۱۰ دشمن برتر سری بازی‌های لست آو آس؛ از ضعیف‌ترین تا قوی‌ترین (ده سال با لست آو آس)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
بازی The Last of Us
۱۰ سال پیش، در روز ۱۴ ژوئن ۲۰۱۳ (۲۴ خرداد ۱۳۹۲) بازی لست آو آس یا آخرین بازمانده از ما برای کنسول پلی‌استیشن ۳ عرضه شد. اثری که در طول این سال‌ها به یکی از بازی‌های نمادین پلی‌استیشن تبدیل شده و روایت داستانی تحسین‌برانگیز و الهام‌بخشش چه بسا آن را به یکی از بهترین و تأثیرگذارترین بازی‌های چند دهه‌ی اخیر تبدیل کرده است. به مناسبت سالگرد ده سالگی بازی لست آو آس، این هفته مجموعه مقالات ویژه‌ و مختلفی را تدارک دیده‌ایم که به جنبه‌های مختلف این بازی و اثرگذاری آن می‌پردازند. در این یک هفته‌ی آینده هر روز ما را با مجموعه مقالات «ده سال با لست آو آس» همراهی کنید.

هر دو بازی لست آف آس و لست آف آس ۲ بازیکن را در جهانی پسا آخرالزمانی مملو از زامبی‌ها، هیولاهای جهش‌یافته و دیگر موجودات موحش دیگر قرار می‌دهند. در کنار این موجودات ترسناک شما همچنین با انسان‌های نا به کار نیز روبه‌رو می‌شوید، افرادی که واقعاً به دنبال کشتن شما هستند و تا وقتی به این هدف نرسیده‌اند دست‌بردار نیستند. در سری لست آف آس خطر در هر گوشه و کناری به کمین نشسته است و اغلب اوقات وقتی به سراغتان می‌آید که به‌هیچ‌عنوان آمادگی مقابله با آن را ندارید. بسیاری از دشمنان در جهان بازی وجود دارند تنها برای اینکه سفر شما در آمریکای پسا آخرالزمانی را به تعویق بیندازند. بااین‌حال باید همیشه در حالت آماده‌باش باشید زیرا چندین نبرد باس غیرمنتظره در طول سری رخ می‌دهند و به شما فرصت واکنش سریع نخواهند داد.

۱۰. ارتش ایالات متحده آمریکا (The US Military)

The last of us enemies

با اینکه در بازی لست آف آس ۲ ارتش به خاطره‌ای دور تبدیل شده است باید به‌خاطر بیاوریم که ارتش یکی از نیروهای اصلی آنتاگونیستی در طول سفر جوئل و الی در بازی اول است. رویارویی با سربازان اکثر اوقات به تیراندازی سریع و کشنده و پنهان‌شدن و فرار منتهی می‌شد. در طول بازی، ارتش سربازان قدرتمندتری را می‌فرستد که به زره و سلاح‌های اتوماتیک مجهز هستند. بعضی از سربازان در نواحی دوردست‌تر بوستون را می‌توان به‌صورت موجودات آلوده شده دید که از پای درآوردنشان را به‌مراتب سخت‌تر می‌کند.

۹. دونده‌ها (Runners)

The last of us runners

دونده‌ها در مرحله اول آلودگی با عفونت مغزی کوردیسپس قرار دارند که جامعه لست آف آس را به ویرانی کشانده است. این مبتلا شده‌های سریع و هار هر چیزی که نبض داشته باشد را بدون خستگی تعقیب می‌کنند. دونده‌ها معمولاً در گروه حرکت می‌کنند به این معنا که دیدن یکی از آنها به معنای حضور دیگر افراد گروه در آن منطقه است.

علی‌رغم اینکه دونده‌ها رایج‌ترین دشمنانی هستند که در بازی با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید پایین آوردن گاردتان در نزدیکی این موجودات یک اشتباه مرگبار است. مردن در یک جهان سرد آخرالزمانی کار دشواری نیست و محاصره شدن توسط چند دونده می‌تواند منجر به مرگتان شود.

۸. سرافایت بروت (Seraphite Brute)

Seraphite Brute

فرقهٔ سرافایت یکی از ترسناک‌ترین و تندروترین گروه دشمنانی است که در بازی وجود دارد. سوت‌زدن هماهنگ‌شده‌شان هنوز هم که هنوز مو به تن بسیاری از بازیکنان سیخ می‌کند. بااین‌حال، سرافایت بروت که حین انجام بازی با ابی در لست آف آس ۲ با آن روبه‌رو می‌شوید با باقی سرافایت ها فرق دارد. این مرد عظیم‌الجثه یک کلنگ بزرگ در دست دارد که به‌راحتی می‌تواند استخوان‌هایتان را بشکند.

این مبارزه به همان اندازه که توان فیزیکی را تست می‌کند محک زنندهٔ توان ذهنی شما نیز هست زیرا باید برای شکست‌دادن این غول با سرعت هرچه‌تمام‌تر به او شلیک کنید. گیج کردن و زخمی‌کردن او به زنجیره‌ای از  QTE منجر می‌شود که باید بادقت و سرعت بالا انجام شود تا ابی بتواند از این رویارویی مهلک جان سالم به در ببرد.

۷. استاکرها (Stalkers)

Stalkers

این دونده‌های تکامل‌یافته بسیار مرگبارتر و چندش‌آورترند. به جز رشد و توسعه قارچی که صورت و بدنشان را پوشانده شاید ترسناک‌ترین چیز درباره آنها صداهایی است که استاکرها از خودشان درمی‌آورند. این موجودات کریه از همتایان دونده خود محتاط‌تر هستند.

استاکرها مخفیانه در محیط حرکت می‌کنند تا اینکه در محدوده حمله قرار می‌گیرند سپس به طور وحشیانه به‌سوی بازیکن حمله‌ور می‌شوند. این گروه از مبتلا شده‌ها خطری جدی هستند زیرا اگر حمله‌شان برای به چنگ گرفتن بازیکن موفق شود نتیجهٔ آن مرگ در جای بازیکن است.

۶. کلیکرها (Clickers)

Clickers

کلیکرها در مرحلهٔ سوم عفونت مغزی کوردیسپس قرار دارند که در آن استاکرهای دفرمه یک سال پس از آلوده‌شدن به فرم صورت قارچی خود وارد می‌شود. این دشمنان به‌یادماندنی تعدادی از مهیج‌ترین لحظات سری را رقم می‌زنند خصوصاً وقتی برای اولین‌بار با جوئل و الی در بازی اول با آنها روبه‌رو می‌شوید. مانند استاکرها، کلیکرها حمله‌ای برای به چنگ گرفتن بازیکن دارند که بازی را درجا به پایان می‌رساند. صدای کلیکی که این زامبی‌ها دارند به‌خوبی نشان‌دهنده ذات بمب ساعتی بودنشان است که به شما می‌گوید باید هرچه سریع‌تر از شرشان خلاص شوید.

۵. شمبلرها (Shamblers)

Shamblers

این موجودات هولناک را تاول‌های ضربان داری پوشانده که با اسید پر شده‌اند. این اسید می‌تواند شما را به‌طورجدی بسوزاند. شمبلرها مرحله چهارم جایگزین آلودگی پس از کلیکرها هستند که کشتنشان بسیار دشوار است. اگر یک با یک شمبلر مواجه شدید فاصله‌تان را حفظ کنید زیرا این موجودات پس از مرگ منفجر می‌شوند و گاز سمی در محیط پخش می‌کنند. با اینکه شمبلرها می‌توانستند خیلی بدتر باشند آنها یکی از خطرناک‌ترین مبتلایان در سری هستند و به‌خاطر حرکات کندشان نباید دست‌کم گرفته شوند. شمبلرها به‌خاطر قارچی که دهانشان را پوشانده نمی‌توانند گاز بگیرند اما قطعاً قادر به دویدن و نزدیک‌شدن به شما هستند.

۴. دیوید

David The Last of Us

این بازماندهٔ به‌ظاهر صمیمی به الی تجهیزات می‌دهد و حتی در طول اولین ملاقاتشان به او در از پا در آوردن چند مبتلا نیز کمک می‌کند ولی دیوید آن کسی که در ظاهر به نظر می‌رسد نیست. وقتی الی متوجه می‌شود که دیوید و گروهش آدم‌خوار هستند به یکی از بغرنج‌ترین رویارویی‌ها در کل سری طرف می‌رسیم.

این نبرد باس مثل بازی موش و گربه است زیرا شما باید مخفیانه از یک شهر متروکه فرار کند درحالی‌که دیوید در تعقیب شماست تا اینکه با او در یک رستوران رودررو می‌شوید. این نبرد نیازمند حرکات محتاطانه و زمان‌بندی درست زیرا باید چند بار به دیوید ضربه بزنید و از خفه شدن توسط او دوری کنید پیش از آنکه بتوانید فرار کنید و با یک قمه به این دیدار پایان ببخشید.

۳. بلوترها (Bloaters)

Bloaters

بلوترها مرحلهٔ چهارم واقعی عفونت هستند که شباهت‌هایی به همتایان خود شمبلرها دارند. پس از آلودگی به مدت بیش از دو سال، بلوترها یک‌لایه ضخیم قارچی به دست می‌آورند که مانند زره عمل می‌کند. قارچ آنها همچنین می‌تواند به‌سوی شما پرتاب شود که منفجر شده و گاز پخش می‌کند. شما در رویارویی با دیگر مبتلایان در مراحل اولیه شانس فرار را دارید اما بلوترها به شما چنین اجازه‌ای نمی‌دهند و درصورتی‌که توسط آنها گرفتار شوید باید عاجزانه شاهد مرگی هولناک در مقابل چشمانتان باشید. بلوترها قدرتی خارق‌العاده دارند که می‌تواند هر انسانی را تکه‌تکه کند.

۲. ابی

Abby

با اینکه هواداران سری بر سر بخش‌هایی که در کنترل ابی هستید عمیقاً دارای اختلاف عقیده هستند نمی‌توان انکار کرد او سکانس‌هایی به‌یادماندنی در راه مقابله پایانی خود با الی رقم می‌زند. در انتها، نبرد باس با ابی به شما اجازه می‌دهد با خودتان بجنگید؛ دوشخصیتی که در کنترلشان بوده‌اید و با آنها هم‌ذات‌پنداری کرده‌اید می‌خواهند یکدیگر را بکشند.

ابی از نظر فیزیکی بزرگ‌تر و قدرتمندتر از الی است و از این مسئله به نفع خودش استفاده می‌کند. او در طول مبارزه سعی می‌کند الی را خفه کند. الی در طول ماجراجویی خود در لست آف آس از پس موانع زیادی بر می‌آید و مبتلایان بسیاری را می‌کشد اما جفت خودش را در ابی پیدا می‌کند کسی که موفق به شکست الی شده و جایگاه خود را به‌عنوان یکی از سرسخت‌ترین دشمنانی که با آن مواجه می‌شوید مستحکم می‌کند.

۱. شاه موش

Rat king last of us

این هیولای چندش‌آور یک توده است که از ادغام مبتلا شده‌ها به هم وجود آمده و توسط قارچ، گوشت و خدا می‌داند چه چیزهای دیگری به هم متصل شده است. قدرت شاه موش فراتر از هر نوع مبتلا شده می‌رود زیرا او به‌راحتی می‌تواند آمبولانس‌ها، طبقات یک ساختمان و هر چه که بر سر راهش قرار دارد را نابود کند. شاید بتوان با اطمینان گفت که شاه موش‌مانند یک ابر تانک نابودنشدنی در سری لست آف آس است.

این باس موحش یک وجودیت یگانه نیست بلکه ترکیبی از مبتلا شدگان است که توسط اسپور و قارچ به هم وصل شده‌اند. شاه موش مسن‌ترین موجود آلوده‌ای است که با آن مبارزه می‌کنید و تاب‌آوری باورنکردنی‌اش گواه عمق و قدمت عفونت در اوست.

منبع: TheGamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما