مشخصات جانشین احتمالی اسنپدراگون ۸۸۸ لو رفت

۱۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۱ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
جانشین اسنپدراگون 888

کوالکام اواخر پاییز سال گذشته از چیپست اسنپدراگون ۸۸۸ رونمایی کرد و نسل بعدی آن هم به احتمال زیاد در ماه آذر معرفی خواهد شد. با وجود اینکه هنوز ماه‌ها تا معرفی این چیپست فاصله داریم، اما یکی از افشاگران مشهور مشخصات کلیدی جانشین اسنپدراگون ۸۸۸ را فاش کرده است.

به گفته‌ی این افشاگر، این چیپست به جای فناوری ساخت ۵ نانومتری مبتنی بر فناوری ۴ نانومتری است. این ارتقا منجر به عملکرد سریع‌تر و بهبود بهره‌وری خواهد شد. همچنین انتظار می‌رود این چیپست همراه با مودم جدید X65 5G به دست کاربران برسد. این مودم جدید قرار است سرعت دانلود اینترنت ۵G را حداقل از نظر تئوری به ۱۰ گیگابیت در ثانیه برساند و روی هم رفته در این زمینه ارتباط پایدارتری را به ارمغان بیاورد.

جانشین اسنپدراگون 888

از دیگر مشخصات فاش شده می‌توانیم به پردازنده‌ی Kryo 780، پردازنده‌ی گرافیکی Adreno 730 و پردازشگر سیگنال دیجیتال Spectra 680 اشاره کنیم. گفته می‌شود این چیپست از نظر امکانات مربوط به پردازش تصویر حرف زیادی برای گفتن دارد و گویا حتی برای ماژول جدید مربوط به دوربین هم نام لایکا ۱ انتخاب شده است. البته این موضوع به معنای استفاده‌ی گوشی‌های مجهز به این چیپست از دوربین‌های لایکا نیست؛ بلکه احتمالا کوالکام و لایکا برای طراحی و توسعه‌ی این ماژول با یکدیگر همکاری داشته‌اند.

در هر صورت با توجه به اینکه کوالکام فاصله‌ی خود را از اپل روزبه‌روز کمتری می‌کند، باید ببینیم آیا جانشین اسنپدراگون ۸۸۸ بالاخره می‌تواند تراشه‌های اپل را شکست دهد یا نه.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar abtin

    برو بابغ چی چرت و پرت میگی دروغ نگو که پردازنده های اپل از اسنپدراگون بهتره برو انتوتو رو ببین مسخره انتوتو یه می۱۱ که اسنپ ۸۸۸ داره امتیاز ۸۰۰ و خورده ای داده و به ایفون ۱۲ پرو مکس که ا۱۴ رو داره امتیاز ۶۰۰ و خورده ای داده اصلا چی میگی که پردانده های اپل بهتره