کپ‌کام آمار فروش بازسازی رزیدنت اویل ۴ و استریت فایتر ۶ را منتشر کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
رزیدنت اویل 4 و استریت فایتر 6

کمپانی کپ‌کام (Capcom) به تازگی آمار فروش برخی از بازی‌های جدید خود نظیر بازسازی رزیدنت اویل ۴ و استریت فایتر ۶ را منتشر کرده است.

اخیرا مایکروسافت اعلام کرده که عرضه‌ی بازی نقش‌آفرینی استارفیلد منجر به افزایش ۱۳ درصدی در درآمد کلی محتوا و خدمات ایکس‌باکس در سه‌ماهه‌ی اول سال مالی ۲۰۲۴ شده است. اکنون، کپ‌کام نیز گزارشی از آخرین دور‌ه‌ی مالی خود را منتشر کرده که شامل دوره‌ی مالی شش ماهه‌ای که در سپتامبر سال جاری میلادی به پایان رسید و طبق آن به نظر می‌رسد که هم درآمد و هم سود این شرکت به لطف عرضه‌ی موفقیت‌آمیز بازسازی مورد انتظار رزیدنت اویل ۴ و جدیدترین نسخه از سری مبارزه‌ای مشهور استریت فایتر افزایش یافته است.

مجموع فروش بازی‌های این شرکت از ۲۱.۳ میلیون در این زمان در سال گذشته به ۲۲.۶ میلیون واحد افزایش یافته است که این منجر به افزایش فروش خالص ۵۳ درصدی از ۴۹۰۶۷ میلیون ین به ۷۴۹۳۴ میلیون ین شده است. درآمد عملیاتی نیز ۵۵ درصد افزایش یافته است. در مورد دلیل این موضوع می‌توان به آثار جدید این شرکت رجوع کرد. در واقع کپ‌کام در این باره به انتشار نسخه‌ی بازسازی شده‌ی رزیدنت اویل ۴ که در ماه مارس منتشر شد، استریت فایتر ۶ که در ماه ژوئن عرضه شد و سری Monster Hunter اشاره می‌کند.

فروش رزیدنت اویل 4

گفتنی است که رزیدنت اویل ۴، به طور کلی ۵.۴۵ میلیون نسخه فروخته است، در حالی که استریت فایتر ۶ توانسته ۲.۴۷ میلیون نسخه بفروشد. در این میان، Monster Hunter Rise با بسته‌ی الحاقی Sunbreak خود از ۶.۵ میلیون نسخه فروش فراتر رفته است. از طرفی کپ‌کام همچنین فاش کرده است که بازسازی رزیدنت اویل ۲ نیز بیش از ۱۳ میلیون نسخه و بازسازی رزیدنت اویل ۳ بیش از ۸ میلیون نسخه فروخته شده است. Monster Hunter Now که اخیراً منتشر شده است نیز بیش از ۱۰ میلیون بار توسط بازیکنان دانلود شده است.

آمار فروش کلی سری‌های مشهور کپ‌کام نیز منتشر شده است که از بین آن‌ها می‌توان به رزیدنت اویل با ۱۵۰ میلیون نسخه، مانستر هانتر با ۹۵ میلیون نسخه، استریت فایتر ۲ با ۵۲ میلیون نسخه، مگا من با ۴۱ میلیون نسخه، دویل می کرای با ۳۰ میلیون نسخه و دراگونز داگما با ۷.۹ میلیون نسخه اشاره کرد.

منبع: GameInformer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما