سازندگان آلن ویک و کنترل روی ۵ پروژه‌ی مختلف کار می‌کنند

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی کنترل

به‌تازگی مدیرعامل استودیوی بازی‌سازی رمدی در بخش‌هایی از مصاحبه‌ی مفصل جدید خود درباره‌ی پروژه‌های آینده‌ی این استودیو سخن گفته و اطلاعاتی را برای طرفداران اعلام کرده است؛ اطلاعاتی که می‌تواند برای بازیکنان مختلف هیجان‌انگیز باشد.

سال گذشته متوجه شدیم که رمدی قرار است برای پروژه‌ی بعدی خود با شرکت اپیک گیمز همکاری داشته باشد ولی اکنون با این مصاحبه‌ی جدید مشخص شده که پروژه‌های دیگری هم علاوه بر آن اثر در مرحله‌ی توسعه‌ قرار دارند. به‌تازگی «ترو ویرتالا» (Tero Virtala)، مدیرعامل استودیو رمدی، در گفت‌وگویی که با سایت GamesIndustry.biz انجام داده است، در مورد موضوعات مختلفی سخن گفته است.

در بخشی از این مصاحبه ویرتالا اعلام کرده که هرچند بازی ویدیویی «کنترل» از زمان عرضه تاکنون بیش از ۲ میلیون نسخه فروش داشته است، اما در واقع یک موفقیت عظیم محسوب نمی‌شود. با این وجود، او بیان می‌کند که فروش این بازی باعث شده تا استودیو رمدی بهترین سال مالی خود را در سال ۲۰۲۰ میلادی تجربه کند. این در حالی است که رمدی در سال ۲۰۲۰ بازی جدیدی منتشر نکرده است و بازی کنترل هم در سال ۲۰۱۹ منتشر شده بود.

در میانه‌ی بحث‌های جالبی که درباره‌ی بازی کنترل و فروش آن یا وضعیت کلی استودیو انجام شد، مدیر رمدی اشاره‌ای هم به پروژه‌های آینده‌ی این استودیو کرد. او در بخشی از این گفت‌وگو اعلام کرده است که با تغییر و تحولاتی که رمدی از سال ۲۰۱۷ به خود دیده، آن‌ها اکنون فرصت بهتری برای موفقیت‌های بزرگ پیش روی خود می‌بینند. او همچنین با افتخار اشاره می‌کند که سرنوشت رمدی فقط به یک عنوان یا حتی پرداخت پاداش از یک شریک تجاری وابسته نیست بلکه آن‌ها در حال حاضر ۴ تیم توسعه‌ی مختلف دارند که روی ۵ بازی مختلف کار می‌کنند.

بازی کراس‌فایر

با توجه به سخنان ویرتالا، شرح ۵ پروژه‌ی مختلف این ۴ تیم این‌گونه است:

تیم توسعه‌دهنده‌ی بازی کنترل، علاوه بر پورت بازی برای کنسول‌های نسل بعدی، کار خود را برای بازی بزرگ بعدی استودیو شروع کرده است. گروه دوم، روی یک پروژه‌ی چندنفره کوآپ با نام Vanguard کار می‌کنند. همچنین قرار است دو بازی معرفی‌نشده هم با بودجه‌ی اپیک گیمز برای کنسول‌ها و کامپیوترهای شخصی ساخته شود. گروه پایانی، با استودیو Smilegate روی بخش کمپین تک‌نفره‌ای کار می‌کنند که قرار است در هر دو بازی  Crossfire X و همچنین Crossfire HD که در چین عرضه شده، استفاده شود.

به گفته‌ی ویرتالا، این ۴ تیم روی پروژه‌های کاملا مختلفی کار می‌کنند که همه‌ی آن‌ها بر پایه‌ و با توجه به قدرت و ویژگی اصلی استودیو رمدی توسعه یافته‌اند. در کلام او، بازی‌های آن‌ها دارای جهان‌های درگیرکننده، شخصیت‌های هدفمند و داستان‌های گوناگونی است که همگی با یک گیم‌پلی اکشن ترکیب شده‌اند.

در میان این ۵ پروژه، درباره‌ی پروژه‌ی Vanguard و همچنین بخش تک‌نفره بازی Crossfire X بیشتر می‌دانیم و نیاز به گمانه‌زنی‌های زیادی نیست اما از ۳ پروژه‌ی دیگر که به نظر هیجان‌انگیزتر هم می‌آیند، چیزی نمی‌دانیم و باید منتظر بمانیم که رمدی بیشتر از آن‌ها سخن بگوید. البته، طبیعی است که هر کدام از این پروژه‌ها در مرحله‌ی متفاوتی از توسعه قرار داشته باشد و ممکن است از بعضی از آن‌ها تا مدت‌ها خبری منتشر نشود. نکته‌ی جالب اینجاست که ویرتالا برای توصیف بازی بعدی تیم کنترل، از عبارت «عنوان بزرگ بعدی رمدی» استفاده کرده است و این ما را مشتاق می‌کند که ببینیم آن‌ها مشغول ساخت چه اثری هستند. از آن‌سو، دو پروژه‌ای که با همکاری اپیک گیمز ساخته خواهد شد را نباید فراموش کرد زیرا بعید نیست که آن‌ها آثاری در جهان بازی کنترل باشند.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه