کارت گرافیک RTX 3060 Ti از RTX 2080 Super قوی‌تر است

۳۰ آبان ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۰ ۱ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بنچمارک RTX 3060

بر اساس اطلاعات جدید لو رفته از کارت گرافیک RTX 3060 Ti، این کارت توانی بیشتر از RTX 2080 Super ارائه می‌دهد. همچنین در این اطلاعات می‌توانیم ببینیم که این کارت جدید با اختلافی چشم‌گیر از هم‌رده‌ی خود در نسل قبل سبقت گرفته است.

شرکت اینویدا چند وقت پیش سری جدید کارت گرافیک‌های خود را به شکل جهانی عرضه کرد. جهش این کارت‌ها در مقابل نسل قبلی پدیده‌ای کم‌سابقه بود و باعث شد توجه بسیاری از افراد به کارت‌های این شرکت جلب شود. البته تمام کارت‌هایی که تا به حال از سری ۳۰ جی‌فورس عرضه شده‌اند، از نظر قیمت بالارده محسوب می‌شوند؛‌ طوری که ارزان‌ترین کارت عرضه شده، یعنی RTX 3070 قیمتی معادل با ۵۰۰ دلار دارد. در این شرایط، کارت‌های میان‌رده و پایین‌رده‌ی جدیدی در بازار وجود ندارند و این بخش از بازار نیازمند توجه است. کارت گرافیک RTX 3060 Ti به زودی عرضه خواهد شد تا این خلا را در بخش میان‌رده جبران کند.

با وجود این که کارت گرافیک RTX 3060 Ti هنوز به طور رسمی تأیید نشده اما تمام شایعه‌ها، واقعی بودن آن را تأیید می‌کنند. حالا در جدیدترین اطلاعات لو رفته می‌توانیم قدرت این کارت گرافیک را با کارت‌های RTX 2060 Super و RTX 2080 Super مقایسه کنیم. البته خبری از اعداد و ارقام دقیق نیست و تنها با ضرایب پیشرفت طرف هستیم. تصویری که از بنچمارک‌های این کارت لو رفته گویا یک اسلاید رسمی است که توسط شرکت اینویدا ساخته شده. این اسلاید قدرت کارت گرافیک RTX 3060 Ti را در سه بخش بازی‌های معمولی، بازی‌های دارای فناوری رهگیری پرتو و رندر گرفتن در نرم‌افزار‌های سه‌بعدی نمایش می‌دهد و با دیگر کارت‌ها مقایسه می‌کند.

RTX 3060 Ti

همان‌طور که می‌بینید کارت گرافیک جدید شرکت اینویدا در تمام این مقایسه‌ها، حتی شده با اختلافی بسیار جزیی از کارت RTX 2080 Super برتر است. با این اوصاف، کارت گرافیک RTX 3080 Ti میان قوی‌ترین کارت گرافیک‌های RTX نسل قبل، یعنی RTX 2080 Super و RTX 2080 Ti قرار می‌گیرد که این جایگاه برای اینویدا پیشرفت بزرگی محسوب می‌شود.

کارت گرافیک جدید شرکت اینویدا در مقایسه با کارت گرافیک میان‌رده‌ی قبلی این شرکت یک ارتقای واقعی به شمار می‌رود. این کارت در بازی‌ها به طور میانگین حدود ۴۰ درصد از کارت گرافیک RTX 2060 Super توانمندتر است. دقت کنید که درباره‌ی کارت RTX 2060 صحبت می‌کنیم که نسخه‌ی ارتقایافته‌ی کارت RTX 2060 محسوب می‌شود.

پیشرفت کارت گرافیک RTX 3060 Ti در بازی‌هایی که به همراه تکنولوژی رهگیری پرتو هستند و چه بدون آن تقریبا فرقی ندارد و پیشرفت مشابهی را می‌بینیم. جهش واقعی این کارت در محاسبه‌های سه‌بعدی که با استفاده از موتورهای رندرگیری سه‌بعدی انجام شده قابل رویت است. این جهش تا حدی است که در موتور رندرگیری Vray و نرم‌افزار سه‌بعدی Blender کارت گرافیک جدید جی‌فورس برتری ۸۰ درصدی کسب کرده و فاصله‌ای فاحش از کارت‌های دیگر دارد.

در کنار تصویر لو رفته از بنچمارک‌های کارت گرافیک جدید شرکت انویدیا، تصاویری از این کارت در فروشگاه‌ها هم لو رفته است. اگر این تصاویر واقعی باشند به این معنی است که به زودی شاهد معرفی رسمی این کارت خواهیم بود. این تصاویر از مدل سفارشی TUF Gaming شرکت ایسوس هستند.

RTX 3060 Ti
RTX 3060 Ti

کارت گرافیک RTX 3060 Ti هنوز به طور رسمی تأیید نشده اما شواهد بسیار محکمی وجود آن را تأیید می‌کنند. بر اساس این شواهد کارت گرافیک جدید شرکت انویدیا ۴۰۰ دلار قیمت خواهد داشت و روز ۲ دسامبر (۱۲ آذر) عرضه خواهد شد.

منبع: Videocardz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما