در این مجموعه است. این دقیقاً مشابه تغییری است که ما در بازی شن‌های زمان (Sands of Time) شاهد آن بودیم که یک بازی پلتفرمر را تبدیل به یک عنوان سه‌بعدی اکشن کرد. این بازگشت به حدی قدرتمند و با اعتماد به نفس است که امکان دارد تا چندین سال هویت و سبک اصلی سری بازی شاهزاده ایرانی باشد. تقریباً همه شاخصه‌ای این بازی عملکرد خوبی داشته و همه بخش‌های بازی به یکدیگر مرتبط هستند. این هماهنگی به حدی قوی است که انگار مجموعه شاهزاده پارسی سبک اصلی خود را پیدا کرده است.

Destructoid – امتیاز ۸۵ از ۱۰۰

اگر شما از طرفداران سبک مترویدوینا هستید و به مبارزات سریع علاقه دارید، بازی تاج گمشده برای شما طراحی شده است. این بازی تمرکز بسیار زیادی روی مبارزه با غولآخرها داشته و گیم‌پلی بسیار جذاب و دقیقی دارد که باعث می‌شود کاربر تجربه بسیار خوبی داشته باشد.

Screen Rant – امتیاز ۸ از ۱۰

بازی شاهزاده پارسی: تاج گمشده یک عنوان جدید بسیار قدرتمند در سبک مترویدوینیا است که سبک مبارزه و گیم‌پلی خاصی را به کاربر ارائه می‌دهد. در کل بازیکنان این بازی قطعاً تجربه خوبی خواهند داشت و از بازی کردن لذت خواهند برد.

خلاصه نقد بازی Prince of Persia: the lost crown

VGC – امتیاز ۸ از ۱۰

مجموعه شاهزاده پارسی برای مدت زیادی نیاز به یک بازسازی کامل داشت و در بازی تاج گمشده آن را پیدا کرد. بازی از لحاظ پلتفرمینگ و پازل‌ها بسیار قدرتمند عمل کرده و یک نقشه بسیار گسترده دارد. این بازی در سبک مترویدوینیا بوده و یکی از بهترین عناوین این سبک در چند سال اخیر است.

Push Square – امتیاز ۸ از ۱۰

بازی شاهزاده پارسی: تاج گمشده به بهترین نحو خود را به کاربر ارائه می‌دهد و آن هم گیم‌پلی رضایت بخش است. این بازی از سبک ۲ بعدی عناوینی قدیمی و توانایی تغییر در زمان بازی‌های بعدی استفاده کرده تا یک تجربه بسیار خاص را به کاربر ارائه دهد. این بازی در سبک مترویدوینا بسیار قدرتمند عمل کرده و این مجموعه را به دوران اوج خود باز می‌گرداند. تاج گمشده در برخی مواقع کمی ناامید کننده است ولی اندازه بازی به طرز عجیبی گسترده بوده که برخی اوقات به ضرر روند آن عمل می‌کند. نکته اینجاست که این بازی مبارزات بسیار قوی و پلتفرمینگ دقیق دارد که تمامی این مشکلات را کنار گذاشته و یک تجربه بسیار خوب را به کاربر ارائه می‌دهد.

VG247 – امتیاز ۸ از ۱۰

بازی شاهزاده پارسی: تاج گمشده یک عنوان هوشمندانه است که به شما حس باهوش بودن را القا می‌کند. این بازی در سبک مترویدوینیا است ولی از بهترین عناوین این سبک درس گرفته تا بهترین تجربه را به کاربران ارائه دهد. از طرفی تاج گمشده شخصیت خود را حفظ کرده و تغییر اساسی در هویت خود ایجاد نکرده است. بازی از لحاظ گرافیکی طراحی جالبی داشته و داستان آن نیز در حد متوسط است. نکته اصلی تاج گمشده پلتفرمینگ و مبارزه بسیار قوی است. از طرفی طراحی غولآخرهای بازی به‌شدت قوی بوده که شما را به‌راحتی جذب خواهد کرد.

Games Radar Plus – امتیاز ۸ از ۱۰

اگر شما از طرفداران سبک مترویدوینیا هستید،قطعاً بازی تاج گمشده را تجربه کنید. همینطور اینکه طرفداران مجموعه شاهزاده ایرانی نیز بهترین تجربه را از این بازی خواهند داشت. نکته اینجاست که اگر شما به دنبال یک تجربه خاص و سه بعدی مثل شن‌های زمان هستید، این بازی برای شما طراحی نشده است. با این حال این بازی یک بازگشت قدرتمند به سبک اصیل شاهزاده پارسی بوده ولی با مشکلاتی که دارد نمی‌تواند مانند عناوین اصلی قدرتمند عمل کند.

The Gamer – امتیاز ۸ از ۱۰

بازی شاهزاده پارسی: تاج گمشده شاید به یادماندنی‌ترین شخصیت‌ها و داستان را نداشته باشد ولی در زمینه مبارزات و پلتفرمینگ عملکرد بسیار خوبی دارد. این دو قابلیت در کنار نقشه بسیار بزرگ و با جزئیات چیزی است که طرفداران مجموعه شاهزاده پارسی برای مدت زیادی منتظر آن بودند. این بازی با چیزی که در سه‌گانه شن‌های زمان شاهد آن بودیم تفاوت زیادی دارد ولی نکته اصلی اینجاست که بازی تاج گمشده در اصل همان چیزی است که عناوین اصلی این مجموعه را به شهرت رسانده بود.

Inverse – امتیاز ۶ از ۱۰

در میان مبارزات دشوار و بخش پلتفرمینگ سخت، بازی تاج گمشده یک تجربه بسیار لذت‌بخش است. مشکل اصلی اینجاست که گشت و گذار در این بازی بسیار حوصله سربر بوده و غولآخرها نیز تا حد خوبی ناامید کننده هستند. این دو مورد و چند مشکل دیگر مانع از این می‌شود که بازی به نهایت پتانسیل خود برسد. از طرفی بازی می‌توانست بیشتر از بحث توقف زمان استفاده کند و همین موضوع باعث شده تا از یکی از بهترین فاکتورهای گیم‌پلی استفاده نکند. بحث اصلی اینجاست که نکات مثبت بازی تاج گمشده به حدی زیاد است که بتوان آن را به دوست داران سبک پلتفرمر پیشنهاد داد ولی اگر شما به دنبال این هستید که این بازی نیاز شما به جست‌وجو را برطرف کند، ناامید خواهید شد.

نمرات دیگر بازی شاهزاده پارسی: تاج گمشده

Dexerto – امتیاز ۱۰ از ۱۰

Meristation – امتیاز ۹.۵ از ۱۰

Digital Chumps – امتیاز ۹۵ از ۱۰۰

Game Pressure – امتیاز ۹۵ از ۱۰۰

Noisy Pixel – امتیاز ۹ از ۱۰

The Sixth Axis – امتیاز ۹ از ۱۰

True Gaming – امتیاز ۹ از ۱۰

Gaming Bolt – امتیاز ۹ از ۱۰

Twinfinite – امتیاز ۹ از ۱۰

Vandal – امتیاز ۹ از ۱۰

Dual Shockers – امتیاز ۸۸ از ۱۰۰

Gaming Nexus – امتیاز ۸۵ از ۱۰۰

IGN – امتیاز ۸۰ از ۱۰۰

Game Spew – امتیاز ۸ از ۱۰

Gaming Trend – امتیاز ۸ از ۱۰

MGG – امتیاز ۸ از ۱۰

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما