گوشی‌های سری ریلمی ۹ به دلیل کمبود تراشه سال ۲۰۲۲ عرضه می‌شوند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ریلمی 9

ریلمی در سال ۲۰۱۸ از گوشی‌های سری ریلمی ۱ و ۲ رونمایی کرد و در سال ۲۰۱۹ نوبت به سری ریلمی ۳ و ۵ رسید و سال گذشته هم گوشی‌های سری ریلمی ۶ و ۷ معرفی شدند. با توجه به اینکه چند ماه قبل سری ریلمی ۸ از راه رسید، بسیاری فکر می‌کردند که مطابق معمول در سال جاری شاهد معرفی سری ریلمی ۹ هم خواهیم بود.

اما به گفته‌ی سخنگوی این شرکت، امسال گوشی‌های ریلمی ۹ به دلیل کمبود جهانی تراشه معرفی نمی‌شوند. ظاهرا این شرکت با وجود تلاش‌های زیاد برای حل این مشکل، تنها توانسته تامین تراشه‌های این گوشی‌ها را برای سال ۲۰۲۲ قطعی کند. البته در این میان شرکت ریلمی باقی گوشی‌های برنامه‌ریزی شده برای ۲۰۲۱ را عرضه خواهد کرد.

این گوشی‌های ریلمی با وجود قیمت پایین، از امکانات جذابی بهره می‌برند و عدم عرضه‌ی سری ریلمی ۹ منجر به کاهش حق انتخاب کاربران در این بازار می‌شود. اما خوشبختانه به لطف وجود گوشی‌هایی مانند سری ریلمی ۸، خانواده‌ی ردمی نوت و گوشی‌های گلکسی A و گلکسی M سامسونگ، کاربران برای خرید گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه‌ی جذاب به گزینه‌های متعددی دسترسی دارند.

ریلمی تنها شرکتی نیست که به دلیل کمبود جهانی تراشه با مشکل مواجه شده و در این زمینه مثلا می‌توانیم به سامسونگ اشاره کنیم که به همین دلیل، عرضه‌ی گلکسی S21 فن ادیشن را ماه‌ها به تعویق انداخته است.

منبع: Android Authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما