RED از صفحه نمایش هولوگرافیک گوشی‌ خود می‌گوید

۴ دی ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت RED بزرگ‌ترین و بهترین دوربین‌های دیجیتل فیلم‌برداری را می‌سازد. این شرکت دو ماه پیش گفت که مشغول ساخت یک گوشی هوشمند به اسم «هیدروژن وان» (Hydrogen One) است. گوشی هوشمند شرکت RED قرار است ماژولار باشد و ماژول‌های دوربین مختلفی روی آن نصب شود. با این حال، جالب‌ترین بخش این گوشی احتمالا صفحه‌ی نمایش آن است؛ صفحه‌ی نمایشی که سازندگان هیدروژن وان می‌گویند هولوگرافیک است.

ولی یک صفحه برای تنظیم حرکت نور در زیر پنل اصلی قرار داده شده است.

هنوز نمی‌دانیم این صفحه نمایش دقیقا چیست و قرار است چه کاربردی داشته باشد ولی به نظر می‌رسد که صفحه نمایش هولوگرافیک گوشی هیدروژن وان یک حقه‌ی تبلیغاتی برای فروش این گوشی نیست. شرکت RED گفته که صفحه نمایش گوشی آن‌ها توسط شرکتی به اسم Leia ساخته شده است.

این صفحه نمایش در پایه یک پنل LCD معمولی دارد، ولی یک صفحه برای تنظیم حرکت نور در زیر این پنل قرار داده شده است. دیدن صفحه‌ی نمایش گوشی از زاویه‌های مختلف، تصاویر مختلفی نشان بیننده می‌دهد و این موضوع باعث می‌شود تا بیننده در نهایت یک تصویر سه‌بعدی ببیند. ظاهرا چنین صفحه نمایشی نه کیفیت تصویر را پایین می‌آورد و نه روی مصرف باتری تاثیر زیادی دارد.

می‌دانیم که گوشی Hydrogen One قرار است در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۸ میلادی وارد بازار شود. از همین حالا می‌توان این گوشی را با قیمت ۱۲۰۰ دلار پیش‌خرید کرد.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه