بیش از ۹۴.۲ میلیون کنسول پلی استیشن ۴ فروخته شده است

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
کنسول PS4

به گزارش خبرگزاری «گماتسو» (Gematsu) سونی در گزارش وضعیت مالی سه ماه سوم سال خود اعلام کرد که کنسول پلی استیشن ۴ با فروش ۹۴.۲ میلیون دستگاه رکورد جدیدی ثبت کرده است.

در سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۸ حدود ۸.۱ میلیون دستگاه کنسول پلی‌استیشن ۴ فروخته شده که نسبت به همین مدت در سال پیش حدود ۰.۹ میلیون دستگاه کاهش داشته است.

فقط در سه ماهه سوم سال مالی ۸.۱ میلیون کنسول فروخته شده است.

لازم به ذکر است که سال مالی لزوما مطابق با تقویم نیست و بسته به خود شرکت است. سال مالی سونی از ۱ آوریل ۲۰۱۸ تا ۳۱ مارس ۲۰۱۹ است. سونی بر پیش‌بینی قبلی خود مبنی بر این‌که تعداد کل فروش کنسول پلی استیشن ۴ در این سال مالی به ۱۷.۱ میلیون دستگاه می‌رسد، هنوز پایبند است. در ادامه چند آمار دیگر از موفقیت‌های سونی می‌آوریم:

  • اعضای سرویس پلی‌استیشن پلاس تا آخر ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ به تعداد ۳۶.۳ میلیون عضو رسید که نسبت به سال پیش رشدی ۲.۱ میلیونی دارد.
  • تعداد بازی‌های فروخته شده برای کنسول پلی‌استیشن ۴ در سه ماهه این سال مالی به ۸۷.۲ میلیون نسخه رسیده است که نسبت به همین دوره در سال پیش رشدی برابر ۰.۷ میلیون داشته است. ۳۷ درصد این بازی‌های به صورت دیجیتالی فروخته شده‌اند. این رقم در سال پیش ۲۸ درصد بوده است.

با اینکه شعبه‌ی پلی‌استیشن سونی وضعیت مالی خوبی را سپری می‌کند، ولی این شرکت از برنامه‌های آینده‌ی خود صحبت نکرده و حتی خبر داده است که در رویداد E3 سال جاری میلادی حضور پیدا نخواهد کرد.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه