آپدیت جدید پابجی سیستم زنده کردن یاران ایپکس لجندز را به بازی اضافه می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی پابجی

بازی پابجی (PUBG) را می‌توان شروع کننده سبک بتل رویال دانست. این بازی در سال ۲۰۱۷ عرضه شد و از آن زمان عناوین بتل رویال پیشرفت بسیار زیادی کردند. خود پابجی نیز در این مدت تغییرات زیادی کرده و تبدیل به یک عنوان بسیار با کیفیت و کامل شده است. یکی از مشکلات بازی پابجی بحث مردن بود. این مورد مخصوصاً زمانی که شما به شکل تیمی بازی می‌کردید بسیار آزاردهنده بود.

مردن در بازی تیمی به این شکل بود که شما باید منتظر می‌ماندید که یا بازی تمام شود و یا اینکه کل تیم شما بمیرند. در این صورت شما می‌توانستید دوباره وارد بازی شوید. این موضوع که شما باید منتظر دوستان می‌ماندید تا بازی کنند و آن‌ها را تماشا کنید، تا حد زیادی آزاردهنده بود. همین باعث شد تا شرکت سازنده به فکر اصلاح این سیستم باشد.

بازی ایپکس لجندز (Apex Legends) با استفاده از سیستم Respawn Beacon مشکل را برطرف کرد. در بازی پابجی یک سیستم مشابه به نام جعبه مرگ (Death Box) وجود دارد. به این شکل که در زمانی که شما می‌میرید، یک جعبه به جای می‌ماند. در این جعبه یک چیپ آبی (Blue Chip) وجود داشته که هم تیمی شما می‌تواند این چیپ را بردارد. سپس این چیپ آبی باید به برج چیپ آبی (Blue Chip Tower) برده شود. به جای برج‌های چیپ آبی می‌توان از ترنسمیتر چیپ آبی (Blue Chip Transmitter) استفاده کرد. اگر شما از ترنسمیتر استفاده کنید، حدود ۱۰ ثانیه بدون حرکت می‌مانید که می‌تواند خطرناک باشد.

به روزرسانی بازی پابجی

زنده کردن دوستان با استفاده از چیپ آبی اصلاً فراینده آرام و بی سر و صدایی نیست. به این معنا که وقتی شما این کار را انجام دهید، بازی یک صدای بسیار زیاد ایجاد کرده تا تمامی بازیکنان متوجه شوند یکی از اعضای تیم شما دوباره زنده شده است. این سیستم باعث می‌شود سیستم اصلی بتل رویال که مرگ با تاوان زیاد است، همچنان باقی بماند.

این سیستم محدودیت‌های خاص خود را نیز دارد. برای مثال چیپ آبی محدود به نقشه‌های بسیار بزرگ است. همینطور اینکه از بعد از فاز ۷ در دسترس نخواهد بود. محدودیت اول به این دلیل است که در نقشه‌های کوچک مردن چندان آزار دهنده نیست. محدودیت دوم هم به این دلیل است که شما در انتها به طور ناگهانی دوست خود را زنده نکنید تا نسبت به بقیه افراد بازی ناعادلانه شود. همینطور اینکه این سیستم زنده شدن هم تیمی یک فرآیند سریع نیست و شما به زمان زیادی نیاز دارید.

بیشتر بخوانید: متاورس سازندگان پابجی امسال راه‌اندازی خواهد شد

این برای اولین بار نیست که بازی پابجی سیستم زنده شدن را به بازی معرفی می‌کند. برای چندی پیش این بازی یک سیستم به نام Comeback BR را معرفی کرد. در آن بازیکنان پس از مرگ وارد یک قسمت جدید شده که باید برای زنده مانند بجنگند. این سیستم پس از به روزرسانی جدید پابجی نیز وجود خواهد داشت ولی محدود به نقشه‌های کوچک خواهد بود.

در کنار این سیستم زنده شدن جدید، به روزرسانی جدید پابجی شامل آیکون‌های جدید روی نقشه و محتوای جدید است که تغییرات خوبی را در بازی ایجاد می‌کنند. این به روزرسانی ۲۶ اردیبهشت (۱۶ می) برای کامپیوتر و ۵ خرداد (۲۵ می) برای کنسول‌های نسل ۸ و ۹ عرضه خواهد شد.

منبع: PCgamer


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما