نقدها و نمرات بازسازی رزیدنت اویل ۴ منتشر شد؛ از بهترین بازی‌های چند سال گذشته

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
نمرات رزیدنت اویل 4

بازی رزیدنت اویل ۴ (Resident Evil 4) برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ میلادی عرضه شد. این بازی توانست موفقیت بسیار خوبی در زمان خود کسب کند و برخی نیز آن را بهترین عنوان در مجموعه رزیدنت اویل می‌دانند. حدود یک سال پیش بود که کپکام (Capcom) به صورت رسمی اعلام کرد که قصد دارد رزیدنت اویل ۴ را بازسازی کند. از سال ۲۰۱۹ کپکام شروع به بازسازی عناوین قدیمی رزیدنت اولین کرد و این بازسازی‌ها توانستند موفقیت بسیار خوبی کسب کنند. به همین دلیل این شرکت نیز به کار خود همچنان ادامه داد.

شرکت کپکام یک روند بسیار خوب را با عرضه این بازسازی‌ها پیش گرفت. اول از همه در سال ۲۰۱۹ بازی رزیدنت اویل ۲ بازسازی شد و توانست نمره ۹۲ را از متاکریتیک (Metacritics) دریافت کند. این روند باعث شد تا کپکام بیشتر به فکر بازسازی عناوین دیگر رزیدنت اویل باشد. شماره ۴ به خودی خود یک بازی بسیار خوب بود.

خوشبختانه کپکام نیز به اصالت این بازی پایبند بوده و به همین دلیل این بازسازی عملکرد بسیار خوبی داشت. بازسازی رزیدنت اویل ۴ از سایت متاکریتیک نمره ۹۳ و از سایت اپن کریتیک (Open Critic) نمره ۹۲ را بدست آورد. این دو امتیاز نشان می‌دهند که ما با یک بازی به شدت با کیفیت روبرو هستیم. حال با خلاصه نقدهای بازی رزیدنت اویل ۴ با ما همراه باشید.

نمرات بازسازی بازی رزیدنت اویل 4

خلاصه نقد بازی رزیدنت اویل ۴

VG247 – امتیاز ۱۰ از ۱۰

رشته عرضه بازسازی‌های موفق رزیدنت اویل ههمچنان ادامه دارد. همین باعث شده تا نسبت به آینده این مجموعه نیز امیدها بیشتر بشود. جزئیاتی که کپکام به بازی رزیدنت اویل ۴ اضافه کرده باعث شده تا ما مشتاق بازسازی عناوین بعدی رزیدنت اویل باشیم. مخصوصاً اینکه این بازسازی باعث شده تا بازی دوباره زنده شده و از طرفی جذابیت خود را از دست ندهد.

TheGamer – امتیاز ۱۰ از ۱۰

من بیشترین لذت ممکن را در این ۲۰ ساعت که این بازی را تجربه کردم، بردم. به محض اینکه بازی تمام شد نیز دوباره آن را شروع کردم. شما می‌توانید در صورت شروع دوباره بازی حالت Professional را انتخاب کرده تا توانایی‌های خود را مورد آزمایش قرار دهید. بازسازی رزیدنت اویل ۴ از هر لحاظ فراتر از انتظارات عمل می‌کند. این بازی بهترین کار کپکام را روی مجموعه نشان می‌دهد. به طور کلی ایراد گرفتن از یک بازی کار نسبتاً راحتی است ولی در مورد بازسازی رزیدنت اویل ۴ اینگونه نیست و این بازی بسیار خوب ساخته شده است.

IGN – امتیاز ۱۰ از ۱۰

کپکام با این بازسازی، بهترین و جذاب‌ترین تجربه رزیدنت اویل را بازسازی کرده است. از طرفی مشکلات آن را نیز برطرف کرده و از پتانسیل کامل این بازی استفاده کرده است. به همین دلیل یک تجربه بسیار خوب را به کاربر ارائه می‌دهد.

نمرات رزیدنت اویل 4

Push Square – امتیاز ۱۰ از ۱۰

حدود ۲۰ سال از عرضه بازی اصلی رزیدنت اویل ۴ می‌گذردو هنوز این بازی یک شاهکار است. کپکام توانسته یک بازسازی بسیار خوب را طراحی کند تا یک داستان کلاسیک را وارد دنیای جدید بکند. مبارزات بسیار بهتر شده و از لحاظ بصری نیز بازی پیشرفت بسایر زیادی داشته است. بازی رزیدنت اویل ۴ به خودی خود یکی از بهترین عناوین ساخته شده در تاریخ بود. حال این بازی از تمامی جوانب آن را بهتر کرده و رزیدنت اویل را در بهترین حالت خود نشان می‌دهد. این بازی یک تجربه بسیار خوب بوده که برای مدت طولانی در ذهن کاربران باقی خواهد ماند.

VGC – امتیاز ۱۰ از ۱۰

بازسازی رزیدنت اویل ۴ یک عمل محتاطانه نسبت به عنوانی است که یکی از بهترین بازی‌های اکشن تاریخ شناخته می‌شود. هسته‌های اصلی بازی یعنی مواردی که آن را در گذشته نیز بسیار زیبا می‌کرد، همچنان وجود دارند. از طرفی این بازسازی به حدی با کیفیت است که مسئله بازسازی و ریمستر (Remaster) را به طور کامل توجیح می‌کند.

GameSpot – امتیاز ۱۰ از ۱۰

بازسازی رزیدنت اول ۴ یک سطح جدید را برای بهترین بازسازی‌ها تعریف می‌کند. با این حال این بازی اضافه خود را حفظ کرده و همچنان تجربه بسیار خاص بازی رزیدنت اویل ۴ را به طرفداران ارائه می‌دهد. به نوعی تجربه این بازی یکی از بهترین تجربه‌های بازسازی عناوین قدیمی است.

نمرات بازسازی Resident evil 4

Game Informer – امتیاز ۹.۵ از ۱۰

رزیدنت اویل ۴ تقریباً همان چیزی است که طرفداران از آن انتظار داشتند. مهم‌تر آن این بازسازی نسخه اصلی را به طور کامل تغییر نداده است. در اصل این بازی جدید در همه زمینه‌ها عنوان قبلی را بهتر رده و یک بازسازی‌ای است که گیمرها باید تجربه کنند. بحث اینجاست که این بازسازی نشان می‌دهد که رزیدنت اویل ۴ تا چه حد خوب بود که با گذشت این مدت همچنان یکی از بهترین عناوین اکشن تاریخ است. از طرفی محیط بهبود یافته و جذاب بازی باعث شده تا تجربه رزیدنت اویل ۴ اصلاً خسته کننده نباشد.

Game Rant – امتیاز ۹ از ۱۰

حتی بدون حسابت حالت‌های جدید بازی، رزیدنت اویل ۴ یک بازسازی بسیار خوب است. این بازی بدون توقف به کاربر مبارزات مختلف را ارائه داده و بسیار هوشمندانه عمل می‌کند. به این شکل که کاربر هم حس آشنا داشته و هم ایده‌های کاملاً نو در بازی می‌بیند. مشکل اصلی بازی اینجاست که از لحاظ محتوایی بازسازی نسبت به نسخه اولیه کامل نیست. با این حال این بازی به حدی خوب است که می‌توان از مشکلات صرف نظر کرد.

GamesRadar Plus – امتیاز ۹ از ۱۰

کپکام یک بازسازی بسیار خوب را از یک بازی کلاسیک ساخته است. عنوانی که به خودی خود یک بازی بسیار خاص بود. رزیدنت اویل ۴ یک بازسازی بسیار با کیفیت از این بازی بوده و یک تجربه لذت بخش را چندین بار بهتر کرده است.

Destructoid – امتیاز ۷۵ از ۱۰۰

بازسازی رزیدنت اویل ۴ تغییر خاصی در آن ایجاد نکرده است. به همین دلیل اگر شما این بازی را دوست نداشتید، الان هم دوست نخواهید داشت. برخلاف بازسازی رزیدنت اویل ۲ که انقلابی عمل کرد، بازسازی رزیدنت اویل ۴ در اصل یک بهبود کلی در بازی است. این بازی به حدی تغییر پیدا کرده که اگر شما عنوان اصلی را دوست داشتید، این بازسازی را نیز دوست خواهید داشت. با این حال این بازسازی ارزش تجربه را داشته و طرفداران حتماً باید آن را تجربه کنند.

رزیدنت اویل 4

نمرات دیگر

 • Gamine Age – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Gfinity – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Dexerto – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Gaming Bolt – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Playstation Lifestyle – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Shacknews – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Gaming Trend – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • God is a Geek – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Worth Playing – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Gaming Nexus – امتیاز ۹۵ از ۱۰۰
 • Atomix – امتیاز ۹.۵ از ۱۰
 • True Gaming – امتیاز ۹۵ از ۱۰۰
 • Playsense – امتیاز ۹۵ از ۱۰۰
 • Hardcore Gamer – امتیاز ۹ از ۱۰
 • PC Games – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Vandal – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Game Revolution – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Twinfinite – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Digital Trends – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Inverse – امتیاز ۹ از ۱۰
 • MGG – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Wccftech – امتیاز ۸۵ از ۱۰۰
 • Dualshockers – امتیاز ۷۰ از ۱۰۰
 • Siliconera – امتیاز ۷ از ۱۰


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما