PSN در ۲۰۱۸ به تنهایی از کل ایکس‌باکس و نینتندو بیشتر درآمد داشت

۱۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۰ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
درآمد PSN در سال 2018

سونی آمار و ارقام تجاری خود مربوط به سال گذشته‌ی میلادی را منتشر کرده و در آن از موفقیت شگفت‌انگیز شبکه‌ی پلی‌استیشن (PlayStation Network) گفته است. سرویس‌های آنلاین پلی‌استیشن در سال ۲۰۱۸ درآمدی برابر با ۱۲.۵ میلیارد دلار داشته‌اند. این رقم از کل درآمدهای بخش بازی مایکروسافت و کل درآمد نینتندو در سال گذشته‌ی میلادی بیشتر است.

«دنیل احمد» (Daniel Ahmad)، تحلیل‌گر موسسه‌ی اقتصادی Niko Partners و از متخصصان تجاری فعال صنعت بازی، در قالب یک نمودار رشد بسیار بزرگ سرویس‌های آنلاین پلی‌استیشن را به خوبی به تصویر کشیده است. سرویس‌های PlayStation Network در سال ۲۰۱۷ با درآمد بسیار بالای خود رکوردی ثبت کرده بودند و انتظار افزایش درآمد این سرویس را در چنین سطحی در سال گذشته‌ی میلادی نداشتیم، ولی سونی با پیشرفتی بزرگ روبرو شده است.

درآمد شبکه‌ی PSN از فروش بازی‌های دیجیتال، فروش بسته‌های الحاقی و محتوای دانلودی برای بازی‌ها و هم‌چنین اشتراک‌های مختلف (از قبیل پلی‌استیشن پلاس و پلی‌استیشن ناو) به دست می‌آید.

آمار فروش PSN

دنیل احمد در کنار انتشار این نمودار، هم‌چنین به این موضوع اشاره کرده است که درآمد ۱۲.۵ میلیارد دلاری شبکه‌ی PSN از کل درآمد نینتندو در سال گذشته بیشتر است. سونی فقط با سرویس‌های آنلاین خود حتی درآمد کل شعبه‌ی بازی مایکروسافت یا در واقع همان ایکس‌باکس را هم پشت سر گذاشته است. درآمد کل ایکس‌باکس در سال ۲۰۱۸ برابر با ۱۱.۵ میلیارد دلار بوده است.

اگر میزان درآمد حاصل از شبکه‌ی PSN را با درآمد نینتندو از فروشگاه eShop و اشتراک‌های آنلاین این شرکت مقایسه کنیم، حتی به نتیجه‌ای عجیب‌تر برخورد می‌کنیم. فاصله‌ی درآمدهای سونی از شبکه‌ی پلی‌استیشن و درآمد نینتندو از سرویس‌های آنلاین خود از زمین تا آسمان است.

آمار فروش PSN

مدیر عامل سونی، «هیروکی توتوکی» (Hiroki Totoki) به تازگی در بیانیه‌ای گفت که سرمایه‌گذاری در سرویس‌های آنلاین و گسترش آن‌ها، بزرگترین ظرفیت پیشرفت و افزایش درآمد را برای سونی و پلی‌استیشن نتیجه خواهد داد. او هم‌چنین گفت که شبکه‌ی PSN ماهانه بیش از ۹۰ میلیون کاربر فعال دارد.

«جان کودرا» (John Kodera)، مدیر عامل پلی‌استیشن، چند ماه پیش گفته بود که انتظار دارند فروش سخت‌افزار یا همان کنسول پلی‌استیشن ۴ در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کاهش پیدا کند و در همین راستا، تمرکز خود را روی سرویس‌های آنلاین خواهند گذاشت. کودرا به سهام‌داران سونی گفته بود که آن‌ها در سال ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ دوباره با افزایش فروش سخت‌افزار روبرو خواهند شد و ما هم پیش‌بینی می‌کنیم که منظور مدیر عامل پلی‌استیشن از این حرف، برنامه‌ی سونی برای عرضه‌ی کنسول بعدی پلی‌استیشن در این بازه‌ی زمانی است.

منبع: توییتر

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما