درآمد تمام بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن از فروش دیجیتالی لو رفت؛ اسپایدرمن در صدر

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
درآمد بازی‌های پلی‌استیشن

به تازگی میزان درآمد و دانلود‌های تمام بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن فاش شده است. این داده‌ها حاوی اطلاعات درآمد همه بازی‌هایی است که به صورت دیجیتالی از طریق فروشگاه پلی‌استیشن فروخته شده‌اند، بنابراین میزان نسخه‌های فیزیکی فروخته شده را منعکس نمی‌کند.

این اطلاعات گسترده توسط کاربری به نام Red Kong XIX انجام شده که آمار و ارقام را تا ۱۱ ژوئن ۲۰۲۳ فاش کرده است، بنابراین نمی‌تواند منعکس‌کننده‌ی تعداد دانلود‌ها و درآمد واقعی باشد به خصوص برای بازی‌هایی که اخیرا منتشر شده‌اند. با این حال، در مورد چگونگی عملکرد آثار انحصاری پلی‌استیشن به صورت دیجیتالی در طول سال‌های اخیر، ‌نگاهی کلی به علاقه‌مندان می‌دهد. کاربر ذکر شده اعلام کرده که این اطلاعات فاش شده از نشت بزرگ داده‌های اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) ناشی می‌شود.

طبق اطلاعات فاش شده، بازی اسپایدرمن از سال ۲۰۱۸ به عنوان پرفروش‌ترین بازی در بین آثاری انحصاری پلی‌استیشن نسبت به بقیه برتری دارد و همچنین بیشترین دانلود را در لیست دارد. این بازی ۳۱۵ میلیون دلار فروش داشته و ۸.۳ میلیون بار از فروشگاه پلی‌استیشن دانلود شده است. پس از آن گاد آو وار ۲۰۱۸ دومین بازی با بیشترین دانلود است.

بهترین بازی‌های مرد عنکبوتی

جالب است بدانید که بازی چالش‌برانگیز بلادبورن که در سال ۲۰۱۵ عرضه، در بین تمام آثار انحصاری در رتبه‌ی دهم قرار دارد و این نشان می‌دهد که این بازی به مرور توانسته طرفداران زیادی یدا کند و امید است که شاهد نسخه‌ای جدید برای آن باشیم. در این میان مورد دیگری که پرداختن به آن جالب است، این بوده که بازی لست آو آس ۱ با اینکه سومین بازی از نظر تعداد دانلود است، از نظر میزان درآمد در جایگاه دهم قرار دارد و این نشان می‌دهد که رابطه‌ی چندان زیادی بین آمار دانلود یک بازی و میزان درآمد آن وجود ندارد.

در این افشای گسترده از درآمد دیجیتالی آثار انحصاری سونی ۵۸۵ بازی وجود دارد که درآمد کلی آن‌ها بیش از ۴ میلیارد و نیم میلیارد دلار برآورده شده است. تعداد دانلودها نیز تقریبا ۱۷۲ میلیون نسخه بوده است. در ادامه می‌توانید لیست کامل بازی‌ها را مشاهده کنید.

منبع: ResetEra

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما