اسنپدراگون ۸۹۸ احتمالا یک هسته‌ی ARM X2 بسیار سریع ۳٫۰۹ گیگاهرتزی خواهد داشت

۷ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اسنپدراگون 898

به نظر می‌رسد کوالکام در حال نهایی کردن آخرین فرایندهای توسعه‌ی جدیدترین چیپست پرچم‌دار خود است. در ابتدا گفته می‌شد این چیپست با عنوان اسنپدراگون ۸۹۵ راهی بازار می‌شود ولی حالا طبق یک گزارش جدید باید چشم انتظار معرفی اسنپدراگون ۸۹۸ باشیم.

طبق این گزارش، پردازنده‌ی این چیپست مبتنی بر ترکیب ۱+۳+۲+۲ است. در این ترکیب ۴ هسته وظیفه‌ی انجام پردازش‌های سبک را بر عهده دارند که دو تا از هسته‌ها از سرعت بالاتر و دو تای دیگر مبتنی بر سرعت پایین‌تر خواهند بود. سه هسته هم به‌عنوان بخش‌های اصلی پردازنده برای پردازش‌های مهم‌تر انجام وظیفه می‌کنند و گفته می‌شود یک هسته مبتنی بر طراحی ARM X2 است و سرعت آن به ۳٫۰۹ گیگاهرتز می‌رسد.

اسنپدراگون 898

گویا کوالکام برای دیگر هسته‌ها هم از طراحی‌های جدیدی استفاده کرده است. اگر این گزارش صحت داشته باشد، ۳ هسته‌ی مرکزی بر اساس طراحی Cortex A710 ساخته می‌شوند و ۴ هسته‌ی کم‌مصرف هم مبتنی بر Cortex A510 هستند. شرکت ARM چند ماه قبل از طراحی این هسته‌های قدرتمند رونمایی کرد که مبتنی بر معماری جدید v9 هستند.

بنا بر بنچمارک‌های فاش شده از این چیپست، امتیاز ۱۲۵۰ برای عملکرد تک‌هسته‌ای و امتیاز ۴۰۰۰ برای عملکرد چندهسته‌ای ثبت شده است. این امتیازات از جهش نسبتا قابل توجه عملکرد این تراشه نسبت به نسل قبلی خبر می‌دهد. از طرف دیگر باید ببینیم کوالکام برای کنترل گرمای چیپست اسنپدراگون ۸۹۸ چه رویکردی را اتخاذ کرده است. باید خاطرنشان کنیم اسنپدراگون ۸۸۸ به دلیل همین موضوع مورد انتقاد قرار گرفته و امیدواریم این شرکت برای نسل بعدی آن، چنین مشکلاتی را برطرف کرده باشد.

منبع: MySmartPrice

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه