دوربین ماکروی شیائومی ردمی نوت ۱۰ ممکن است بی‌مصرف نباشد!

۱۱ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۹ ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ردمی نوت 10

طی چند سال اخیر گوشی‌های زیادی با دوربین‌های ماکرو ۲ مگاپیکسلی عرضه شده‌اند که این دوربین‌ها به دلیل داشتن کیفیت پایین، حرف زیادی برای گفتن ندارند و بیشتر برای افزایش تعداد دوربین‌ها استفاده می‌شوند. حالا نایب ‌رییس بخش جهانی شیائومی اعلام کرده که سری ردمی نوت ۱۰ از دوربین ماکرو پیشرفته‌تری بهره می‌برند.

به طور مشخص، این گوشی‌ها مجهز به دوربین تله‌فوتو ماکرو ۵ مگاپیکسلی هستند که شیائومی از آن‌ها به‌عنوان سوپر ماکرو یاد می‌کند. اگرچه دوربین‌های ماکرو ۲ مگاپیکسلی عملا کاربردی محسوب نمی‌شوند، اما شرکت‌هایی مانند سامسونگ نشان داده‌اند که با افزایش رزولوشن و دیگر بهبودها می‌توان جذابیت این نوع دوربین‌ها را افزایش داد.

ردمی نوت 10

علاوه بر این، یک دوربین تله‌فوتو ماکرو به کاربران اجازه می‌دهد که بدون نزدیک شدن به سوژه، قاب بسته‌تری را ثبت کنند؛ مانند دوربین تله‌فوتو که کاربران بدون نیاز به نزدیک شدن به سوژه قادر به ثبت جزئیات زیادی از فاصله‌ی دور هستند. در همین زمینه می‌توانیم به پوکو F2 پرو اشاره کنیم که از چنین دوربینی بهره می‌برد و عکس‌های ثبت شده با این دوربین توانسته توجه زیادی را جلب کند. در رابطه با سری ردمی نوت ۱۰، این مقام ارشد وعده داده که در مقایسه با دوربین ماکرو معمولی قادر به زوم ۲ برابری است.

البته هنوز معلوم نیست که آیا تمام گوشی‌های سری ردمی نوت ۱۰ از این دوربین بهره می‌برند یا نه. اما به احتمال زیاد حداقل مدل پرو مجهز به این دوربین خواهد بود. در هر صورت همین که شرکت‌ها توجه بیشتری به دوربین ماکرو نشان می‌دهند، خبر خوبی به حساب می‌آید.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما