بهترین ماشین‌های اسباب بازی کنترلی؛ از ارزان‌ترین تا گران‌ترین

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
راهنمای خرید ماشین کنترلی

اگر تصمیم گرفته‌اید تا وارد دنیای بزرگ و عمیق ماشین‌های کنترلی اسباب بازی شوید، یا اینکه می‌خواهید برای فرزند خود یک ماشین کنترلی بخرید تا برای مدتی سرگرم شود، تصمیمتان از همین ابتدا در انتخاب این ماشین‌ها همه چیز را مشخص خواهد کرد. ماشین کنترلی چند ده میلیون تومانی که تک تک اجزای داخلش شخصی‌سازی می‌شود، پیچیدگی‌های خاص خود و نیاز به تخصص دارد، اما ماشین‌های ساده‌هر که بیشتر جنبه‌ی اسباب‌بازی کودکان را دارند، انتخاب‌تان را ساده‌تر می‌کنند.

پیش از اینکه بخواهید سراغ خرید ماشین اسباب بازی کنترلی بروید، باید مکانی که قرار است روی آن بازی کنید را در نظر بگیرید. آیا قرار است در کوچه و خیابان (مشخصا منظورمان خیابان خالی محل‌تان است و نه خیابانی که ماشین در آن رفت و آمد می‌کند) با ماشین کنترلی بازی کنید؟ آیا یک پارکینگ دارید که مناسب این ماشین‌های اسباب بازی است؟ آیا ممکن است در پارک و چمن یا زمین اسکیت هم ماشین اسباب‌بازی خود را به حرکت در بیاورید؟

اینکه قرار است کجا ماشین را برانید، مهم‌ترین عامل در خرید خواهد بود. ماشینی که برای جاده‌های خاکی و صحرا ساخته شده باشد، می‌تواند در دیگر زمین‌ها هم حرکت کند. در نتیجه شاید خرید ماشین‌های کنترلی آف-رود بهترین گزینه به نظر برسد، اما ماشین‌های اسباب‌بازی کنترلی آف-رود، سرعت بسیار پایین‌تری از ماشین‌هایی دارند که برای حرکت روی سطوح صاف ساخته شده‌اند.

ماشین‌های کنترلی آف-رود معمولا می‌توانند از سکوها بپرند، در حالی که ماشین‌هایی که مناسب جاده هستند طراحی کاملا متفاوتی دارند که با توجه به سرعت بالاتر صورت گرفته شده است.

در ادامه تصمیم گرفته‌ایم تا تعدادی ماشین اسباب بازی کنترلی را در دسته‌های مختلف قیمتی برای‌تان انتخاب کنیم.

۱. ماشین اسباب بازی کنترلی آف-رود

ماشین کنترلی آبی

ارزان‌ترین گزینه‌ی لیست‌مان، این ماشین اسباب بازی آف-رود است که قیمتی حدود پانصد هزار تومان دارد. ماشین از لحاظ سایز، کم و بیش هم‌اندازه‌ی یک دست است و سایز بزرگی ندارد، اما این سایز کوچک به حرکت آن کمک بسیاری کرده است، چون موتور ضعیف و ساده‌اش به‌خوبی از پس تکان دادن آن در موقعیت‌های مختلف بر می‌آید. ماشین ساختاری آف-رود دارد و به لطف چرخ‌های بزرگش می‌تواند به‌راحتی در زمین‌های مختلف حرکت کند. اگر یک ماشین کنترلی ساده می‌خواهید که به کودکی هدیه دهید، این بهترین گزینه است.

ماشین بازی کنترلی طرح آفرود مدل Climbing King کد 89-955

۲. ماشین اسباب بازی کنترلی طرح بت-موبیل

ماشین کنترلی بت موبیل

گزینه‌ی دوم لیست‌مان، اساسا فرقی با مدل بالایی ندارد و با همان قدرت، کاربرد و کیفیت ساخت طرف هستیم. تفاوت در طراحی ماشین است: با طرحی شبیه به ماشین بتمن روبرو می‌شویم که متاسفانه به خاطر کیفیت بد پلاستیک بدنه‌ی ماشین، چندان به چشم نمی‌آید. با این حال، اگر فرزندتان بتمن دوست دارد، این ماشین کنترلی طرح بت-موبیل گزینه‌ی بهتری برای خرید است. سه باتری شارژی داخل ماشین قرار داده شده است که با یک کابل یواس‌بی شارژ می‌شود، ولی خودتان باید دو باتری دیگر هم در ریموت کنترل آن بیاندازید. ماشین زیاد سریع حرکت نمی‌کند، اما یک ماشین بتمن کنترلی است و این موضوع ممکن است جذاب باشد.

ماشین بازی کنترلی طرح بتمن 872738

۳. ماشین اسباب بازی کنترلی طرح ب‌ام‌و

ماشین کنترلی بی ام و

اگر این موضوع برایتان بسیار مهم است که ماشین اسباب‌بازی‌ای که خریداری می‌کنید، شبیه یک ماشین واقعی باشد، می‌توانید سراغ این ماشین کنترلی با طرح ب‌ام‌و بروید. کمی بالاتر گفتیم که ماشین‌هایی که برای حرکت روی زمین صاف ساخته شده‌اند، روی هر سطحی حرکت نمی‌کنند و مشکل این ماشین کنترلی ب‌ام‌او هم همین است؛ ماشین اساسا فقط روی زمین صاف حرکت می‌کند و نباید انتظار حرکت روی فرش و موکت و چمن را داشته باشید، در حالی که گزینه‌های ارزان‌تر بالایی این مشکل را ندارند. بسته‌ی این ماشین هم شامل چند باتری شارژی است که به‌درد نمی‌خورند.

ماشین بازی کنترلی مدل بی ام و BMW Z4

۴. ماشین اسباب بازی کنترلی طرح بولودزر

ماشین کنترلی بولدوزر

از این گزینه به بعد ماشین‌های درست و حسابی‌تر و بهتر وارد می‌شوند و قیمت هم به نسبت چند برابر بالاتر می‌رود. جذاب‌تر از ماشین‌های اسباب‌بازی کنترلی که عقب و جلو می‌روند و حتی طراحی ظاهری زیبایی هم ندارند، کامیون‌ها و بولدوزرهای کنترلی هستند. این بولودزر اسباب‌بازی در عین اینکه کیفیت ساخت بسیار خوبی دارد، تمام و کمال کنترل یک بولدورز و قابلیت‌های آن را به شما می‌دهد؛ طوری که در عین حرکت می‌توانید بیل‌های مکانیکی را هم کاملا کنترل کنید. در نتیجه لذت بازی کردن با این ماشین به‌راحتی دوچندان می‌شود.

ماشین بازی کنترلی دبل ای مدل ماشین بیل مکانیکی E589-001

۵. ماشین اسباب‌بازی کنترلی مکا گاردین

ماشین کنترلی مکا گاردین

به بهترین گزینه‌ی لیست‌مان در ماشین‌های کنترلی اسباب‌بازی رسیده‌ایم؛ طوری که تنها در صورت نباید سراغ این ماشین بروید که از ظاهر ربات‌مانند آن خوش‌تان نیاید، وگرنه این ماشین بیشترین میزان کنترل و قابلیت‌ها را بین ماشین‌های کنترلی برایتان فراهم می‌کند. ماشین اسباب بازی کنترلی «ربات نگهبان» یا «مکا گاردین» روی تمام سطوح به بهترین شکل حرکت می‌کند، می‌تواند از پستی و بلندی‌ها بالا رود و در عین حال هم شلیک کند. این ماشین هم‌چنین بهترین ریموت کنترل را بین تمام ماشین‌های اسباب بازی کنترلی دارد و واقعا بازی کردن با آن لذت بخش است.

ماشین بازی کنترلی مای تویز طرح ربات نگهبان کد 007

۶. ماشین اسباب بازی کنترلی کامیون با بازوهای مکانیکی

ماشین کنترلی کامیون

در ادامه‌ی معرفی ماشین‌های اسباب بازی سنگین، بهتر از بولودزر بالاتر، پیشنهاد می‌کنیم سراغ این کامیون را بگیرید. این کامیون اسباب‌بازی کنترلی بدنه‌ای کاملا فلزی دارد و تلاش شده است تا چه از نظر ساخت و چه از نظر کاربرد، شبیه به یک کامیون کاملا واقعی باشد. ضمن اینکه ماشین را به بهترین حالت ممکن به حرکت در می‌آورید، کنترل کاملی روی بازوهای آن دارید و می‌توانید اجسام مختلفی را بلند کنید و پشت آن قرار دهید؛ آن هم تا ده کیلوگرم بار سنگین. ماشین هم‌چنین می‌تواند به صورت خودکار بارهای خود را خالی کند.

ماشین بازی کنترلی هوینا مدل HUINA 1575

۷. ماشین اسباب بازی کنترلی حرفه‌ای

ماشین کنترلی حرفه‌ای

شرکت اچ‌پی‌آی ریسینگ ماشین‌های کنترلی حرفه‌ای می‌سازد که تمام قطعات آن‌ها قابلیت شخصی‌سازی دارند و اساسا برای مخاطبی ساخته شده است که می‌خواهند با این ماشین‌ها به رقابت بپردازند. مدلی که از این شرکت انتخاب کرده‌ایم مدل «دریفت» سری اسپرینت ۲ است؛ یعنی با این خودرو می‌توانید دور زدن‌های جذابی داشته باشید و به اصطلاح دریفت کنید. اسپرینت ۲ در واقع کامل‌ترین و بهترین بسته ممکن است از یک ماشین اسباب بازی کنترلی را در اختیارتان می‌گذارد. کیفیت ساخت عالی است، باتری شارژی آن بیشتر از یک ربع ساعت عمر می‌کند و سرعت و حرکتی عالی را با آن تجربه می‌کنید. فقط در نظر داشته باشید که ماشین برای حرکت روی جاده طراحی شده است.

ماشین بازی کنترلی اچ پی آی ریسینگ مدل Sprint 2 Drift 106154

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل خرید اسباب بازی در رده‌های سنی و دسته‌بندی‌های مختلف

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

خرید اسباب بازی


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما