Project Spark از فروشگاه ایکس‌باکس و ویندوز حذف می‌شود

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۵ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه

مایکروسافت فردا برنامه‌ی Project Spark را از فروشگاه آنلاین ایکس‌باکس وان و ویندوز حذف می‌کند.

برنامه‌ی Project Spark یک پلتفرم ساخت بازی بود که به بازی‌کننده‌ها اجازه می‌داد بازی مخصوص خودشان را تولید کنند. برای این برنامه بیش از ۲۰۰۰ آیتم مختلف، ۱۶ بروزرسان و ۴۶ بسته‌ی مخصوص که مضامین متفاوتی داشتند، عرضه شده بود. البته روند توسعه‌ی این برنامه از شهریور ماه گذشته متوقف شده بود و استفاده از آن هم در چند ماه گذشته رایگان بود.

مایکروسافت پشتیبانی از Project Spark را قطع کرد و دیگر مضامین جدید برای آن عرضه نمی‌کند.

مایکروسافت اعلام کرد که این برنامه را در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه (۱۶ می) از فروشگاه آنلاین ایکس‌باکس وان و ویندوز حذف می‌کند و افرادی هم که Project Spark را در اختیار دارند، تنها تا ۲۲ مرداد ماه می‌توانند از آن استفاده کنند. از این تاریخ به بعد تمام مضامینی که بازی‌کننده‌ها برای این عنوان ساخته‌اند از حالت آنلاین خارج می‌شود و دیگر نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

‌‌‌‌

مایکروسافت درباره‌ی این موضوع گفته:” مطمئن شوید که تا تاریخ‌های گفته شده مضامین دلخواه خودتان را برای این بازی دانلود کرده‌اید.” از آنجایی که این برنامه پس از مدتی رایگان شد، مایکروسافت به کاربران گفته که می‌توانند پول خودشان را پس بگیرند. این پول در حساب کاربری افراد قرار می‌گیرد و بازی‌کننده‌ها می‌توانند از آن برای خرید مضامین مختلف استفاده کنند.

سازندگان Project Spark هم گفته‌اند که کار ساخت پروژه‌ی جدیدی را با مایکروسافت آغاز کرده‌اند. عنوان Project Spark در E3 سال ۲۰۱۳ برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس ۳۶۰، ایکس‌باکس وان و ویندوز ۸ معرفی شده بود.

این برنامه به شکلی ساخته شده بود که بازی‌کننده‌ها می‌توانستند بازی‌های دلخواه خودشان را هم در آن بازسازی کنند.

‌‌‌‌

منبع: VG247

‌‌‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما