چگونه نام‌کاربری خود را در شبکه پلی‌استیشن تغییر دهیم؟

۳۰ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۰ ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
تغییر دادن آیدی psn

یکی از ضعف‌هایی که شبکه پلی‌استیشن (PSN) نسبت به ایکس‌باکس‌لایو داشت این بود که کاربران نمی‌توانستند نام کاربری خود را تغییر دهند. حتی با وجود درخواست زیاد کاربران، سونی هیچ علاقه‌ای به این موضوع نشان نمی‌داد و کاربران مجبور بودند با همان نامی که در زمان ثبت‌نام انتخاب کرده بودند، به فعالیت‌های خود ادامه دهند. با این حال، سونی در ماه آپریل سال ۲۰۱۹ بالاخره به افراد اجازه داد تا نام خود را در این شبکه تغییر دهند. در حال حاضر، تمامی اکانت‌ها می‌توانند نام خود را برای اولین‌بار به صورت کاملا رایگان عوض کنند. پس از این، برای تغییر نام خود باید ۱۰ دلار پول بدهید یا اگر عضو سرویس پلی‌استیشن پلاس هستید، می‌توانید با پرداخت ۵ دلار دوباره از این امکان برخوردار شوید.

در ادامه به‌صورت قدم‌به‌قدم نحوه تغییر نام کاربری در PSN را توضیح می‌دهیم. با این حال، پیش از انجام این کار باید به یکسری تذکرات توجه کنید.

اگر روی کنسول خود بیش‌تر بازی‌های جدید را تجربه کرده‌اید – آثاری که پس از ماه آپریل سال ۲۰۱۸ منتشر شده‌اند – در این صورت به مشکلی برنخواهید خورد چون این دسته از آثار از ویژگی تغییر نام کاربری پشتیبانی می‌کنند. ولی اگر مشغول تجربه بازی‌های قدیمی‌تر هستید، احتمالا داستان فرق می‌کند و با مشکلاتی روبه‌رو خواهید شد. در همین راستا شرکت سونی فهرستی از بازی‌هایی تهیه کرده که در صورت تغییر نام کاربری خود، مشکلاتی برای‌شان ایجاد خواهد شد.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام این کار تمام جوانب آن را در نظر بگیرید. مشکلات یاد شده در شکل‌های مختلفی خود را نشان می‌دهند. به گفته سونی، یکی از شایع‌ترین آن‌ها به فایل‌های ذخیره بازی مربوط می‌شود. در صورت تغییر نام کاربری، احتمالا فایل ذخیره بازی‌ها را از دست خواهید و گرفتن پشتیبانی از فایل‌ها هم تاثیری روی آن نخواهد گذاشت. در بخش زیر می‌توانید سایر مشکلات احتمالی را بخوانید:

  • ممکن است بعد از تغییر همچنان نام کاربری قدیمی‌تان به خودتان یا سایر بازی‌کننده‌ها نشان داده شود.
  • احتمال از دست رفتن میزان پیشرفت در بازی‌ها از جمله فایل‌های ذخیره، اطلاعات لیدربورد و تروفی‌ها وجود دارد.
  • احتمال دارد تعدادی از برنامه‌ها و بازی‌ها در هر دو حالت آنلاین یا آفلاین به درستی کار نکنند.
  • ممکن است دسترسی خود را به محتوای اضافه بازی – از جمله محتوای پولی که خریداری کرده‌اید – از دست بدهید. این مورد واحدهای پولی درون بازی و بسته‌های الحاقی را شامل می‌شود.

با تمام موارد گفته شده اگر هنوز قصد دارید نام خود را تغییر دهید، ادامه مطلب را بخوانید:

استفاده از کامپیوتر و مرورگر

  • سونی در ادامه با توضیحاتی عواقب احتمالی کار را توضیح می‌دهد. اگر می‌خواهید ادامه دهید، روی گزینه I Accept کلیک کنید.

  • در ادامه سونی هشدارهای بیش‌تری به شما می‌دهد. طبق توضیحات نوشته شده، اگر به مشکلی برخوردید می‌توانید به عقب بازگردید و نام کاربری قبلی را پس بگیرید. با این حال، شاید مشکلات احتمالی باز هم حل نشوند. به صورت کلی، سونی می‌خواهد بگوید با تغییر نام کاربری خود احتمالا یک چیزی خراب شود یا از کار بیفتد. در هر صورت اگر حاضرید ریسک مشکلات را به جان بخرید، ادامه دهید و به صفحه بعدی بروید.

استفاده از کنسول

  • در داشبورد اصلی کنسول به بخش Setting بروید.

  • سپس پایین بروید و روی گزینه Account Management کلیک کنید. سپس به قسمت Account Information بروید و با کلیک روی Profile و انتخاب Online ID به صفحه جدید منتقل شوید.
  • در این قسمت سونی باز هم به شما اخطار می‌دهد و شما را از عواقب احتمالی آگاه می‌کند.
  • بعد از موافقت کردن با موارد گفته شده، می‌توانید نام کاربری جدید خود را تایپ و آن را انتخاب کنید.

چگونه نام کاربری قدیمی خود را بازگردانیم؟

به گفته سونی، کاربران می‌توانند با استفاده از تیم پشتیبانی شرکت، نام کاربری قدیمی خود را به صورت رایگان برگردانند. می‌توانید با تماس تلفنی یا استفاده از چت آنلاین با تیم پشتیبانی سونی ارتباط برقرار کنید. با این حال همان‌طور که بالاتر گفتیم، بازگشت به نام کاربری قدیمی‌تان لزوما مشکلات به وجود آمده را برطرف نمی‌کند.

منبع: The Verge

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما