نقدها و نمرات شوالیه‌های گاتهام منتشر شد؛ در سایه‌ی بلند بتمن و آرکام

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
Gotham Knights

بازی شوالیه‌های گاتهام (Gotham Knights) یکی از عناوینی بود که طرفداران دنیای دی‌سی (DC) منتظر آن بودند. شرکت برادران وارنر (Warner Bros) برای اولین بار تصمیم گرفت تا خودش این بازی را بسازد. در گذشته عناوین مجموعه بتمن توسط شرکت راکستدی (Rocksteady) شاخته می‌شدند. حال با وجود اینکه انتظارات از شوالیه‌های گاتهام بالا بود، این بازی نتوانست خوب عمل کند.

به طور کلی فرمول استفاده از چند قهرمان اثبات کرده که جواب نمی‌دهد. این مورد در بازی شوالیه‌های گاتهام هم کاملاً مشهود است. در این بازی شما کنترل ۴ کاراکتر مختلف را بدست خواهید داشت. هرکدام از این افراد ویژگی‌ها و توانایی‌های خاص خود را دارند. همین باعث می‌شود که شوالیه‌های گاتهام تا حد خوبی گیم‌پلی متنوع داشته باشد. با این حال مشکل اینجاست که شرکت سازنده نتوانسته توجه منتقدان را داشته باشد. اینطور که به نظر می‌رسد بازی شوالیه‌های گاتهام مشکلات بنیادی زیادی دارد. شوالیه‌های گاتهام از سایت متاکریتیک (Metacritic) امتیاز ۶۹ را دریافت کرد.

خلاصه نقد بازی شوالیه‌های گاتهام

بحث اصلی اینجاست که این بازی به نوعی دنباله عناوین بتمن است. در بازی شوالیه‌های گاتهام بتمن مرده و حال خانواده او باید نقش او را در شهر گاتهام بازی کنند. اینجاست که باید دید این افراد می‌توانند جای پای خالی شوالیه تاریکی را پر کنند یا نه. از لحاظ تئوری بازی بسیار جالب به نظر می‌رسد. به طور کلی به این قهرمانان توجه کمتری در دنیای بازی‌های ویدئویی می‌شود. مشکل اینجاست که شرکت برادران وارنر نتوانست به خوبی این کرکترها را به گیمرها نشان دهد. حال با خلاصه نقد و نظرات منتقدان در مورد بازی شوالیه‌های گاتهام با ما همراه باشید.

خلاصه نقد بازی شوالیه‌های گاتهام

VGC – امتیاز ۸/۱۰

بازی شوالیه‌های گاتهام پا را از دنیای عناوین آرخام فراتر گذاشته تا یک بازی بسیار خوب قهرمانی باشد. کاراکترهای بازی نیز بسیار عالی طراحی شده‌اند. مشکل اینجاست که بسیاری از این زیبایی زیر سایه‌ی عملکرد بد این بازی روی کنسول محو شده است. با این حال شوالیه‌های گاتهام تجربه‌ای را به کاربر ارائه می‌دهند، که نمی‌تواند از گشت و گذار در گاتهام دست بکشد.

NME – امتیاز ۸/۱۰

یک الماس در میان گرد و خاک. تجربه بازی شوالیه‌های گاتهام بسیار لذت بخش است با این حال نیاز به بهبود دارد. دیدگاه این بازی نسبت به شهر گاتهام بسیار جذاب است و کاراکترهای آن نیز کاریزمای زیادی دارند. از این رو شما می‌خواهید که زمان بیشتری در این بازی صرف کنید. کارهای زیادی می‌توان در شوالیه‌های گاتهام انجام داد ولی به احتمال زیادی شما مشغول مبارزه با دشمنان در این بازی خواهید بود.

Screen Rant – امتیاز ۸/۱۰

با وجود سیستم ابزار پیچیده و عناصر تکراری زیاد که در مبارزه وجود دارد، شوالیه‌های گاتهام به عنوان یک بازی داستانی خاص تجربه خوبی را به کاربران ارائه می‌دهد. داستان خانواده بتمن بهترین بخش بازی است. قسمت جهان باز بازی نیز بسیار جالب بوده و تجربه کوآپ (Co-Op) آن نیز توجه شما را جلب خواهد کرد. همینطور اینکه شوالیه‌های گاتهام دارای رازهای بسیاری است که شما باید مثل یک کارآگاه آن‌ها را کشف کنید.

خلاصه نقد شوالیه‌های گاتهام

کاراکترهای موجود در این بازی نایت وینگ (Nightwing)، بت گرل (Batgirl)، رابین (Robin) و رد هود (Red Hood) هستند.

Game Informer – امتیاز ۷۳/۱۰۰

بازی شوالیه‌های گاتهام شما را با مأموریت‌ها، مبارزات و فعالیت‌های مختلف داخل بازی شگفت زده نخواهد کرد. با این حال شما را ناامید نیز نخواهد کرد. به طور کلی کنترل چندین قهرمان جدید در دنیای گاتهام بسیار جالب است. مخصوصاً اینکه جزئیات داستانی بازی و نقاط مخفی آن هم جذاب است. به طور کلی پر کردن جای بتمن در گاتهام کار بسیار دشواری است. گاتهام دشمنان بسیار زیادی دارد. به همین دلیل است که مهم نیست شما چه کسی باشید در انتها تعدادی دشمن برای شما نیز وجود خواهد داشت.

Push Square – امتیاز ۷/۱۰

شوالیه‌های گاتهام از عناوینی است که شما می‌خواهید دوست داشته باشید، اما به دفعات متعدد به شما اثبات می‌شود که نباید این کار را بکنید. شعبه مونترئال شرکت برادران وارنر یک داستان بسیار خوب با کارگردانی قوی را ساخته است. سیستم مبارزه بازی نیز بسیار جذاب است. با این حال موارد پیچیده کننده بسیار زیادی در این بازی وجود داشته که کاربران را خسته می‌کند. اگر شما این موارد را کنار بگذارید، با یک بازی بسیار خوب روبرو هستید.

VG247 – امتیاز ۶/۱۰

اگر شما به پریدن در دنیای بازی و مشت زدن به افراد لذت می‌برید، عناوین بسیار زیادی در این زمینه وجود دارند. با این حال اگر به دنبال یک بازی از دنیای دی‌سی بوده که یک داستان بسیار جذاب و جدا از بتمن دارد، شوالیه‌های گاتهام برای شما است. مشکل اینجاست که در سایه‌ی عناوین قبلی بتمن، این بازی ناامید کننده است.

Games Radar – امتیاز ۵/۱۰

به طور کلی یک بازی جذاب در شوالیه‌های گاتهام وجود دارد. مشکل اینجاست که پشت UX شلوغ، سیستم ساخت و ساز و شخصی‌سازی غیر ضروری و مبارزات بیش از حد پیچیده، پنهان شده است. به طور کلی شعبه مونترال شرکت برادران وارنر توانایی ساخت عناوین بازی خوبی را دارد با این حال این بازی چیزی نیست که دنیای گاتهام لیاقت آن را داشته باشد. مخصوصاً بعد از مرگ بروس وین (Bruce Wayne). همینطور اینکه با وجود تمرکز شرکت راک‌استدی روی ساخت Suicide Squad: Kill the Justice League برادران وارنر باید بهتر عمل می‌کرد.

خلاصه نقد گاتهام

IGN – امتیاز ۵/۱۰

به طور کلی شوالیه‌های گاتهام یک بازگشت ناامید کننده به دنیای مشکل دار بتمن است. همینطور اینکه یک قدم مشخص رو به عقب برای عناوین مجموعه بتمن است. حتی با وجود اینکه گشت و گذار در دنیای بتمن به شکل دو نفره و کوآپ می‌تواند جذاب باشد و طراحی کاراکترها نیز بسیار خوب است، مشکلات بنیادی بازی مانع از این می‌شوند تا ما شوالیه‌های گاتهام را به شما پیشنهاد کنیم.

GameSpot – امتیاز ۴/۱۰

کاراکترهای قوی و تجربه کوآپ جالب نمی‌توانند دردی که شوالیه‌های گاتهام دارد را درمان کنند. این باعث می‌شود که شوالیه‌های گاتهام تجربه‌ای نباشد که طرفداران لیاقت آن را داشته یا حتی به آن نیاز داشته باشند.

امتیاز سایت‌های دیگر

 • Gamers Heroes – امتیاز ۹.۵ از ۱۰
 • Twinfinite – امتیاز ۹۰ از ۱۰۰
 • Worth Playing – امتیاز ۸۰ از ۱۰۰
 • Dexerto –  امتیاز ۸ از ۱۰
 • God is a Geek – امتیاز ۸ از ۱۰
 • XGN – امتیاز ۷۵ از ۱۰۰
 • Vandal – امتیاز ۷۲ از ۱۰۰
 • Gaming Bolt – امتیاز ۷ از ۱۰
 • Comicbook.com – امتیاز ۶ از ۱۰
 • Telegraph – امتیاز ۶ از ۱۰
 • Inverse – امتیاز ۵۰ از ۱۰۰
 • Gaming Age – امتیاز ۴۲ از ۱۰۰

بازی شوالیه‌های گاتهام برای کنسول‌های نسل ۹ به همراه کامپیوتر عرضه شد. چندی پیش نیز اعلام شد که نرخ فریم این بازی روی کنسول‌ها روی عدد ۳۰ قفل شده است. حال نظر شما در مورد این بازی چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما