چیپست سامسونگ با گرافیک AMD احتمالا در پرچم‌دار ویوو هم استفاده خواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اگزینوس AMD

یکی از افشاگران مدعی شده که چیپست اگزینوس مجهز به پردازنده‌ی گرافیکی AMD صرفا برای گوشی‌های سامسونگ مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و ظاهرا ویوو برای حداقل یکی از گوشی‌های پرچم‌دار خود از این چیپست استفاده خواهد کرد.

گفته می‌شود این چیپست بسیار قدرتمند است ولی از طرف دیگر انرژی زیادی هم مصرف می‌کند. یکی از منابع مدعی شده که مصرف انرژی این چیپست حتی از اسنپدراگون ۸۱۰ عرضه شده در سال ۲۰۱۵ هم بالاتر است. هنوز معلوم نیست که گوشی موردنظر ویوو چه زمانی عرضه می‌شود اما ظاهرا این چیپست ماه آینده رسما معرفی خواهد شد.

باید خاطرنشان کنیم ویوو برای نسخه‌ی چینی گوشی‌های X60 و X60 پرو از تراشه‌ی اگزینوس استفاده کرده اما این گوشی‌ها را با چیپست اسنپدراگون ۸۷۰ راهی بازارهای جهانی کرده است. این یعنی حتی اگر ویوو از این تراشه‌ی جدید سامسونگ برای گوشی خود استفاده کند، شاید صرفا دست کاربران چینی به آن برسد.

اگزینوس AMD

گفته می‌شود این چیپست اگزینوس به لطف پردازنده‌ی گرافیکی AMD از امکاناتی بهره می‌برد که معمولا کاربران از طریق پردازنده‌های گرافیکی کامپیوترها با آن‌ها روبرو می‌شوند؛ به عنوان مثال می‌توانیم به قابلیت‌های ray tracing (ردیابی پرتو) و variable rate shading (سایه‌گذاری با نرخ متغیر) اشاره کنیم. به لطف این امکانات، جذابیت بازی‌ها دوچندان می‌شود و کاربران با گرافیک‌های واقع‌گرایانه‌تری مواجه خواهند شد.

در این میان باید خاطرنشان کنیم که رقبای سامسونگ هم بیکار ننشسته‌اند و باید ببینیم کوالکام، اپل و دیگر شرکت‌ها برای رقابت با پردازنده‌ی گرافیکی AMD چه امکاناتی را برای چیپست‌های موبایل خود ارائه می‌دهند. این تراشه‌ی جدید اگزینوس اگر خیلی دیر به دست کاربران برسد، شاید دیگر رقبا بتوانند زودتر از سامسونگ چیپست قدرتمندتر خود را معرفی کنند و با این کار، چیپست اگزینوس موردنظر زیر سایه‌ی آن‌ها قرار می‌گیرد.

منبع: GizmoChinaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. Mahziyar

    وااای چه خوبه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما