کوالکام و مایکروسافت روی تراشه‌ی مخصوص عینک‌های واقعیت افزوده کار می‌کنند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
کوالکام واقعیت افزوده

شب گذشته کوالکام و مایکروسافت در جریان نمایشگاه CES 2022 از توسعه‌ی نسل جدید تراشه‌های سفارشی برای عینک‌های واقعیت افزوده خبر دادند. گفته می‌شود این تراشه‌ها برای عینک‌های جدید مایکروسافت مورد استفاده قرار می‌گیرند که بسیار کم‌مصرف و سبک هستند. علاوه بر این، این دو شرکت قصد دارند پلتفرم‌های مربوط به این موضوع را با یکدیگر ادغام کنند تا جذابیت محصولات نهایی بیشتر شود.

باید خاطرنشان کنیم طی چند سال گذشته این دو شرکت در این حوزه همکاری‌های وسیعی با یکدیگر داشته‌اند و مثلا هدست HoloLens 2 که در سال ۲۰۱۹ معرفی شده، از تراشه‌ی ساخت کوالکام بهره می‌برد. همچنین کوالکام در چند سال اخیر توجه بیشتری به ساخت تراشه‌های متمرکز بر واقعیت افزوده و مجازی نشان داده که مثلا می‌توانیم به اسنپدراگون XR2 اشاره کنیم که برای Oculus Quest 2 مورد استفاده قرار گرفته است. علاوه بر این، مایکروسافت و کوالکام قبلا برای تراشه‌های سفارشی SQ1 و SQ2 موجود در سرفیس پرو ایکس با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

کوالکام واقعیت افزوده

ادغام پلتفرم‌های نرم‌افزاری دو شرکت هم اهمیت زیادی دارد. این دو پلتفرم در زمینه‌ی واقعیت ترکیبی در گجت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال پلتفرم Microsoft Mesh از قابلیت برقراری ارتباط بین هدست‌های واقعیت افزوده، گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و کامپیوترها بهره می‌برد. با توجه به اینکه در این بیانیه به طور مشخص به همکاری بر سر ساخت عینک‌های واقعیت‌افزوده‌ی فوق‌سبک اشاره شده، کاملا روشن است که این دو شرکت در این زمینه برنامه‌های زیادی در سر دارند و باید ببینیم این محصولات جذاب چه زمانی به دست کاربران می‌رسند.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما