کوالکام اسنپدراگون ۶۹۵ و ۶۹۵G را با پشتیبانی از رفرش ریت ۱۴۴ هرتز عرضه می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
کوالکام

طبق گزارش‌های جدید، کوالکام در حال آماده‌سازی ۲ چیپست میان‌رده‌ی جدید است. شماره مدل یکی از این چیپست‌ها SM6375 است که گویا در ۴ نسخه راهی بازار می‌شود که در زمینه‌ی سرعت پردازنده و پردازنده‌ی گرافیکی با یکدیگر تفاوت دارند. گفته می‌شود سرعت پردازنده‌ی گرافیکی این نسخه‌ها از ۸۰۰ تا ۹۴۰ یا ۹۶۰ مگاهرتز خواهد بود. روی هم رفته مشخصات پردازنده‌ی این ۴ نسخه از این قرار است؛

  • ۴ هسته‌ی اصلی با سرعت ۲٬۱ گیگاهرتز و ۴ هسته‌ی فرعی مبتنی بر سرعت ۱٬۸ گیگاهرتز
  • ۴ هسته‌ی اصلی با سرعت ۲٬۲ گیگاهرتز و ۴ هسته‌ی فرعی مبتنی بر سرعت ۲٬۰ گیگاهرتز
  • ۴ هسته‌ی اصلی با سرعت ۲٬۳ گیگاهرتز و ۴ هسته‌ی فرعی مبتنی بر سرعت ۲٬۱ گیگاهرتز
  • ۴ هسته‌ی اصلی با سرعت ۲٬۵ گیگاهرتز و ۴ هسته‌ی فرعی مبتنی بر سرعت ۲٬۲ گیگاهرتز

سامسونگ در حال آزمایش این چیپست است و به نظر می‌رسد از رفرش ریت ۱۴۴ هرتز هم پشتیبانی می‌کند. در نتیجه، احتمالا یکی از این نسخه‌ها دارای پسوند G خواهند بود و در گزارش آمده که حداقل دو تا از این چیپست‌ها با نام اسنپدراگون ۶۹۵ و ۶۹۵G راهی بازار خواهند شد.

کوالکام

اسنپدراگون SM6225 شماره مدل دومین چیپستی است که کوالکام بر روی آن کار می‌کند. اطلاعات چندانی درباره‌ی این چیپست فاش نشده و فقط می‌دانیم که از نظر مشخصات مشابه اسنپدراگون ۷۶۵ است. اسنپدراگون SM6225 ظاهرا همراه با پردازنده‌ی مجهز به ۸ هسته و مودم ۵G یکپارچه راهی بازار خواهد شد.

گوشی در حال آزمایش مجهز به SM6225 از ۶ گیگابایت رم، ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی و نمایشگر FHD+ با رفرش ریت ۹۰ هرتز بهره می‌برد. به نظر می‌رسد این چیپست جای خالی اسنپدراگون ۶۶۵ که در سال ۲۰۱۸ راهی بازار شده است، پر خواهد کرد.

هر دو چیپست SM6375 و SM6225 توسط شرکت TSMC تولید می‌شوند ولی هنوز درباره‌ی فناوری ساخت آن‌ها اطلاعاتی منتشر نشده است. اگر بحران جهانی کمبود تراشه مشکل‌ساز نشود، احتمالا تا پایان سال جاری میلادی شاهد معرفی این تراشه‌ها خواهیم بود.

منبع: PhoneArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما