تحلیل تریلر فیلم «رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید»؛ ۲۰ نکته‌ی داستانی مخفی

۲۴ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۲ دقیقه

تریلر جدید «رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید» جزئیات و هیولاهای جدید داستان را در کنار برخی پیام‌های مخفی و اشاراتی هوشمندانه به بازی‌های ویدیویی اصلی رزیدنت اویل نشان می‌دهد.

این فیلم به کارگردانی یوهانس رابرتز، هیچ ارتباطی با فرانچایز قبلی رزیدنت اویل که بازیگر آن میلا یوویچ بود، نخواهد داشت. در عوض، «رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید» اقتباسی وفادار و با تمرکز بر عناصر وحشتناک بازی‌های اصلی خواهد بود.

اولین بازی رزیدنت اویل در سال ۱۹۹۶ منتشر شد و در آن، تیم استارز آلفا در جستجوی تیم براوو بود. اعضای تیم براوو هنگام تحقیق درباره مرگ و میر در حومه راکون سیتی در نزدیکی عمارت اسپنسر مفقود شدند و ارتباط خود را با تیم استارز آلفا از دست دادند. بعدتر مشخص شد که عمارت اسپنسر، آزمایشگاه و مرکز تحقیقاتی مخفی شرکت آمبرلا است. داستان رزیدنت اویل ۲ که در سال ۱۹۹۸ منتشر شد، چند ماه بعد در قلب راکون سیتی اتفاق افتاد و در آن، کلر ردفیلد و لئون اس کندی برای نجات جانشان از شیوع ویروس تی در شهر، با هم متحد شدند. این دو بازی به تعریف و محبوبیت مفهوم بازی‌های ترسناک با مضمون بقا کمک کردند.

سونی اینترتینمنت پیکچرز قبلا تعداد انگشت‌شماری تصویر ثابت از فیلم را منتشر کرده بود که شامل یک عکس از تیم استارز آلفا در عمارت اسپنسر، تصویری از کلر ردفیلد (کایا اسکودلاریو) و لئون اس کندی (آوان جوگیا) در حال همکاری و اولین تصویر ضدقهرمان نمادین رزیدنت اویل، لیزا ترور بودند. تریلر جدید رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید نگاه بسیار کامل‌تری به خط داستانی فیلم دارد و هم‌چنین چندین صحنه نشان می‌دهد و ثابت می‌کند که رابرتز، منبع اصلی فیلم را به خوبی و به طور عمیق مورد بررسی قرار داده است. پس بهتر است به تمام نکات داستان، رفرنس‌ها و پیام‌های پنهانی که شاید هنگام تماشای تریلر متوجه آن‌ها نشده باشید بپردازیم و آن‌ها را بررسی کنیم.

۲۰. کلر ردفیلد با موتورسیکلت خود وارد راکون سیتی می‌شود

رزیدنت اویل

در تصویر اولیه تریلر جدید رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید، کلر ردفیلد در حال راندن موتورسیکلت خود در راکون سیتی دیده می‌شود. موتورسیکلت او چندین بار در طول تریلر دیده می‌شود و نقش مهمی در آن دارد، زیرا بخشی نمادین از حضور او در رزیدنت اویل ۲ است. این مورد درباره کت چرم قرمز اصلی او نیز صدق می‌کند و اشاره‌ای عمیق به علاقه کلر ردفیلد به سفارشی‌سازی موتورسیکلت در طول دوران تحصیلش دارد.

۱۹. داستان رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید در چه زمانی اتفاق می‌افتد

قبلا اعلام شده بود که رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید روایت‌های دو بازی اول را ترکیب می‌کند اما مشخص نبود که داستان خود را چگونه بر اساس جدول زمانی بازی‌ها پیش می‌برد. اتفاقات اولین بازی در ۲۴ جولای ۱۹۹۸ و حوادث بازی دوم نیز در ۲۹ سپتامبر ۱۹۹۸ رخ می‌دهد. تریلر جدید تیید می‌کند که تغییراتی در طرح وجود دارد و این اقتباس در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۱۹۹۸ آغاز می‌شود، به این معنی که فضای داستان جدید، متعلق به روز بعد از رویدادهای اصلی رزیدنت اویل ۲ است که در آن، شیوع ویروس در راکون سیتی آغاز شده بود.

۱۸. کلر به راکون سیتی بازمی‌گردد

رزیدنت اویل

کریس ردفیلد (رابی امل) با اشاره به دوران کودکی خودشان و با پرخاشگری از کلر می‌پرسد که چرا به راکون سیتی بازگشته است. در حالی که کلر قبلا در بازی‌ها فقط برای دیدن برادرش به راکون سیتی رفته بود، این دیالوگ نشان می‌دهد که در جدیدترین فیلم رزیدنت اویل، کلر ردفیلد در این شهر، بزرگ شده است و احتمالا اطلاعات بیشتری از این منطقه دارد.

۱۷. کریس و کلر ردفیلد همکاری می‌کنند تا راز پشت پرده شرکت آمبرلا را افشا کنند

کریس ردفیلد و جیل ولنتاین (هانا جان کامن) در اولین بازی رزیدنت اویل، به عنوان اعضای اصلی تیم استارز آلفا و شخصیت‌های اصلی بازی حضور دارند. در رزیدنت اویل ۲، کلر ردفیلد به دنبال برادرش وارد راکون سیتی می‌شود و نمی‌داند که کریس به اروپا رفته است تا درباره دفتر مرکزی شرکت آمبرلا تحقیق کند. بنابراین در دو بازی اصلی، این دو نفر هرگز با هم کار نمی‌کنند اما تصاویر تریلر رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید و صدای روی تصاویر مشخص می‌کند که هر دو شخصیت همکاری می‌کنند تا اطلاعات سری شرکت آمبرلا را بفهمند.

۱۶. بن برتولوچی برای کمک به کلر ردفیلد در راکون سیتی با او تماس می‌گیرد

رزیدنت اویل

در رزیدنت اویل ۲، بن برتولوچی (جاش کروداس) یک روزنامه‌نگار محقق بود که برای کشف ریشه قتل‌ها در حومه راکون سیتی تلاش می‌کرد. تحقیقات وی نشان داد که رئیس پلیس برای سرپوش گذاشتن بر قتل‌ها از شرکت آمبرلا رشوه می‌گرفت. برتولوچی دستگیر شد تا ساکت بماند و سپس در پی حمله‌ای در زمان شیوع بیماری، در سلول خود کشته شد. در تریلر رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید به نظر می‌رسد که بن تماس‌هایی با کلر ردفیلد داشته است تا به او کمک کند. این یکی دیگر از دلایل بازگشت کلر به راکون سیتی (به غیر از جستجوی برادرش مانند رزیدنت اویل ۲) است.

۱۵. نمای نزدیک وحشتناک لیزا ترور

لیزا ترور (مارینا مازپا) در فیلم‌های قبلی رزیدنت اویل نادیده گرفته شد اما به عنوان محصول وحشتناک آزمایشات شرکت آمبرلا، نقش مهمی در بازی اول ایفا کرد. تصویر جدید تریلر نشان می‌دهد که این فیلم جدید به خوبی و با دقتی بالا این شخصیت را بازآفرینی کرده است و چهره لیزا را نمایش می‌دهد که در زیر صورت دیگری قرار دارد که او به امید این که روزی آن را تقدیم مادرش کند، به خود دوخته است. لیزا به ویروس‌های مختلف، آلوده و منشاء و ریشه ویروس جی است و تبدیل به یک دیوانه شده است و در تریلر جدید می‌بینیم که سعی دارد با اشاره انگشت، فردی را که خارج از تصویر قرار دارد، ساکت کند.

۱۴. هرج و مرج در راکون سیتی

رزیدنت اویل

به نظر می‌رسد که تریلر رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید کاملا مطابق با جدول زمانی اصلی نباشد و به سختی می‌توان گفت که راکون سیتی دقیقا چه زمانی در معرض شیوع ویروس تی قرار می‌گیرد. با این حال، علاوه بر چندین تصویر از تیراندازی پلیس به انبوهی از زامبی‌ها، در صحنه‌ای دیگر می‌بینیم که یک کامیون تانکر در مقابل اداره پلیس راکون سیتی تصادف می‌کند و منفجر می‌شود. داستان فیلم ممکن است زمانی اتفاق بیافتد که شیوع ویروس شروع شده است (همان‌طور که در تاریخ اولیه فیلم نشان داده می‌شود) اما این صحنه تصادف نشان می‌دهد که شهر هنوز زنده است و این بخشی از سقوط ابتدایی و شروع آشوب واقعی راکون سیتی است.

۱۳. برایان آیرونز، رئیس پلیس ضدقهرمان برای نجات جان خود مبارزه می‌کند

رئیس پلیس، برایان آیرونز (دونال لوگ) هم که توسط بن برتولوچی در بازی اصلی تحت فشار گذاشته شد، در این تریلر حضور دارد. او باید مسئول نیروی انتظامی باشد اما در این صحنه به طوری خاص، تنها در یک پارکینگ ظاهر می‌شود و نشان می‌دهد که ممکن است در پی شیوع بیماری، پست خود را ترک کرده باشد. همان‌طور که در رزیدنت اویل ۲ دیدیم، بیشتر نیروهای پلیس قبل از ورود کلر ردفیلد کشته شده بودند و ممکن است فقط آیرونز باقی مانده باشد و در تریلر دیده می‌شود که او برای نجات جان خود تلاش می‌کند.

۱۲. سگ‌های زامبی رزیدنت اویل برای اولین بار به همان روش کلاسیک ظاهر می‌شوند

رزیدنت اویل

تریلر «رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید»، با پخش صدای فریادی وحشتناک نشان می‌دهد که برایان آیرونز (رئیس پلیس) کشته می‌شود و سپس تصویر یک سگ زامبی نمایش داده می‌شود که در مقابل دوربین و روبه‌روی پنجره اتومبیل پارس می‌کند. این سگ‌ها ظاهرا تفسیری درست از سگ‌های اصلی دوبرمن هستند که همیشه به دنبال گوشتی برای خوردن بودند و همچنین اشاره‌ای دقیق به بازی‌های اصلی دارد. در بازی رزیدنت اویل ۱، اولین حضور یک سگ زامبی در جایی رخ می‌دهد که بازیکن در داخل عمارت اسپنسر قرار دارد و ناگهان یک سگ از پشت پنجره‌ای به او حمله می‌کند.

۱۱. کلر ردفیلد با لئون اس کندی همکاری می‌کند

در ابتدا به نظر می‌رسد کلر و کریس ردفیلد در این روایت با هم کار می‌کنند اما این امر مانع از این نمی‌شود که رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید به داستان زوج اصلی رزیدنت اویل ۲ نپردازد. لئون اس کندی عضو جدید اداره پلیس راکون سیتی است و به این منطقه می‌آید تا ببیند آیا همه نیروهای پلیس کشته شده‌اند یا خیر. داستان لئون، موضوع اصلی تریلر جدید نیست و در ادامه می‌بینیم که کلر ردفیلد با او همکاری می‌کند و یک جلیقه ضد گلوله متعلق به اداره پلیس راکون سیتی را به او می‌دهد و این مسئله نشان از این دارد که احتمالا لئون فردی تازه‌کار است که سعی دارد خود را با شرایط وفق دهد و کلر نیز در این مسیر به او کمک می‌کند.

۱۰. تیم استارز آلفا به عمارت اسپنسر می‌رسد

رزیدنت اویل

در بازی رزیدنت اویل، تیم استارز آلفا در ابتدای بازی به عمارت اسپنسر می رسند اما به نظر می‌رسد که آن‌ها در رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید خیلی دیرتر وارد این مکان می‌شوند. بر اساس وقایع موجود در تریلر می‌توان گفت که کریس ردفیلد تحت فشار کلر قرار می‌گیرد تا تیم را جمع کند و به عمارت اسپنسر برود اما نه برای بررسی دلیل ناپدید شدن تیم براوو، بلکه برای یافتن منبع شیوع بیماری. تقسیم‌بندی گروه‌ها ممکن است باعث شود که این دو طرح داستانی به طور طبیعی و جداگانه پیش بروند و هم‌زمان از طریق عناصری مانند شرکت آمبرلا و ویلیام بیرکین به یک‌دیگر پیوند بخورند.

۹. تحقیقات ویلیام بیرکین کلیدی هستند

ویلیام بیرکین (با صداپیشگی نیل مک دونا) یکی از شخصیت‌های اصلی بازی رزیدنت اویل ۲ است. مشخص شد که او و آلبرت وسکر توسط آمبرلا به کار گرفته شده‌ بودند و هر دو نقش مهمی در آزمایشات لیزا ترور داشتند. او در طول بازی در تلاش است تا تحقیقات و ثمره زندگی خود را نجات دهد و در عین حال، به دنبال نفوذ و خیانت به شرکت آمبرلا است. تریلر جدید فیلم رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید نشان می‌دهد که بیرکین ظاهرا در جریان رویدادهای اصلی فیلم، در حال کار و تحقیق است.

۸. تاریخچه تحقیقات آمبرلا مشخص می‌شود

رزیدنت اویل

سابقه تحقیقات شرکت آمبرلا درباره موضوعات نادر و نامطلوب به وضوح در رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید روشن خواهد شد. این تریلر، تصاویری قدیمی از ویلیام بیرکین جوان‌ همراه با عکس‌هایی از پرونده‌های قدیمی آمبرلا و مستندات اعمال آن‌ها بر روی لیزا ترور را به نمایش می‌گذارد. این فایل شامل نام بیرکین است و نشان می‌دهد که لیزا ترور مدتی است که مفقود شده است. این اتفاق مطابق با داستان بازی‌های اصلی است که در آن، آمبرلا اقدام به کشتن لیزا ترور کرد اما انعطاف‌پذیری او در برابر هر گونه آسیب، باعث شد که وی فرار کند و در محوطه نزدیک عمارت سرگردان شود.

۷. آلبرت وسکر به تیم دستور می‌دهد که تقسیم شوند

عنصر کلیدی طرح بازی رزیدنت اویل ۱ این است که اعضای تیم استارز آلفا در ابتدای بازی تقسیم می‌شوند و بازی به بازیکن این امکان را می‌دهد که هر تیمی را که می‌خواهد انتخاب کند. ظاهرا در تریلر رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید، اشاره‌ای به این موضوع می‌شود و آلبرت وسکر (تام هاپر) در عمارت، به اعضای تیم دستور می‌دهد تا تقسیم شوند. این مسئله هم‌چنین نشان می‌دهد که فیلم از طرح اصلی بازی پیروی می‌کند که باعث شد وسکر به تیم خود خیانت کند، زیرا او در جهت اهداف خود تلاش می‌کرد.

۶. سقوط یک هلیکوپتر به درون عمارت اسپنسر

رزیدنت اویل

تیم استارز آلفا در بازی رزیدنت اویل ۱، بقایای یک هلیکوپتر سقوط‌کرده متعلق به تیم براوو را پیدا می‌کند. در همین حال، خلبان هلیکوپتر تیم آلفا، برد ویکرز (ناتان دالس)، نقش مهمی در روایت ایفا می‌کند و از طریق رادیو با تیم ارتباط برقرار می‌نماید و در نهایت به فرار بازماندگان کمک می‌کند. شاید اصلا تیم براوو در رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید حضور نداشته باشد اما سقوط هلیکوپتر به درون عمارت اسپنسر در تریلر جدید، در زمان واقعی اتفاق می‌افتد. این ممکن است به این معنی باشد که این تیم برای فرار به مشکل می‌خورد و چالش‌های زیادی برای برد ویکرز به وجود می‌آید.

۵. ظاهر زامبی‌های راکون سیتی همانند ظاهر آن‌ها در بازی رزیدنت اویل ۱ است

تریلر فیلم جدید رزیدنت اویل، چندین تصویر از گروه‌های مبهم زامبی نشان می‌دهد. هم‌چنین شاهد یک تصویر با نمای نزدیک از یک زامبی هستیم که یکی از روپوش‌های آزمایشگاهی را پوشیده و در عمارت اسپنسر در حال خوردن یک جنازه دیده می‌شود. وضعیت و لباس او متفاوت است اما ظاهر و پوست سفید، سر بدون مو و دهان خون‌آلود این زامبی و هم‌چنین نحوه آرام چرخیدنش به سمت دوربین‌، دقیقا یادآور اولین مواجهه با یک زامبی در بازی رزیدنت اویل اصلی است.

۴. عبارت خارش‌دار خوش‌طعم، اشاره به بازی رزیدنت اویل ۱ دارد

رزیدنت اویل

در تریلر رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید ، یک زامبی با خون، در حال نوشتن عبارت خارش‌دار خوش‌طعم، روی شیشه است. این یک اشاره عمیق به بازی رزیدنت اویل و زمانی است که بازیکن، ژورنال را از نگهبان حیوانات که در معرض ویروس تی قرار گرفته است می‌دزدد. نگهبان به تدریج عقل خود را از دست می‌دهد و اشاره می‌کند که پوستش خارش دارد و سپس توضیح می‌دهد که یک نفر را کشته و خورده و گوشت او خوشمزه بوده است. آخرین متن ثبت‌شده در ژورنال او هم همین عبارت است: خارش‌دار خوش‌طعم.

۳. ویلیام بیرکین می‌میرد و دوباره زنده می‌شود

یکی از صحنه‌های پایانی تریلر رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید نشان می‌دهد که ویلیام بیرکین سرانجام می‌میرد اما به عنوان یک جهش‌یافته دوباره زنده می‌شود. در بازی اصلی، بیرکین پس از آسیب‌دیدگی، ویروس جی را به خود تزریق کرد تا این ویروس در او تثبیت شود و وی بتواند خودش و تحقیقاتش را نجات دهد. در عوض، او به عنوان یک جهش‌یافته جی رشد کرد و همه چیز را تخریب نمود تا این که بالاخره کشته شد.

۲. یک جهش‌یافته بزرگ به تیم حمله می‌کند

رزیدنت اویل

در یکی از آخرین تصاویر از تریلر رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید، یک جهش‌یافته غول‌پیکر روی سقف دیده می‌شود. این موجود می‌تاند یک ستمگر یا غاصب یا حتی یک شرور بدخواه باشد و در عین حال، این امکان هم وجود دارد که این شخص، ویلیام بیرکین باشد. او در بازی‌ها تا این اندازه دچار جهش نمی‌شود اما یک چشم بزرگ روی شانه خود دارد و به نظر می‌رسد این موجود جدید هم دارای چشم‌هایی غول‌پیکر روی هر شانه خود است.

۱. بازگشت لیکرها به رزیدنت ایول: به راکون سیتی خوش آمدید

لیکرها یکی از انواع جهش‌یافته‌ها هستند که در فرانچایز رزیدنت اویل به عنوان افرادی شرور شناخته می‌شوند. آن‌ها ابتدا در رزیدنت اویل ۲ ظاهر شدند و محصول جهش انسان‌نماها و موجوداتی هستند که روی چهار دست و پا می‌دوند و زبانی بلند و مسلح دارند. آن‌ها در فیلم‌های رزیدنت اویل مقابل میلا یوویچ قرار داشتند و با او می‌جنگیدند. این هیولاهای مهم، این بار در فیلم رزیدنت اویل: به راکون سیتی خوش آمدید به این دنیای تیره و تار بازمی‌گردند.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه