نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Quake برای پلتفرم‌های امروزی منتشر شد

۳۱ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Quake

در جریان QuakeCon سال ۲۰۲۱، شرکت بتسدا نسخه‌ی بازسازی‌شده‌ی اولین قسمت مجموعه بازی تیراندازی اول‌ شخص Quake را برای پلتفرم‌های امروزی معرفی کرد.

شرکت بتسدا به مناسبت ۲۵ سالگی مجموعه بازی Quake، شوتر کلاسیک و معروف اید سافتور، دوباره به سراغ اولین قسمت این مجموعه بازی رفته است تا آن را به شکل بازسازی‌شده عرضه کند. این نسخه از رزولوشن ۴K پشتیبانی خواهد کرد و توسعه‌دهندگان اعلام کرده‌اند که دارای جلوه‌های بصری ارتقاءیافته‌ای خواهد بود. همچنین قابلیت بازی بین پلتفرمی (کراس پلی) هم به آن افزوده شده است. علاوه بر این‌ها، یک بسته‌ی الحاقی جدید از سوی استودیو ماشین گیمز (MachineGames)، سازندگان بازی ولفنشتاین، برای این نسخه توسعه داده شده است.

این نسخه‌ی بازسازی‌شده در حال حاضر برای پلتفرم‌های نینتندو سوییچ، پلی‌استیشن ۴، کامپیوترهای شخصی و ایکس‌باکس وان عرضه شده و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. بتسدا اعلام کرده که نسخه‌ی کنسول‌های ایکس‌باکس سری و پلی‌استیشن ۵ به‌زودی منتشر خواهد شد. اگر این نسخه را برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان تهیه‌ کرده‌ باشند می‌توانند به ترتیب به‌صورت رایگان نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ و ایکس باکس سری را دریافت کنند. البته بازیکنان می‌توانند در حال حاضر هم این اثر را با توجه به قابلیت پشتیبانی از بازی‌های نسل قبل روی کنسول‌های نسل نهمی ایکس‌باکس سری و پلی‌استیشن ۵ تجربه کنند.

بازی Quake

برای افرادی که در حال حاضر از طریق استیم یا لانچر بتسدا بازی Quake را روی کامپیوترهای شخصی در اختیار دارند، به‌صورت خودکار نسخه‌ی جدید بازسازی Quake را برای دانلود در دسترس آن‌ها قرار خواهد گرفت.

از نظر بصری، بازیکنان می‌توانند انتظار چیزهای مثل بهبود نورپردازی و مدل‌ها‌، سایه‌های پویا، موشن بلور و… را داشته باشند که بعضی از جزئیات گرافیکی را بهبود می‌دهد. با این حال، باید در نظر داشت که نسخه‌ی اصلی این بازی در ۲۵ سال پیش عرضه شده است و اکنون هم به‌صورت کامل بازسازی (ریمیک) نشده پس نباید انتظار داشته باشیم تحول عظیم یا معجزه‌ای در گرافیک بازی انجام شده باشد. موسیقی متن‌ این نسخه هم توسط ترنت رزنور (Trent Reznor) از گروه راک ناین اینچ نیلز (Nine Inch Nails) ساخته شده است.

نسخه‌ی اصلی بازی Quake در تابستان سال ۱۹۹۶ عرضه شده است و پس از بازی Doom، دیگر بازی تیراندازی کلاسیک و شناخته‌شده‌ی استودیوی اید سافتور است. اگرچه این بازی به‌عنوان یک بازی تیراندازی که دارای بخش تک‌نفره‌ی داستانی است، منتشر شده بود، اما در دیدگاه مخاطبان بخش چندنفره‌ی آن بسیار محبوب شد. از بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ دنباله‌های مختلفی برای این مجموعه بازی منتشر شد.

هرچند در سال ۲۰۰۹ شرکت بتسدا اید سافتور را تصاحب کرد، اما از آن زمان تا به امروز فقط یک بازی جدید در این مجموعه عرضه‌ شده است که آن هم بازی Quake Champions بود که در سال ۲۰۱۷ برای کامپیوترهای شخصی منتشر شد و اکنون به‌صورت رایگان (free-to-play) در دسترس است.

می‌توانید در ادامه تریلر و تصاویر منتشر شده از بازی را ببینید.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه