Red Dead 2 دومین محصول پرفروش تاریخ صنعت سرگرمی، بعد از جی‌تی‌ای ۵

امیرحسین میرزایی ۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2 به دومین محصول پرفروش تاریخ صنعت سرگرمی در هفته‌ی اول عرضه تبدیل شده است. این بازی توانسته است در سه روز نخست عرضه‌ی خود درآمدی ۷۲۵ میلیون دلاری برای راک‌استار گیمز داشته باشد؛ رقمی که تنها از یک ساخته‌ی دیگر صنعت سرگرمی کمتر است.

بازی توانسته است در سه روز نخست عرضه‌ی خود درآمدی ۷۲۵ میلیون دلاری داشته باشد.

راک‌استار گیمز رسما آمار فروش هفته‌ی اول بازی Red Dead Redemption 2 را منتشر کرده است. رقم اعلام شده یعنی ۷۲۵ میلیون دلار، فقط فروش نسخه‌های دیسکی بازی را در نظر می‌گیرد. در واقع هیچ محصول دیگری در صنعت سرگرمی، اعم از فیلم یا بازی، نتوانسته در فروش هفته‌ی اول عرضه‌ی خود چنین فروشی داشته باشد، مگر ساخته‌ی قبلی راک‌استار گیمز یعنی جی‌تی‌ای ۵ که در روز اول عرضه‌ی خود یک میلیارد دلار فروخت.

بهترین فروش هفته‌ی اول صنعت سینما متعلق به فیلم «اونجرز: نبرد ابدیت» (Avengers: Infinity War) است که توانست فروشی ۶۴۰ میلیون دلاری را در دنیا تجربه کند.

با این حال، نمی‌توان این موضوع را هم فراموش کرد که امروزه بخش بزرگی از فروش بازی‌ها به صورت دیجیتالی صورت می‌گیرد. آمار دقیق فروش دیجیتال بازی Red Dead Redemption 2 مشخص نیست، ولی طبق گفته‌ی سونی، این بازی رکوردهای پلی‌استیشن را هم شکسته است.

طبق گفته‌ی پلی‌استیشن، بازی Red Dead Redemption 2 بیشترین میزان پیش‌خرید، بیشترین فروش روز اول و بیشترین فروش سه روز اول را در تاریخ پلی‌استیشن نتورک داشته است.

بازی Red Dead Redemption 2

به هیچ وجه انتظار نداشتیم بازی Red Dead Redemption 2 بتواند رکورد جی‌تی‌ای ۵ را به اسم خود ثبت کند. اساسا تصور نمی‌کنیم هیچ محصول دیگری در تاریخ بتواند به این رکورد برسد. با این حال، آز آن سو هم تصور نمی‌کردیم که Red Dead Redemption 2 چنین موفقیت بزرگی را تجربه کند؛ موفقیتی که بتواند به عنوان دومین محصول پرفروش به هنگام عرضه در تاریخ صنعت سرگرمی محسوب شود.

بازی Red Dead Redemption 2 جمعه‌ی هفته‌ی گذشته روی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر شد. منتقدان و بازی‌کننده‌ها بازخوردهای شگفت‌انگیزی نسبت به بازی داشته‌اند و احتمالا تا چند ماه آینده باید حسابی از این بازی بشنویم.

منبع: USgamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar Vahid

    چقدر احنمالش هس برا pc هم بیاد ؟؟

  2. Avatar امید

    gta v در روز اول ۸۰۰ میلیون فروخت و در سه روز یک میلیارد فروخت نه یه روز.فک کنم اون ۷۲۵ میلیون مجموع فروش دیسک و دیجیتالی بازی بود ولی اگر فقط نسخه فیزیکی بوده که دمش گرم .البته این نکته هم هست gta وسط هفته منتشر شد ولی رد دد اختر هفته