فروش بازسازی رزیدنت اویل ۲ از ۱۰ میلیون نسخه گذشت

۲۶ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بازسازی رزیدنت اویل 2

کمپانی کپ‌کام (Capcom) به تازگی اعلام کرده است که مجموع فروش بازسازی رزیدنت اویل ۲ از ۱۰ میلیون نسخه فراتر رفته است.

با اینکه باورش سخت است، اما دو سال از عرضه‌ی بازسازی رزیدنت اویل ۲ در سال ۲۰۱۹ می‌گذرد. این بازی توانست یکی از بهترین بازی‌های ترس و بقای تاریخ را با حفظ ریشه‌ها و البته ظاهری جدید، بار دیگر روی کنسول‌های مدرن در دسترس طرفداران وحشت قرار دهد. این اثر پس از عرضه با استقبال طرفداران و منتقدان روبرو شد و حتی در مراسم گیم اواردز ۲۰۱۹ کاندید بهترین بازی سال شد.

بازی در این دو سالی که عرضه شده توانسته به موفقیت‌های تجاری زیادی دست پیدا کند. گفتنی است که آخرین بار در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۲ (۱۱ فروردین ۱۴۰۱)، فروش بازی ۹.۶ میلیون نسخه گزارش شده بود. حال در گزارش مالی جدید کپکام به نظر می‌رسد که این اثر ترسناک از تاریخ ذکر شده در کمتر از چند ماه یعنی تا تاریخ ۱۴ ژوئیه (۲۳ تیر) رشد خوبی را تجربه کرده است و هم اکنون بیش از ۱۰ میلیون نسخه فروخته است.

ریمیک رزیدنت اویل 2

در این بازسازی گیم‌پلی اکشن کلاسیک سری، کاوش در محیط استرس‌زا و حل پازل که مجموعه‌ی رزیدنت اویل را تعریف کرده، بازمی‌گردند. بازیکنان افسر پلیس تازه کار یعنی لیان کندی و دانشجویی با نام کلر ردفیلد را کنترل می‌کنند که با شیوع ویروس فاجعه‌باری در شهر راکون باید ماجرای پشت آن را کشف کنند. لیان و کلر هر دو کمپین‌های قابل بازی جداگانه‌ی خود را دارند که این به بازیکنان اجازه می‌دهد تا داستان را از منظر هر دو شخصیت ببینند.

گفتنی است که پس از عرضه‌ی رزیدنت اویل ۲، کپ‌کام بازی‌های باکیفیتی از این سری از جمله بازسازی رزیدنت اویل ۳ و رزیدنت اویل ویلج را منتشر کرد که با استراتژی‌های قیمت‌گذاری خود در طول زمان باعث شد تا فروش دیجیتال این بازی‌ها افزایش یابد. علاوه‌بر این، آی‌پی رزیدنت اویل را با انتشار محتوای منظم تبلیغ کرد و اخیرا از سریال رزیدنت اویل رونمایی کرده است که در ۲۳ تیر پخش آن شروع شده است. گفتنی است که طرفداران همچنین به شدت در انتظار بازسازی رزیدنت اویل ۴ به عنوان یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های سری هستند.

بازسازی رزیدنت اویل ۲ هم اکنون روی کنسول‌های نسل هشتم و نهمی ایکس‌باکس، پلی‌استیشن و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه