تورنمنت بزرگ جدید لیگ آو لجندز مختص زنان برگزار می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تورنمنت زنان League of Legends

رایوت گیمز (Riot Games) سازنده یکی از بزرگ‌ترین عناوین موبا (MOBA) تاریخ دنیای گیمینگ است. بازی لیگ آو لجندز (League of Legends) یکی از بهترین عناوین در سبک موبا بوده و طرفداران بسیار زیادی در دنیا دارد. این طرفداران شامل خانم‌ها هم می‌شود. هر ساله ما شاهد مسابقات مختلف بازی لیگ هستیم. مسابقه اصلی این بازی جایزه بزرگی داشته و رقابت سنگینی در آن در جریان است.

حال رایوت گیمز به همراه GGTech و NUEL تصمیم گرفتند تا مسابقات رایزینگ استارز (Rising Stars) را طراحی کنند. این مسابقات صرفاً برای بانوان طراحی شده تا در یک فضای مشترک باهم رقابت کنند. شرکت کنندگان در این مسابقه باید دست کم ۱۶ سال سن داشته و برای شرکت در آن ثبت نام کنند.

اولین مسابقات رایزینگ استارز در تاریخ ۵ آذر (۲۶ نوامبر) برپا خواهد شد. شرکت‌کنندگان این مسابقات تنها به مناطق شمالی اروپا و انگلیس محدود می‌شوند. بازیکنان برای تجربه نیاز به یک اکانت رایوت گیمز داشته و جایزه آن نیز ۳۰۰۰ یورو است. افرادی که قصد شرکت دارند نیز می‌توانند تا ۲ آذر برای ثبت نام اقدام کنند.

Invictus Women Team

تیم روسی Vaevictis که سال ۲۰۱۹ در مسابقات LCL شرکت کرد و یکی از بزرگترین شکست‌های تاریخ تورنمنت‌های لیگ را برای خود ثبت کرد.

رایوت گیمز با شرکت DivE برای تشخیص جنسیت کاربران استفاده خواهد کرد. این شرکت چندین سال است که برای جدایی جنسیتی بازی‌های ESport تلاش کرده است. رایوت گیمز چندین نفر را نیز برای ایجاد فضای امن استخدام کرده تا شرکت کنندگان مورد آزار و اذیت واقع نشوند.

شرکت رایوت گیمز در این مدت تلاش بسیاری کرده تا فضایی امن در دنیای گیمینگ ایجاد کند. مخصوصاً جامعه لیگ آو لجندز که برای مدت زیادی مشکلات متعددی داشت. یکی از کارهای جالب این شرکت، این است که به دانشجویان و دانش آموزان نیز فرصت کار در صنعت گیمینگ را می‌دهد. جیزی که باعث خواهد شد افراد زیادی به کار در رایوت گیمز مشتاق شوند.

جدایی جنسیتی در عناوین بازی یک عمل محافظه کارانه است. به طور کلی جامعه گیمینگ در زمینه امینیت اخلاقی کمی ضعیف بوده و رفتارهای ناشایست در بخش آنلاین آن به مقدار زیادی وجود دارد.. از این رو ساخت یک محیط امن برای بانوان که بتوانند با خیال راحت به تجربه بازی خود بپردازند، چیزی است که قطعاً از آن استقبال خواهد شد.

لیگ آو لجندز با وجود طرفداران زیادی که دارد محیط بسیار ناامنی از لحاظ آنلاین دارد. شرکت سازنده در این مدت تلاش بسیاری کرده تا محیط این بازی را امن کند اما با این حال مشکلات آن همچنان وجود دارد. حال امیدواریم که این سری مسابقات بدون مشکل و به راحتی اجرا شده تا بانوان نیز از تجربه رقابتی لیگ آو لجندز لذت ببرند.

منبع: Eurogamer.net

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما